Song Maker نرم افزار آهنگسازی بر پایه کروم

با Song Maker نرم افزار آهنگسازی بر پایه کروم آشنا شوید

 

سیکونسری ساده اما جالب برای افراد مبتدی تا حرفه ای !

گوگل چند سالی است که با پروژه های تجربی و جانبی خود نظیر Magenta و Music Lab و … سعی در پیشبرد موسیقی و تکنولوژی موسیقی دارد و در این امر کمی و بیش موفق بوده است. در تازه ترین محصول تولیدی این کمپانی تیم Chrome Music Lab ابزار ساخت موسیقی جدیدی تولید کرده است. Song Maker نرم افزار آهنگسازی بر پایه کروم که به هر کسی امکان ساخت موسیقی و ارسال آن برای دیگران را می دهد. Song Maker سیکونسری ساده متشکل از دو اینسرومنت است که شما به راحتی می توانید آن را برنامه ریزی کنید.

Song Maker نرم افزار آهنگسازی بر پایه کروم

Chrome Music Lab در سال 2016 فعالیت خودش را آغاز کرد. این برنامه یک پروژه تجربی با هدف تولید انواع اقسام ابزار ساخت موسیقی تحت وب (مرورگر) است. هر یک از ابزار تولید شده توسط این تیم به شما امکان بازی کردن با صدا و موسیقی را به اشکال مختلف می دهند.

از جمله آنها می توان به Oscillators ابزاری برای یادگیری مقادیر فرکانسی که از رابط کاربری با مزه ای برخوردار است اشاره کنیم. که شما با فشار دادن و کشیدن شخصیت های با مزه طراحی شده بر اسال امواج صوتی می توانید مقادیر فرکانسی مختلف را تولید کنید. که این ابزار جالب و با مزه می تواند همزمان با یادگیری مقادیر فرکانسی گوش شما را نیز برای تشخیص فرکانس های مختلف تربیت کند. ابزار کاربردی بعدی نیز Sound Waves است که نحوه ارتعاش صوت در هوا را بصورت یک ویژوال جالب نمایش می دهد.


همچنین بخوانید : برنامه انلاین SoundGym به شما کمک میکند تا گوش های خود را تقویت کنید


شاید در ابتدا Song Maker کمی پیچیده به نظر برسد اما استفاده از آن بسیار ساده و در عین حال بامزه است. این ابزار یک صفحه سیکونسر است که به دو قسمت تقسیم شده یکی برای نوشتن ملودی و دیگری برای بیت، شما می توانید برای هر بخش از چند گزینه مختلف موسیقی استفاده کنید. سپس نوت های خود را با استفاده از ماوس، کیبورد و یا انگشت خود، بسته به دستگاهی که از آن استفاده می کنید بر روی سیکونسر بنویسید.

اگر شما هیچ آشنایی با آهنگ سازی یا تئوری موسیقی ندارید هیچ نگران نباشید. و به راحتی نوت ها را در هر جایی که می خواهید قرار دهید و یا حتی بوسیله آنها نقاشی کنید! چرا که این سیکونسر مجهز به الگوریتم هوشمند MUSIC IN KEY هست و بسته به انتخاب نت های شما گام مورد نظر را انتخاب می کند و سپس تمامی کلید ها را بر روی همان گام قرار می دهد. شما همچنین می توانید به Song Maker میدی کیبورد خود را متصل کنید و بوسیله آن نوت ها را بنویسید. و یژگی جالب دیگر این نرم افزار تحت وب این است که به شما اجازه می دهد صدای خودتان را ضبط کنید و از آن برای نت نویسی استفاده کنید.

جدا از صفحه اصلی رابط کاربری، مجموعه ای از گزینه های مختلف  برای شخصی سازی بیشتر آهنگ شما وجود دارد. برای مثال شما می توانید تمپو، بازه اکتاوی، طول بار، تعداد بیت ها بر روی هر بار و … را تغییر دهید. در مجموع این نرم افزار ساخت موسیقی یک تجربه کوچک و مناسب برای آشنایی با آهنگسازی و اصول کارکرد سیکونسر است.

Chrome Music Lab تنها تیم فعال در زمینه تولید نرم افزار های تحت مرورگر نیست، برای مثال PIXELSYNTH ابزاری است که به شما امکان کشیدن نقاشی توسط ماوس و تبدیل آن به موسیقی را می دهد، همچنین کمپانی Novation نسخه مرورگر سخت افزار Launchpad خود را با نام Arcade منتشر کرد که بوسیله آن شما می توانستید با تب کردن بر روی پدها لوپ های مختلف موسیقی را تولید کنید.

 

در ادامه بخوانید