بررسی قسمت سیزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت سیزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan 

کاش آزادی سرودی می خواند، کوچک! همچون گلوگاه پرنده ای!

بعد تقریبا 7 ماه بالاخره با بررسی قسمت سیزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما عزیزان هستم.درضمن شما می تونید بررسی قسمت های قبل رو هم از اینجا بخونید. قسمت اول از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan بر خلاف تصور من شامل آرک نیم فصل نبود و ای کاش که بود !

7 ماه انتظار ارزش اینو داشت یکم اکشن بیشتر ببینیم ! با این حال تیم سازنده تصمیم گرفته اکشن اصلی رو برای قسمت 14 درنظر بگیره !!! درست مثل فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت ، کلا این دوتا سریال باهم خیلی مقایسه میشن اما این کجا و آن کجا ! البته هردو سریال کانسپت سورئال جالبی دارن اما مفهومی که اتک آن تایتان داره تلاش میکنه ارائه بده خیلی عجیب تر ، ترسناک تر ، جدی تر و واقعی تر از بازی تاج و تخته !

راستی میتونید بررسی قسمت به قسمت فصل هشتم بازی تاج و تخت رو هم از اینجا بخونید !

برگردیم سر اصل داستان، این قسمت درکل قسمت جالبی بود،اما انیمیشن به شدت ضعف داشت و اوپنینگ و اندینگ به شدت ضعیف و ناراحت کننده بود ! ترکیب انیمیشن دوبعدی و سه بعدی در اوپنینگ که خیلی بد بود! و از اون بدتر اندینگ بود هرچی تا الان اندینگ ها حفن بوده این اندینگ حتی انیمیشن هم نداشت و فقط تصاویر بصورت اسلاید شو نمایش داده شدن اندینگ فصل دوم خدایی خیلی خفن بود کلی تصویر عجیب و نقاشی های مفهومی جذاب! تو خود قسمت هم از تکنیک استیل فریم یا فریم ثابت خیلی استفاده شده بود، امیدوارم بلایی که سر توکیوغول اومد سر AOT نیاد!

موسیقی اوپنینگ از لینک هورایزن بد نبود خیلی خوب هم نبود ! موسیقی اندینگ هم از سینما استف معمولی بود به نظرم! موسیقی متن اما همچنان گوش نوازی میکنه! لطفا شما هم بگید نظرتون رو راجع به موسیقی!

این قسمت در ظاهر جوری به نظر می رسید که انگار اطلاعات زیادی رو ارائه نکرده اما در اصل به نکات ریز خوبی اشاره کرد . من از این فرم دیتا دادن Attack on Titan خیلی خوشم میاد. قطره چکونی بهت اطاعات میده میزاره بری بشینی فک کنی یکم مطالعه کنی ببینی چی می گه اصلا !!!

[megadesc]از این گذشته این نحوه دیتا دادن خیلی مهمه چرا که هر چی جلوتر داره میره بیشتر و بیشتر داستان داره شبیه دنیای واقعی ما میشه و با یه نگاه از بالا کم کم داره مشخص میشه ایسایاما به شدت علاقه به تمدن ها گمشده یا از دست رفته داره و اطلاعات و تکنولوژی هایی که با اون تمدن از بین رفته ! نویسنده داستان هوشمندانه ذهن تورو درگیر دنیای واقعی میکنه جایی که بعد دیدن این انیمه به خودت میگی از کجا معلوم این اطلاعاتی که راجع دنیا و گذشته داره بهت داده میشه توسط جامعه جهانی دستکاری شده یا ساختگی نباشه !!!![/megadesc]

این قسمت اطلاعات جالبی داشت ! نوشیدنی عجیب ! اشاره مجدد به دریا ! توانایی های عجیب تایتان میمونی ! وجود حفره های داخل دیوار و شاید جاهای دیگه! نحوه تبدیل شدن راینر، رنگ قرمز چشم های تایتان ها ! زکاوت آرمین و اروین! ظهور هم زمان کلی تایتان و اشاره به فصل دوم ! اطلاعات جدید از تایتان ها شب رو و روز رو ! اسلحه جدید و پنهانی اروین ! و چند فریم در اوپنیگ که به نظرم تکمیل کننده او چند فریمی بودن که در پایان قسمت 12 نمایش داده شد که به نظر بخش هایی از قسمت های آینده هستن (خودشون داستان رو اسپویل کردن کمی !!) و چند تا موضوع دیگه که در ادامه با هم بررسی می کنیم.

همچنی بخوانید »

در ادامه با بررسی قسمت سیزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید

ارن قهرمانی از جنس واقعیت

همونطور که تو بررسی قسمت های قبل گفتم برخلاف قهرمان های هالیوودی که نترس و همه فن حریف هستیم اینجا با شخصی طرف هستیم که هم می ترسه، هم نا امید میشه، هم گریه می کنه و هم می لرزه اما مهمتر از همه ناامید نمیشه و با ترسی که داره به سراغ هدفش میره !

درست مثل زندگی واقعی و افرادی که زیرفشار با احساسات مختلفی دسته و پنجه نرم می کنن!

آرمین هم همین مسئله رو بهش گوشزد میکنه و بیادش میاره که ارن برای چه هدفی این همه سختی رو پشت سرگذاشته !

هانجی و اطلاعات جدید تایتانی

یکی از اطلاعات جدیدی که به ما تو این قسمت داده می شه اینه که هانجی متوجه شده تایتان ها انرژی شون رو از نور تابشی میگیرن ! و تایتان های معمولی به دو نوع هستن تایتان هایی که فقط در روز راه میرن و تایتان هایی که توانایی حرکت در شب رو هم دارن ! این اتفاق تو فصل دوم هم افتاده بود که تو بررسی تریلر نیم فصل دوم بهش اشاره کردم!

چراغ های ساخته شده از کریستال تایتانی

تو ایفوگرافی این قسمت در ادامه صحبت های هانجی به این متریال جدید اشاره میشه! سنگی درخشان که قابلیت تولید نور از خودش داره در نتیجه باعث فعال شدن تایتان ها نمیشه ! این سنگ از کریستال هایی که از کلیسای راد رییس بدست اومده!

نقشه پس گیری !

نقشه کاملا ساده به نظر میاد، بستن دروازه خروجی و ورودی ، نابودی تایتان های باقی مانده ! اما تایتان میمونی چطوری از این نقشه خبر داشته ؟ به نظر تایتان میمونی یا بهتر بگم رایدر تایتان میومنی مثل اروین یه مغز متفکر جنگی هستش!

جدا از این مسئله و به گفته لیوای هدف بستن و کشتن تایتان میمونی و سایرین هستش!

میکاسا نماد فداکاری و زن فداکار
میکاسا نماد فداکاری و زن فداکار
رنگ آبی و فرم کریستالی که در فصل قبل شاهدش بودیم دیگه خبری ازش نیست! که البته ضعف در طراحی هستش!
رنگ آبی و فرم کریستالی که در فصل قبل شاهدش بودیم دیگه خبری ازش نیست! که البته ضعف در طراحی هستش!

بعد بستن دروازه اول توسط ارن شاهد این مسئله بودیم که تبدیل و جدا شدن ارن از بدن تایتانی خیلی بهتر شده و مشخص تمریناتی که هانچی با ارن داشته باعث شده ارن توانایی هاش پیشرفت کنه و باور دارم که به غیر از این موضوع ویژگی های جدیدی هم به ارن اضافه شده !!!

آرمین

بررسی قسمت سیزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

هرچی داستان بیش تر جلو میره نقش آرمین داره پر رنگ تر میشه و چقدر هم در عین سادگی هوشمند و جذابه ! هوش بالای آرمین به قدری تاثیرگذاره که اروین چشم بسته به این بچه اطمینان داره و تو مهمترین عملیات نظامی بشریت بهش اعتماد می کنه و فرماندهی بخشی از نیروهاشو به آرمین میسپاره!

آرمین تیز بینه ، به جزئیات خیلی دقت میکنه، باهوشه و مهمتر از همه قابلیت فکر کردن خارج از چارچوب رو داره ! همین مشخصه ها باعث میشن آرمین بتونه به کمک هم رزماش بیاد! تو این قسمت هم تونست تو چند تا حرکت جون هم رزماش و نجات بده!

بررسی قسمت سیزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

تو تصویر بالا نکته های جالبی هستش ! این سه تا ظرف که آرمین پیدا کرد و نوشیدنی سیاه رنگ توش بود ! برای راینر، برتولد و تایتان میمونی بوده (از کجا میدونم ؟ باید تا ته نوشته بام همراه باشی تا بگم) و با توجه به تعریف آرمین این نوشیدنی قهوه هستش !  قهوه گیاهی که تو نواحی استوایی آمریکا و جزایر آسیا کشت میشه ! اشاره ای غیر مستقیم به دریا و سرزمین ها خارج از دیوارها !

[megadesc]تو این قسمت مجددا ارن هم راجع به دریا صحبت کرد ! تو قسمت 12 هم بهش اشاره شد ![/megadesc]

فکر عالی آرمین باعث شد تا تیم از حضور راینر و سایر دشمن ها آگاه بشن و از فنا رفتن نجات پیدا کنن ! اما خود این موضوع سوال های جالبی به همراه خودش داره !

 • آیا تو دیوار ها راه های ارتباطی هست یعنی میشه از داخل دیوار هم حرکت کرد !؟

 • آیا این نقاط پنهان فقط داخل دیوارها وجود داره؟

 • چه کسی از وجود این مکان ها مخفی اطلاع دارن؟

 • جایی که برتولد بود با جای راینر متفاوت بود! برتولد هم تو دیواره آیا ؟

 • اگر آرمین جای راینر رو پیدا نمیکرد نقشه تایتان میمونی به چه نحوی بود؟

لیوای

بررسی قسمت سیزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
همه دنبال راینر تو دیوار این لعنتی منتظر پاره کردنه !

این لعنتی خیلی کم حرف میزنه عوضش خیلی خوب عمل میکنه ! و زمانی هم دست به کار میشه که همه خشکشون زده! نحوه پاره کردن و حمله ش به راینر حرف نداشت !

اما از اون عجیب تر تبدیل عجیب غریب راینر بود ! هم نوع تبدیل شدنش متفاوت بود همینطور رنگ چشاش و از همه مهمتر چقدر زود تبدیل شد! اون کاریو که لیوای باش کرد باید درجا مرخص میشد ، چشاشم برای یه لحظه رفت ولی سریع برگشت همونجا لیوای غلاف کرد.

اروین

بررسی قسمت سیزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اروین همیشه یه ورق داره تا دست آخر رو کنه ! و همین یه مسئله بد جذابش کرده !

با توجه به اتفاقات این قسمت و صلاح مخفی که به نظر برگ برنده اروین میاد باید ببین نقشه خونی کی بهتره ؟ اروین یا تایتان میونی ؟

تایتان میومنی هم با اون چهره شرارت بارش بعد خوف شده !!!

تایتان میونی

بررسی قسمت سیزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

از هر کی بگذریم از این وحشی و رایدر باهوشش نمیتونیم بگذریم !

خب هنوز هم هیچی از این بشر نمیدونیم جز اینکه خیلی باهوش و خطرناکه ! از توانایی هاش هم خیلی اطلاع نداریم اما با توجه به تصاویر و صحبت های من تو بررسی تریلر اول از نیم فصل دوم به نظر میرسه تایتان میمونی علاوه بر هوش بالا و توانایی های فیزیکی عجیبی که داره، توانایی کنترل و تبدیل کردن افراد عادی به تایتان رو داره که اگه این موضوع صحت داشته باشه اوضاع خیلی خر تو خر میشه !

اولا اگه توانایی تبدیل انسان به تایتان و بلعکس رو داره ، چطوری این کارو میکنه ؟ آیا آدم هایی که این تبدیل به تایتان میکنه آگاهانه مثل راینر و برتولد دارن ازش پیروی می کنن! منظورم اینکه اهالی دهکده هم قابلیت تبدیل به تایتان عادی رو داشتن و دارن با تایتان میمونی همکاری می کنن!؟

اگه نه پس چطور تبدیل به تایتان و بعد انسان میشن ! چون کل منطقه هیچ تایتانی نبود این یعنی تایتان ها تبدیل به انسان شدن و بعد تایتان! و در اون زمان که تبدیل به انسان میشن چی میشه ! مثل تایتان های هوشمند آدم عادی میشن ؟ خیلی عجیبه !!! این اکیپ تایتان با چش قرمز و اون کیف لعنتی رو کولشون خیلی رو حرص دربیارن و هیچ درک نمیکنم چی شده !

خب این بررسی انیمه حالا از اینجا به بعد میخوام برم سراغ اوپنینگ و تصاویری که توش نمایش داده شد! لطفا توجه کنید اطلاعات و تصاویر زیر حاوی اسپویله که کار من نیست کار تیم سازنده س !

اوپنینگ

تصاویر مهم رو به ترتیب میزارم و راجع بهشون زیر عکس توضیح میدم!

روی دیوار رایدر تایتان میمونی، راینر برتولد در حال قهوه خوردن
روی دیوار رایدر تایتان میمونی، راینر برتولد در حال قهوه خوردن
شعله آبی خارج شده از پشت این سلاح که یه جورایی تایید میکنه از مواد تایتانی ساخته شده
شعله آبی خارج شده از پشت این سلاح که یه جورایی تایید میکنه از مواد تایتانی ساخته شده
اسلحه جدید که به نظر میرسه از مواد تایتانی برای ساختش استفاده شده مثل آرپیجی یا بازوکا هستش !
اسلحه جدید که به نظر میرسه از مواد تایتانی برای ساختش استفاده شده مثل آرپیجی یا بازوکا هستش !
طراحی در حد باقالی ، اصلا اینو دیدم حالم بد شد 
داداش یه رندر بهتر می گرفتی !!!
طراحی در حد باقالی ، اصلا اینو دیدم حالم بد شد داداش یه رندر بهتر می گرفتی !!!
اینکه دیگه اصلا حرفشم نمیزنم بسکی طراحی و انیمیشن 3 بعدیش داغوته
اینکه دیگه اصلا حرفشم نمیزنم بسکی طراحی و انیمیشن 3 بعدیش داغوته
شاخ به شاخ شدن دو تا هیولا
شاخ به شاخ شدن دو تا هیولا
ظاهر شدن عجیب و غریب این تایتان ها !!!
ظاهر شدن عجیب و غریب این تایتان ها !!!
شکست راینر با سلاح جدید
شکست راینر با سلاح جدید
ارن هم راینر رو میترکوته با اون پنجه های سنگیش!
ارن هم راینر رو میترکوته با اون پنجه های سنگیش!
پنچه های روکش دار ارن، نشون دهنده ارتقا توانایی هاش هستن این یعنی ارن در لجظه میتونه مثل راینر بدنش رو سخت کنه!
پنچه های روکش دار ارن، نشون دهنده ارتقا توانایی هاش هستن این یعنی ارن در لجظه میتونه مثل راینر بدنش رو سخت کنه!
سروم که دیگه قطعا معلوم شد به کی تزریق میشه
سروم که دیگه قطعا معلوم شد به کی تزریق میشه
سرم به آرمین تزریق میشه ، منطفی هم به نظر میرسه !
سرم به آرمین تزریق میشه ، منطفی هم به نظر میرسه !
و این نما مشخص میکنه واقعا این تو یه خبرایی هست و ما قرار به زودی بفهمیم
و این نما مشخص میکنه واقعا این تو یه خبرایی هست و ما قرار به زودی بفهمیم

دوتا تصویر که در قسمت 12 بهشون اشاره شد!

تصویر صدف !

تصویر در قسمت 12
تصویر در قسمت 12
تصویر از اوپنینگ قسمت 13
تصویر از اوپنینگ قسمت 13

زن ناشناس

تصویر از قسمت 12
حدسیات بر این پایه هست که ایشون همسر اول گریشا یاگر هست !
تصویر از قسمت 12 حدسیات بر این پایه هست که ایشون همسر اول گریشا یاگر هست !
تصویر از اوپنینگ قسمت 13
تصویر از اوپنینگ قسمت 13

راجع به گرافیک بیشتر از این نمی خوام حرف بزنم اما انتظار خیلی بیشتری از استودیو ویت داشتم به نظر میرسه این استودیو زیادی درگیر تولید فصل دوم انیمه کابانری از قصر آهنین بوده و یا شاید هم همه انرژی رو صرف ساخت آرک اصلی فصل سوم یعنی قسمت بعدی کردن! به هرحال امیدوارم از بررسی این قسمت خوشتون اومده باشه منتظر حدسیات و نظرات جالب شما هستم! لایک،اشتراک و … هم فراموش نشه دمتون گرم.

بررسی قسمت چهاردهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

مطالب مرتبط

 
 

52 دیدگاه

 1. محمد

  سلام ، ببخشید اون قسمت که ارن یادش میاد ی درگیری بین آنی و میکاسا اتفاق میوفته بعدش چی میشه خیلی برام سوال شد

 2. علی اقا

  سلام من بررسی های شما خیلی دوست دارم بررسی قسمت ۱۴ کی میاد؟ با تشکر .

 3. A

  علی آقا چرا بررسی قسمت 14 رو نمیزاری؟؟؟

  1. علی دست پیمان

   با عذر خواهی ار تاخیر بوجود اومده تا چند ساعت دیگه بررسی منتشر میشه

 4. Kourosh. Di

  ببخشید اقا علی میخواستم بدونم که کی برسی قسمت 14 رو قرار میدید

  1. علی دست پیمان

   با عذر خواهی ار تاخیر بوجود اومده تا چند ساعت دیگه بررسی منتشر میشه

 5. مجید

  دوستان زیرنویس فارسی قسمت ۱۴ رو اگه نتونستید از سایت bia2anime بگیرید من از اونجا گرفتم
  با تشکر
  امیدوارم هر چه زودتر بررسی قرار داده بشه

 6. سعید میرزا

  اپیزود 14 هم دوباره کلی کش پیدا کرد ??
  دیگه خسته شدم و اگه آخر این فصل میزان پیشرفت داستان قابل قبول نباشه میرم سراغ مانگا

 7. none

  خطر اسپویل!!!@!
  چیز خاصی نمیخوام بگم فقط اینکه برتولد تو اون کیفی هست که یکی از تایتان های بقل تایتان میمونی هستش که شاید قسمت بعدی یا بعدش نمیدونم کدوم قسمت میشه تایتان میمونی اون کیفو پرت میکنه وسط شیگانشینا و برتولد تبدیل میشه

 8. Kourosh. Di

  ممنون از لطف شما اقا علی

 9. Kourosh. Di

  ببخشید قسمت بعدی کی میاد

  1. علی دست پیمان

   قرداشب منتشر میشه

 10. احمد صفی

  سلام اقای دست پیمان خوداروشکر که نیم فصل دوم دوباره شروع شد شما یک سری تو ضیحات درمورد ارمین دادین که من هم یکسری نظریه در این باره دارم که می خوام باهاتون در میون بگذارم همون تور که گفتم کارگردان به عنصر چشم زیادی توجه داره و وقتی کسی دزدکی کس دیگه ای رامی بیند یعنی به اون علاقه داره مثلا میکاسا دزدکی ارن رو میبینه برتولت دزدکی انی میبینه و انی دزدکی ارمین رو میبینه که یعنی انی به ارمین علاقه داره دلیلم دارم اولا در فصل اول انی وقتی در قالب غول به ارمین حمله کرد اون رو نکشت در حالی که باید همه رو می کشت تا کسی نتونه وجودش رو اعطلاع بده دوما طبق چیزی که گروه انیمی سازی اشکار کردن انی به ارمین علاقه داره سوما همون تور که گفتم برتولت به انی علاقه داره و همین تور که دوستان لو دادن ارمین برتولت رو می خوره و صاحب بخشی از شخصیتش می شه وارمین هم به انی علاقه مند میشه درست مثل وقتی که ارن بعضی از خاطرات خاهر هیستوریا رو بخاطر میاره و همه چیز برای این اتفاق اماده میشه پس یه جورایی باید منتظر بازگشت انی در این فصل یا فصل بعدی باشیم

  1. علی دست پیمان

   سلام ممنون از این که مارو دنبال میکنه
   تئوری جالبیه !

 11. Alucard

  سلام.بررسی عالی، قسمت اول عالی،موزیک متن عالی،دلهره و استرس بینهایت بالا…..
  ولی متاسفانه اوپنینگ و اندینگ تقریبا خواب اور حالا اندینگ به کنار ولی اپنینگ که نباید اینقدر کم انرژی و خنثی باشه اونم برای چنین انیمه ایی.به نظرم انیمیتش هم بسیار قابل قبول بود خیلی پر جزییات و پرزرق و برق دار.البته برای من نقصاش علی اقا مثل شما واضح نیست.ولی در کل راضی کنندست.
  این تایتان میمونه یا دقیق تر بگم رایدرش برای من حکم نایت کینگ GOT داره.امیدوارم مثل اون نا امیدم نکنه.
  با اینکه اکثر سکانسای این قسمت تو اخرین تریلر دیده بودیم.ولی بازم به شدت جذاب بود.ارمین هم که این قسمت گل کاشت.به شدت دوست داشتنی و قابل درکه این شخصیت.ستاره اپیزود اول بدون شک آرمین آرلرت بود……?‍♂️??

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما دوست عزیز

 12. هادی

  غم انگیز ترین جای اوپینگش همونجاییه که اروین در مقابل شهدای هنگ اکتشاف قرار میگیره افرادی مثل میکه _ هانی _ نیفا _ نانابا _ اون معلمه که همیشه از ترس اسبش سربند میپوشید همشون مردن رفت فکر کنم میخواد بگه که اروین از مرگ هم رزماش احساس شرمساری و ناراحتی میکنه

 13. مجید

  این کسایی که مانگا رو خوندن یه جور صحبت می کنن انگار که با تحقیقات خودشون به این نتایج رسیدن
  خب اگه مانگا میخونی چرا اینجا میای اصا؟
  انگار ما بلد نیستیم بخونیم
  آخه اسپویل می کنی که چی بشه؟
  خب بخوام بدونم می رم مانگا می خونم یا از یکی می پرسم دیگه
  قدرت انتقال مانگا هیچ وقت به انیمه نمی رسه
  مخوصا توی این نوع و این ژانر و این داستان
  و ممنون از بررسی خوب شما
  راستش من یه سری چیزا توی بعضی از ova ها بود که متوجه نشدم
  اگه میشه اونا رو هم یه بررسی داشته باشین

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما دوست عزیز، چشم به زودی یه بررسی از OVA های اتک میگذارم

 14. hani

  سلام ممنون از برسی خوبتون وقتی دیدم این قدر ریز نکات جالبی رو از اوپنینگ استخراج کردن منم نشستم و یه بار دیگه اوپنینگ رو با دقت دیدم و نکته جالبی به ذهنم رسید
  تقریبا آخراش نشون میده که اروین میون یه جمع قرار داره که در اون جمع خیلیا مثل ییمر یا اون مرده که حس بویایی قوی داشته و تو فصل دوم تایتان میمونی باهاش صحبت می کنه و افراد دیگه ای که هستن قرار داره فکر می کنم این جمع همون افرادی هستن که مردن و اروین توی این عملیات میمیره و شاید این یه ربطی به تایتان شدن آرمین داشته باشه نمی دونم ولی فکر کنم با مرگ اروین ضربه ی سنگینی به بشریت بخوره

 15. پرنیان

  اونجا که ارمین به دیوار ضربه میزنه صداش متفاوته که همون لحظه راینر هم میاد بیرون فک کنم برت اولد اونجاس چون از صدای ضربه ارمین مشخص بود پشتش خالیه

  1. علی دست پیمان

   بعید میدونم جایی که برتولود بود، روزنه های ریزی داشت که نور عبور می کرد !

 16. Ashk ar

  میگم کسی به اون وسیله ای ک یکی از سربازا توی قسمت 12 فصل 3 و وقتی دارن ماموریتو شروع میکنن روی کولش داره حمل میکنه، توجه کرده؟؟
  کسایی ک از رمز و رازای اتک تایتان کلافه شدین به جای خوندن مانگا چشاتونو باز کنین، همین، همه چی به همین سادگیه!!!!

 17. Ashk ar

  اولن ک طوری کامنت میذارین ک خوندنشون ترسناکه
  همون اولش ک دیدم نوشته سوالاتت رو پاسخ میدم….
  اگر اینکارو با دیدن انیمه بکنید خیلی خوبه ولی اگر اطلاعاتی از مانگا دارید لطفن انیمه رو برای ما اسپویل نکنین!
  و اما بعد
  فیزیولوژی تایتان ها رو تا چن روز آینده تو واتساپ برا آقای دست پیمان میفرستم، جواب همه سوالاتتون درمورد تبدیل یه سره اونهمه تایتان رو دارم!…
  میدونین از کجا فهمیدن ک دارن میان؟
  تایتان میمونی داشت از توی چشای همون تایتانی ک به قولن خواب بود همه رو دید میزد!!
  میدونستم قراره فصل سوم ادامه ش این هفته بیاد
  برا همین از قسمت یک این چند هفته نشستم دیدمش و واقعن تنها سریالی هست ک هر چند باری از اول ببینیش بازم نکته های جدیدی رو میفهمی!

  اتفاقات انیمه به شدت به دنیای واقعی شباهت دارن!
  با دلیل و مدرک براتون ثابت میکنم هم جبهه ها رو هم آدما رو هم اسما رو هم سطح تکنولوژی و همه چیو با دلیل انتخاب کرده ن!!
  همینقد بگم ک الان داریم وارد فاز جنگ جهانی میشیم!

  1. علی دست پیمان

   جالبه و امکان بالایی داره از چش اون تایتانه دیده باشه ! من هم با جنگ جهانی موافقم

 18. Kourosh. Di

  علی اقا حتما این که نوشتم رو بخونید خیلی از سوالاتتون حل میشه

  1. علی دست پیمان

   برادر من دنبال جواب هایی سوال تو انیمه هستم و دوست دارم انیمه ببینم ، وگرنه جواب همه سوالام تو مانگا هستش ! این سوالات و حدسیات و فرضیات برای بررسی هستش !

 19. Kourosh. Di

  بچه ها همین الان شنیدم مثل اینکه تایتان وحشی (میمونی) زیک یئگر برادر ناتنی ارن هستش و پادشاه منطقه ی نسبتا بزرگی بیرون دیوار هاست و اون یکی از 9 تایتان موسس هست و ارن هم تمامی قدرت های اونو داره ولی هنوز تسلط نداره و اینکه ارن چندین قدرت جدید و قوی تر هم داره که نتیجه ی ازمایشات گریشا هستش و برادر بزرگ ارن میخواد حق خودشو به عنوان وارث و فرزند اول بگیره به عنوان جانشین پدرش و تازه شنیدم که وقتی یه تایتان موسس یکی دیگرو بخوره قدرتش بیشتر میشه و اگه مثلا تایتان میمونی ارن رو بخوره و بعد با یه تایتان موسس دیگه بر سر کنترل یه تایتان تمرکز کنن تایتان میمونی برنده میشه و اون تایتان به حرف اون گوش میده چون قدرتش بیشتره یه و قدرت بسیار خاص و عالی هست که گریشا تلاش کرد با ازمایش اونو بدست بیاره ولی نتونست و فقط تا کنون تنها انسانی که اونو تجربه کرده یمیر بوده وقتی اون قدرت فعال میشه که یک نفر قدرت هم 9 تایتان موسس رو بدست بیاره و خودش رو کامل کنه ولی هنوز نمیدونم اون قدرت چیه ممنون از اینکه وقتتون رو به من دادید و مطالعه کردید

 20. Kourosh. Di

  سلام علی اقا ممنون بابت نقد گفتم بهتون بگم که اون یه تایتانی که کوله پشتی رو دوشش هست همونی هست که وقتی راینر و تایتان میمونی رو میگیرن راینر رو میخوره و تایتان میمونی رو هم نجات میده چون گفتید نمیدونید و اینکه قسمت 14 دقیقا کی پخش میشه خبر بدید ممنون میشم

  1. علی دست پیمان

   برادر هر دوشنبه یک قسمت پخش میشه

 21. فرهان

  قسمت 14 کی میاو؟؟؟

  1. علی دست پیمان

   هفته دیگه دوشنبه

 22. سعید میرزا

  ? ?
  خدا لعنتشون کنه، از سال 2013 که فصل اول این انیمه اومد همه ش منتظریم. حالا هم که آرکشو نذاشتن تو این اپیزود. 6 سال کم مدت زمانی نیست، اونم واسه 3 سیزن ? ?
  از کجا میگین که قطعی مشخص شد سروم رو به کی میزنن؟ منظورم اینه که به جز فریمایی که تایتان برتولت و بعدش آرمین رو نشون میده از جای دیگه ای هم فهمیده بودین این موضوع رو؟

  1. علی دست پیمان

   به غیر از اون تصویر ، تصویری که تو قسمت 12 منتشر شد ، مبنی بر دعوای لیوای و میکسا ، ارن ، هم من هم سایر بچه ها حدس زده بودیم آمپول قرار به آرمین تزریق یشه و با توجه به روند قصه و تصاویر به نظرم ایم حدس درسته

 23. فاطمه

  اون زن ناشناسی ک فرمودید سمت چپ ، هیستوریاس ک الان ملکه هستش
  اپنینگ این فصل اصلا خوب نیس و خیلی مسخرس ولی اندینگش خیلی خوب بود یاد فصل های گذشته افتادم و منظورشون اینه ک از این فصل ب بعد دیگه مثل سابق نیس
  ممنون از بررسیتون..

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما ، مرسی که مارو دنبال می کنید

 24. Dark soldier

  دلم میخواد بدونم با این تعداد کم چجوری میخوان جلوی اون همه غول مقاومت کنند.
  خسته نباشی بابت بررسی

  1. علی دست پیمان

   قطعا اون اسلحه جدید خیلی جلو میندازتشون! من خیلی منتظرم مبارزه لیولی و تایتان میمونی رو ببیینم

 25. hesam

  در این قسمت میخام بگم که تایتان میمونی چجوری فهمیده که اونا کی حمله میکنند و چرا تا حالا به سمت انسان ها و دیوار ها حمله نکرده .
  ایا میدونسته که اونا برای باز پسگیری دیوار ماریا بر میگردن و میخواسته به از اینکه گروه دیدبانیو شکست داد حمله کنه و…
  و این احتمال هم وجود داره که تایتان میمونی اولین تایتان روی زمین باشه و تایتان های خانواده ریس از ریشه اونن و در ضمن اون این همه قدرت از کجا به دست اورده
  ایا از طریق سرنگ تایتان شده ؟
  چرا شکلش مثل بقیه تایتان ها نیست و شبیه میمونه ؟ ایا نویسنده میخواسته اونو اخرین نسل انسان های اولیه قرار بده به همین دلیل شبیه میمونه ؟
  ما اینو میدونیم که تایتان معمولی وقتی یه تایتان هوشمند بخوره تبدیل به تایتان هوشمند میشه
  شاید تایتان میمونی تعداد زیادی تایتان هموشمند خورده .
  و اینو هم بگم که اولین تایتان هوشمند چطوری وجود داشته ؟ این هم سوال مهمیه

 26. hesam

  سلام
  میخواستم بگم اونحایی که لیوای میاد راینر رو بزنه نمیتونه گردنشو قطع کنه
  در حالی که سر یه انسان به راحتی قطع میشه : این یه شبه ایجاد می کنه که ایا قدرت اونا تو حالت انسانی هم باهاشونه.
  تو بحث دیگه وقتی تایتانا تبدیل میشن میبینیم که همه اونا مثل تایتان معمولین در حالی که تایتان های هوشمند شکل خاصی دارند یعنی این قدرت تایتان میمونیه که میتونه تایتان های معمولیو مخفی کنه
  یا شایدم اونا یه عده انسان جمع کردن اونجا و تایتان میمونی اونارو تبدیل به تایتان کرده و شایدهای دیگر.

 27. Mehdi

  سلام مگه اومده اگه اومده ممنون میشم لینکشو بزارین

 28. Ayoub

  سلام مگه اومده اگه اومده ممنون میشم لینکشو بزارین

  1. علی دست پیمان

   ما نمیتونیم لینک دانلود بزاریم کار ما هم نیست متاسفانه

 29. ایوب

  سلام . بابت نقد ممنون هر چند نمی‌دونم چطور دانلود کردید قسمت 13 رو من که ندیدم اگه کسی داره لینک رو بزاره ماهم دانلود کنیم با تشکر

 30. alireza

  سلام
  بعد اینکه گیم اف ترونز بد جور حالم گرفت امدن اتک خبر خوبی بود.
  آخه چقد یه فرمانده میتونه خفن باشه اروین خیلی خفنه
  امیدوارم هیچ انیمه ای به عاقبت توکیو غول دچار نشه.
  آقای دست پیمان دلمون برا نقداتون تنگ شده بود دمتون گرم.

  1. علی دست پیمان

   مخلص دم شما گرم که همیشه در کنار ما هستی

 31. مهرداد

  با سلام خدمت دوست عزیزم.
  در ادامه ممکن است کمی خطر اسپویل وجود داشته باشد.
  .
  .
  .
  بررسی رو خوندم جالب بود
  در کنار نکات ریز و جالبی که شما فرمودین
  و اینکه من فکر می کنم این یک مقدمه و زمینه سازی برای مرگ اروین و بعد از اون باشه
  بزارید بیشتر توضیح بدم
  در ابتدا ما یه طرز غیر عادی ای می بینیم که اروین طرف آرمین رو می گیره و به اون امتیازات بزرگی رو میده و این کار رو نه تنها یک قمار بلکه یک کار درست و مطمئن می دونه و اشاره می کنه که اون قبلا خودش رو اثبات کرده
  و من فکر می کنم که اروین با توجه به این که جنگ بزرگ و خطرناکی رو در پیش داره و دستش رو هم از دست داده شاید صدمه و مرگ خودش رو از قبل پیش بینی کرده و به ویژگی های خاص آرمین پی برده
  میخوام بگم به عقیده ی من در آخر وقتی که اروین و آرمین صدمه می بینن و تنها یکی از اون ها میتونه نجات پیدا کنه من پیش بینی می کنم که با توجه به توضیحات بالا اروین آرمین رو به عنوان یک فرد لایق و شایسته و دارای عقل و بینش و منطق به جانشینی خودش(قبل از مرگش) در بیاره و از مرگ اون جلو گیری کنه و در واقع آرمین جای اروین رو بگیره.

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما ، من هم تا جاهایی باهات موافقم اما امکان داره اروین تعیین کننده برای تزریق نبوده و دعوا بین لیوای و ارن و میکاسا سر تزریق سروم هستش

  2. Ashk ar

   موافقم
   توی قسمتای آخر فصل 3
   کاملن مشخصه ک داره خیلی زیاد روی آروین مانور میده
   همون موقع گفتم ک آروین قراره بمیره و آرمین رو بهش ترجیح میدن!
   از فصل اول و وقتی ارمین داره ستایشش میکنه توی فصل دوم وقتی میخاد حواس برتولدو پرت کنه می‌بینیم که حواسش ب فداکاری اروینه!
   آرمین سایه اروینه، قراره ازش بهتر هم باشه!
   به هر حال تنها کسی غیر از آرن که ممکنه میکاسا از مرگش ناراحت بشه و چشاش پر از اشک باشه و تازه با ارن جلو لیوای وایسن و بعدم بهش حمله کنه فقد و فقد آرمینه

 32. M

  سلام. بررسی خوبی بود. نمیخوام اسپویل کنم ولی بهتره انقدر دنبال چیزای دور نری تو داستان چون اونقدر هم عجیب نیست. البته عجیب هستا اما نه اونجور که شما فکر میکنی! در ضمن اون تصاویری که درباره زن ناشناس گذاشتی، اون مو زرده هیستوریاست که در نقش ملکه است!
  با تشکر.

  1. علی دست پیمان

   ممنون از راهنماییت، من هم به این که هیستوریاس فکر کردم، که اگه هیستوریا باشه به شدت شبیه همون زنی هستش که به نظر زن گریشا هست !!!

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *