ROLI کمپانی استارتاپ انگلیسی جدیدترین محصول خودش را که یک “استودیو موسیقی ماژولار” به نام رولی Block است معرفی کرد.

این سیستم متشکل از سه دیوایس بی سیم است، رولی Lightpad Block:صفحه لمسی حساس به ضربه و فشار، رولی LIve Block:کنترلر برای اجرای زنده و رولی Loop Block:که پارامترهای کنترل بیشتری برای ضبط و ریکورد در اختیار میگذارد.

هر کدام از این Block ها بوسیله آهن ربای مغناطیسی به هم متصل می شوند که شما می توانید هر تعداد از این Block ها که می خواهید بخرید و سیستمی بزرگتر را بوجود بیاورید که بوسیله اپلیکیشن رایگان ساخت این کمپانی Noise می توانید به خلق موسیقی بپردازید.

 

کمپانی ROLI در سالهای اخیر با ساخت محصولات نواورانه به شهرت بسیاری دست یافته محولی نظیر Seaboard RISE که سال گذشته جایزه بهترین محصول نواورانه موسیقی را دریافت کرد Seaboard یک Midi کیبورد لمسی با قابلیت تشخیص 5 انگشت همزمان است که پارسال توسط این کمپانی معرفی شد و نسخه کاملتر کیبورد Seaboard بود.


ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید

میدی کنترلر Lightpad Block توسط رولی به عنوان مرکز سیستم توصیف شده، و به شما اجازه می دهد تا با حرکت انگشتان بر روی سطح- لمسی مجهز به LED آن تولید موسیقی کنید.Block نیز همانند Seaboard از قابلیت پشتیبانی 5 انگشت همزمان بهره می برد و به شما امکان خلق موسیقی فقط با کشیدن و ضربه زدن به سطح لمسی را می دهد .

دودستگاه های دیگر دارای دکمه فیزیکی سنتی با برنامه های مختلف و متعدد است. برای مثال Live Block به شما قابلیت آرپژ و بوک مارک کردن صداهای مورد علاقه را میدهد، در حالی که Loop Block  شامل کنترل های اختصاصی برای سوئیچ بین افکت ها و کوانتایزلوپ را میدهد.

رولی می گوید که برنامه Noise تأمین کننده قدرت سیستم است و با در نظر گرفتن ذهن مبتدیان طراحی شده است. این اپ اجازه می دهد تا کاربران را به طور خودکار موسیقی را در هر یک از 15 Scale موسیقی بسازند، و شامل حالت،Fix In Key می باشد به این معنی که همه چیز همیشه در گام موسیقیایی است و شما نیاز به داشتن هیچ نوع دانش موسیقی ندارید. همچنین قابلیت”Snap Mode” است که به طور خودکار تمپو را سینک می کند. این اپلیکیشن بدون Block ها نیز کار می کند اما خوب شما لذت کار و کنترل با این محصول جذاب و از دست می دهید.

در حالی که Noise دارای سینت ها و صداهای مختلف برای ساخت موسیقی است ،با این حال این  کمپانی از  هنرمندان مشهور  نظیر گرایمز، RZA و استیو آئوکی درخواست تولید پک های صدا کرده.

Lightpad Block با قیمتی معادل 169 یورو و دو محصول دیگر به قیمت69 یورو از وب سایت ROLI قابل خریداری هستند.