سگ های رباتیک بوستون داینامیک (SpotMini) در حال یدک کشیدن یک کامیون
علم و فناوری

سگ های رباتیک بوستون داینامیک (SpotMini) در حال یدک کشیدن یک کامیون 

آخرین نسخه از ربات های SpotMini کمپانی بوستون داینامیک / Boston Dynamics آماده ورود به بازار هستند و کمپانی برای نمایش توانایی این ربات ها در یک ویدیو تبلیغاتی سگ های رباتیک بوستون داینامیک (SpotMini) را در حال یدک کشیدن یک کامیون به نمایش گذاشته است. در این ویدیو 10 ربات (SpotMini) به راحتی یک کامیون بزرگ را یدک می کشند.

الان چندین سال است که کمپانی بوستون داینامیک بصورت اختصاصی بر روی طراحی و تولید ربات های هوشمند فعالیت میکند و تا کنون این کمپانی موفق شده ربات های قدرتمند و جذابی نظیر ربات انسان نمای Atlas که توانایی های فوق العاده ای نظیر انجام حرکات پارکور دارد و ربات چرخ دار Handle که توانایی پریدن بالا رفتن و جابجایی اجسام را دارد طراحی و تولید کند.

سگ های رباتیک بوستون داینامیک (SpotMini) در حال یدک کشیدن یک کامیون

با وجود این نوآوری های باور نکردنی، بوستون داینامیک هنوز اساسا یک شرکت تحقیق و توسعه رباتیک است و هیچ فعالیتی در عرصه اقتصادی ندارد. برای همین خط تولید ربات SpotMini به نوعی پوشش دهنده بخش مارکتینگ کمپانی است.  SpotMini ربات های سگ مانند قدرتمند با توانایی های بالا هستند که به نظر می رسد بتوانند در شرایط مختلف به راحتی به کمک انسان بیایند.


همچنین بخوانید »

در این ویدیو جدید ما شاهد دسته ای از این سگ ها هستیم که توانایی بالای خود در کشیدن را به نمایش می گذارند. از طرفی این اولین باری است که شاهد حضور چندین ربات spot mini در کنار هم و انجام کار دست جمعی هستیم. همچنین معلوم نیست این ربات ها به چه وسیله ای و با چه نرم افزاری کنترل می شود. این ویدیو خبر از انبوه سازی این محصول می دهد و باید در آینده ای نچندان دور شاهد حضور این سگ های رباتیک در جامعه باشیم.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *