با ROLI Blocks استودیو آهنگسازی وایرلس نرم افزار های آهنگسازی خود را کنترل کنید!
علم و فناوری, موسیقی

با ROLI Blocks استودیو آهنگسازی وایرلس نرم افزار های آهنگسازی خود را کنترل کنید! 

کنترلرهای لمسی ROLI Blocks برای کنترل نرافزار Ableton Live

ROLI در جدید ترین به‌روزرسانی قابلیت پشتیبانی از نرم افزارهای third-party را به بلوک های وایرلس خود اضافه کرده در نتیجه از این پس شما می توانید بوسیله این بلوک های لمسی نرم افزار هایی از قبیل ابلتون لایو ،گاراژ بند ، و بیتویگ استودیو 2 را کنترل کنید.

roli blocks پیشتیبانی از نرم افزارهای third-party را بوسیله نرم افزار جدید طراحی شده توسط  کمپانی رولی Blocks Dashboard software  انجام دهد که این نرم افزار نسخه بتا، به شما قابلیت پیکره بندی هر یک از این بلوک ها را بصورت جداگانه می دهد در نتیجه می توانید از این بلوک ها به عنوان کنترلر شخصی برای کنترل نرم افزار های دلخواه خودتان بهره ببرید.

برای مثال در DAW ابلتون لایو که در ویدیو زیر مشخص است  یک بلوک نقش میکسر، یکی برای ساخت ملودی ، و دیگری که یک پد XY است برای کنترل افکت ها

[aparat id=”Y5EOc”]

 

 Roli Blocks که در سال گذشته منتشر شد، یک استودیو موسیقی سیار است که بوسیله Noise اپلیکیشن طراحی شده برای IOS کمپانی Roli کار میکند، از آن جایی که این بلوک های کوچک محصولات حساس به فشار(touch sensitive) هستند، گزینه مناسبی برای کنترل نرم افزار های همانند Bitwig Studio 2 که از تکنولوژی MPE یا (multidimensional polyphonic expression) بهره می برد می باشند.

در ویدیو زیر نحوه عملکرد بلوک ها با Daw بیتویگ استودیو 2 نشان میدهد که از کنترلر xy می توان برای کنترل 4 اینسترومنت بصورت همزمان بهره برد و با توجه به قابلیت حساس به فشار بودن پد آن می توان مقدار افکت اعمال شده را با فشار انگشت تغییر داد.

[aparat id=”VxMIu”]

 

نرم‌افزار Blocks Dashboard که را می توانید از اینجا دانلود کنید همچنین ROLI Blocks را به قیمت 169 یورو از فروشگاه کمپانی رولی خریداری کنید.

لطفا نظرات و پیشنهاداتون را در ارتباط با محصولات کمپانی ROLI با ما در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *