اپل نسخه جدید نرم افزار آهنگسازی خود لاجیک پرو اکس را معرفی کرد ! Logic Pro X 10.4.5 با ویژگی ها جدیدش برای نمایش قدرت مک پرو های جدید اپل منتشر شده است. این به روز رسانی شامل عملکرد و پاسخ دهی بهتر و افزایش قابل توجهی در تعداد ترک هایی است که می تواند در یک پروژه اضافه کنید.

این یک ارتقاء قابل توجه برای نرم افزار آهنگسازی لاجیک پرو اکس است ! پیش از این شما در یک پروژه تنها می توانستید 255 ترک Audio و 255 ترک اینتسرومنت و 255 ترک AUX داشته باشید که حالا این محدودیت به 1000 ترک ارتقاء پیدا کرده، همچنین پشتیبانی از 1000 ترک میدی نیز به این نسخه اضافه شده است.


همچنین بخوانید »


سایر نرم افزارهای آهنگسازی این ویژگی را از مدت ها قبل داشتند ! برای مثال در نرم افزار ابلتون لایو می تواند بصورت بی نهایت ترک صوتی و میدی داشته باشید. این مقدار در نرم افزار پرو تولز برابر با 512 ترک است. 

نکته جالب در آپدیت جدید لاجیک پرو اکس این است که شما میتواند در هر ترک 12 کانال Sends داشته باشید.

چرا کسی ممکن است نیاز به 1000 ترک صوتی یا اینسترومنتال داشته باشد؟ خب دلایل بسیاری وجود دارد! آهنگسازان خانگی احتمالا هرگز به این آستانه نمی رسند ! اما آن دسته از آهنگسازانی که با تولیدات سینمایی / تلویزیونی و موسیقی متن بازی و … سر و کار دارند به این تعداد ترک نیاز دارند!

تیم آهنگسازی سریال بازی تاج و تخت که در راس آنها رامین جوادی حضور دارد در مصاحبه اخود با Insider اعلام کردند برای صداگذاری این سریال از دیالوگ ها گرفته تا افکت ها و فضا سازی ها تا موسیقی متن از 720 ترک در پروژ خود استفاده کرده اند !  

جدا از این ویژگی ، نسخه جدید لاجیک پرو ایکس عملکرد بهتری در پاسخ دهی نسبت به نسخه های قبلی دارد اپل می گوید این نسخه از Logic Pro X را به طور خاص برای Mac Pro جدید بهینه سازی کرده است، بنابراین می تواند کارهای بسیار پیچیده تر و پردازش های سنگین را به راحتی انجام دهد. 

اپل ادعا میکند Logic Pro X به لطف قدرت Mac Pro جدید، اکنون می تواند تا پنج برابر تعداد پلاگین های که می شد در نسل قبلی استفاده کرد را به راحتی لود کند ! 

چیزی که برای بسیاری مهم است، حتی آهنگسازان خانگی، چرا که بسیاری از پلاگین ها حجیم هستند و مقدار زیادی از توان CPU را برای پردازش به خود اختصاص میدهند ! در نتیجه همیشه مشکل لود وجود داشت. اما با این به روز رسانی می توان تعداد بیشتری از این پلاگین های سنگین را در پروژ خود استفاده کنید ! البته به یاد داشته باشید برای استفاده از این ویژگی نیاز به مک پرو جدید دارید که قیمت پایه آن از 6 هزار دلار آغاز می شود.!!!

جدا از ویژگی های ذکر شده Logic Pro X 10.4.5 شامل بهبود های ریز و درشتی است که به عملکرد و سرعت اختصاص داده شده است. تنظیمات جدیدی با نام Only load plug-ins وجود دارد که در زمان پلی بک زمان لود فایل های سنگین را کاهش میدهد ! و حالت فریز نیز حالا پلاگین را غیر فعال میکند ! به روز رسانی های دیگری نیز در سایر بخش ها وجود دارد از جمله قابلیت loop browser که برای پیدا کردن لوپ های مختلف و اضافه کردن آنها به پروژه طراحی شده ، طراحی مجدد پلاگین DeEsser 2 و بسیاری دیگر.شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از به روز رسانی به وب سایت اپل مراجعه کنید.

این به روز رسانی برای همه دارندگان نرم افزار لاجیک پرو اکس رایگان است در غیر این صورت برای خرید نسخه جدید باید 200 دلار هزینه کنید.