سنهایزر Ambeo

سنهایزر به هر کسی اجازه ضبط صدا 3D بر روی گوشی های هوشمند را می دهد

Sennheiser هدفون جدید خود Ambeo را به منظور رکورد  و ضبط صدا به صورت 3d برای عموم طراحی کرده است.

Sennheiser و هدفون هایش همیشه بهترین انتخاب برای DJ ها و مسافران بوده اند،اما حالا هدفون های جدید این شرکت به کاربران اجازه می دهد دنیای اطرافشان را به همان گونه که می شنوند ضبط کنند. سنهایزر Ambeo هدفون هوشمند با تکنولوژی سوراند، است که هفته گذشته در نمایشگاه CES 2017 معرفی شد. این هدفون دارای دو میکروفون داخلی تعبیه شده در داخل هدفون که به محض رسیدن صدا به گوش انسان می تواند بوسیله میکروفون های هوشمند آن را به صورت 3d یا Binaural (سیستم شنوایی انسان که بصورت دوگانه عمل میکند) ضبط کند.

Binaural تکنولوژی است که افکت 3d را تولید می کند و بوسیله دو میکروفون صدای محیط را ضبط می کند این فناوری ضبط از سال 1960 تا به امروز وجود داشته اما هدف Sennheiser قرار دادن این تکنولوژی در دسترس عموم بوسیله هدفون های Ambeo است.

این هدفون از اتصال Lightning اپل یا همان USB-C بهره می برد که می توان به وسیله آن می توان چندین کانال صوتی را بر روی گوشی هوشمند ضبط کرد و بوسیله اپلیکیشن این هدفون آن را گوش کرد.

سنهایزر Ambeo

 

مدیر تولید کمپانی Dr. Andreas در مصاحبه مطبوعاتی خود اعلام کرد:

“کاربران امروزه علاقه به تولید و خلق تصاویر خیلی واقعی تر دارند و از تکنولوژی هایی نظیر 4k و 360 برای خلق تصاویر زنده و واقعی بهره می برند که بسیار تاثیر بر انگیز است حال مشکل اینجاست که عدم وجود صدای واقعی و 3d در این تصاویر باعث می شود تا از قدرت و تاثیر احساسی این تصاویر کاسته شود و هدف از تولید هدفون های هوشمند سنهایزر Ambeo پر کردن این فضای خالی است.”

در حالی که به نظر می رسد هدف اصلی این هدفون برای استفاده فیلم سازان است ولی می توان از آن برای ضبط موسیقی در مکان های عمومی و خارج از استودیو بهره برد.

سنهایزر زمان انتشار این هدفون را نیمه دوم سال 2017 اعلام کرده ولی هنوز قیمت آن را مشخص نکرده است.

در ادامه بخوانید : هدفون های جدید پایونیر با پورت لایتنینگ به شما امکان شارژ آیفون هنگام گوش دادن به موسیقی را می دهد