دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re داستانی که به یغما رفت
انیمه و انیمیشن

دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re داستانی که به یغما رفت 

پنج دلیل برای ندیدن انیمه توکیو غول: بازگشت Tokyo Ghoul:re اثری که پستی بلندی‌های بسیاری داشته!

درود بر تمامی دوستان انیمه‌باز و غیرانیمه‌باز. با بخشی دیگری از دنیای انیمه در مجله وارونه در خدمت شما هستیم. این‌بار همچون سایر مطالب با عنوان دلایل تماشای فلان انیمه اومدیم. تا دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re رو خدمتتون تحویل بدیم. چون کسانی که انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul رو تماشا کردن. احتمالاً بخوان برای ادامه این سری به Tokyo Ghoul:re مراجعه کنند. اما واقعاً کار درستی است؟

وقتی صحبت از دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re پیش میاد. چه اونایی که کامل و فقط انیمه Tokyo Ghoul رو دیدن. چه اونایی که مانگا خون هستند. هردو گروه به اتفاق دلایل محکمی برای تماشا نکردن انیمه توکیو غول: بازگشت Tokyo Ghoul:re دارند. البته تعدادی هم هستند که این فصل رو فصل خوبی می‌دونند. اما ما کلیت رو در نظر می‌گیریم.


پیش از پاسخ به این سوال که چرا باید انیمه Tokyo Ghoul:re را تماشا نکرد؟ مطالب زیر مفید است.


Tokyo Ghoul:re

دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re

کارگردان: Toshinori Watanabe
نویسنده: Chūji Mikasano
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Sui Ishida
موسیقی: Yutaka Yamada
استودیو: Pierrot Plus ,Studio Pierrot
ژانرها: اکشن، درام، روان‌‌‌شناختی، فراطبیعی، معمایی، ترسناک، سینن
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul ابتدا در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ در دو فصل پخش شد. داستان این اثر تاریک Dark از مانگایی با همین نام الهام گرفته شده است. و هنگامی که انیمه شد، به دلیل طراحی‌ها، انیمیت، داستان و مبارزاتی که داشت. بسیار در بین مخاطبان معروف شد. نوع داستان که نبرد غول‌های آدم‌خوار و انسان‌ها رو به همراه پسری نیمه انسان نیمه غول در این بین به تصویر می‌کشد. تک است. نکته اما اینجاست که داستان کاملاً بر اساس مانگا داستان پیش نمی‌رود. اما کاملاً هم دور از مانگا نیست.

یعنی داستان در فصل اول همان داستان مانگاست.‌ تنها خلاصه نویسی شده است و مواردی همچون داستان‌های فرعی یا تعدادی از شخصیت‌ها حذف شدند. در فصل دوم نیز داستان با اینکه مشترکاتی با مانگا در کلیت دارد.‌ اما مسیر متفاوتی را طی می‌کند. مسیری که بیشتر آن‌هایی که انیمه رو دیدند، تحسین‌ش می‌کنن. همزمان بیشتر آن‌هایی که مانگا را خوانده‌اند. آن را ضعیف می‌دانند. و معتقدند باید پس از فصل اول ادامه داستان را در مانگا مشاهده کرد.

وقتی خبر از فصل سوم Tokyo Ghoul شد. گروه اول امیدوار بود که دوباره با همان سبک فصل دوم مواجه شوند. گروه دوم نیز انتظار ساخت دوباره انیمه از فصل دوم را می‌کشیدند. اما استودیو Pierrot به هردو گروه خیانت کرد. به طوری که با اینکه سبک و داستان فصل دوم ادامه پیدا نکرد. اما انیمه از ادامه فصل دوم شروع می‌شود. بدتر این که که انگار نه انگار داستان به نسبت مانگا در فصل دوم تغییر داشته. در ادامه دقیق‌تر صحبت می‌کنیم.


نکاتی که علاوه بر دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re داستانی که به یغما رفت بهتره در تمام مطالب مجله وارونه به خاطر داشته باشید.

۱_ در صورت علاقه، شما می‌توانید، به کانال نماشای، کانال یوتوب و کانال اینستاگرام ما مراجعه و دنبالش کنید. یا اگر دلتون خواست برای اطلاع رسانی بهتر، نوتیفیکیشن سایت رو فعال کنید.

۲_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ و نام بردن سایر سایت‌های فارسی! و مخصوصاً عمل ناپسند اسپویل و بحث‌های بی‌خود خودداری کنید. تا مجبور نشیم با شما و خودمون برخورد کنیم.

۳_ در هنگام مطالعه، چشمتون رو از صفحه برندارید. مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا تو این گرونی به دکتر و عینک نیاز نداشته باشید.

با قبول داشتن کلیه نکات بالا، بدون معطلی بریم سراغ دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re داستانی که به یغما رفت


داستان انیمه توکیو غول:بازگشت Tokyo Ghoul:re

دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re

همون‌طور که در بالا اشاره کردیم. داستان Tokyo Ghoul:re در ادامه راه Tokyo Ghoul √A بود. اما انگار جاده فرعی بود. خوب یعنی چی؟ به طور دقیق‌تر عوامل داستانی که در Tokyo Ghoul و Tokyo Ghoul √A حذف شده بودند. در Tokyo Ghoul:re فرض می‌شد که حذف نشده بود. انگار که مسیر فصل دوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul کاملاً نادیده گرفته شده بود. مخاطب هم این وسط گیج می‌ماند. در نهایت هم به چیزی که از Tokyo Ghoul √A انتظار آن را می‌کشد، نمی‌رسد.

احتمالاً با خودتون می‌گید براساس مانگا شده! پس خوبه! ولی مشکل این‌جاست که با اینکه براساس مانگا پیش می‌رود. اما خلاصه نویسی هنوز هم ادامه دارد. مخصوصا در جذاب‌ترین صحنه‌های Tokyo Ghoul! و هنگامی که کلی سوال در ذهن مخاطب است. در فصل اول و دوم خلاصه نویسی و حذفیات طوری بود. که داستان جذابیت خودش رو داشته باشد. مخاطب اون رو بفهمه! باهاش ارتباط برقرار کنه.

اما در فصل سوم انیمه Tokyo Ghoul چیزی حذف کامل نمیشد. ولی خلاصه بود، این داستان! مثلاً شخصیتها همه در داستان حضور داشتند. اما در مورد هیچکدام توضیح داده نمی‌شد. در مورد اتفاقات توضیح داده نمی‌شد. اما برعکس فصل دوم توکیو غول Tokyo Ghoul مخاطب به شدت به توضیحات و پر کردن فضای داستانی نیاز داشت. ولی این نیاز برطرف نشد. حتی پایان باز و زیبای Tokyo Ghoul √A را خراب کرد.


افت در طراحی انیمه توکیو غول:بازگشت Tokyo Ghoul:re

دومین ایراد توکیو غول بازگشت Tokyo Ghoul re نسبت به دو فصل قبلی Tokyo Ghoul افت شدید در طراحی‌ها بود. گرچه گاهی خوب بود، ولی در کل بازنده میدان نسبت به Tokyo Ghoul بود. چراکه انگار کلیت شخصیت‌ها تغییر کرده بودند. شب‌های به یادماندنی Tokyo Ghoul که انگار همیشه مهتابی است. در اینجا آنقدر تاریک می‌شود که دیدن سخت می‌شود.

گاهی مواقع حتی طراحی شخصیت‌ها به نظر کج یا بد می‌رسد. اما بزرگ‌ترین ضعف به نسبت Tokyo Ghoul عدم انعطاف پذیری طراحی‌هاست. انگار همه چی خشک و بی‌جان شده است. سلاح‌ها و کاگونه‌ها هم بماند که جذابیت کم‌تر و به همراه عدم خلاقیت را در خود دارند. مثل لحظه به کار افتادنشان که در سری اصلی، مخاطب می‌توانست یک سلاح زنده را ببیند. ولی در Tokyo Ghoul:re چنین امکانی وجود ندارد.


برطرف نکردن انتظارات مخاطب در انیمه توکیو غول:بازگشت Tokyo Ghoul:re

دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re

مخاطب در توکیو غول Tokyo Ghoul و‌ هر انیمه و فیلم دیگری که باشد. همیشه با یه سطح از انتظارات وارد فاز داستانی می‌شود. در انیمه Tokyo Ghoul هم مخاطب برای تماشای دوباره مبارزات غول‌های آدم‌خوار، انسان‌ها و سایر جنگ‌های جذاب این سری آمده. اما در انیمه Tokyo Ghoul:re انتظارات در این راستا اصلا برآورده نخواهد شد. به طوری که جذاب‌ترین مبارزات یا حذف و یا بد نشان داده شدند.

از طرفی چیزی که مخاطب در فضای فصل دوم انیمه Tokyo Ghoul شاهدش بوده. همزمان انتظار داره که در فصل سوم ادامه پیدا کنه. اصلا در Tokyo Ghoul:re نخواهد بود. از آن طرف چیزی که مخاطب مانگا در Tokyo Ghoul شاهد بوده. به کم رنگی در انیمه Tokyo Ghoul:re شاهد خواهد بود. حتی دیگر سطح خشونت تا حد امکان کاهش پیدا کرده. که هر دو گروه مخاطبان را سرافکنده می‌کند.


سطح کیفی مبارزات در انیمه توکیو غول:بازگشت Tokyo Ghoul:re

همون‌طور که در بخش طراحی گفته بودیم. در انیمه Tokyo Ghoul:re مخاطب شاهد افت در طراحی کاگونه‌ها، کوینکه‌ها و انیمیت کلی خواهد بود. به شخص هم انتظار دیدن زیبایی کاگونه‌ها و سلاح‌های مختلف از جمله کاکوجای هزارپا بودنم. اما خوب خبری از آن‌ها در انیمه Tokyo Ghoul:re نبود. نکته دیگری که در مبارزات وجود دارد. خشک به نظر آمدن حرکات شخصیت‌ها و خود شخصیت‌هاست.

در دو فصل اول Tokyo Ghoul مخاطب وقتی به طراحی نگاه می‌کند. می‌داند که هر چیزی امکان دارد. از کاگونه‌های خفن تا مبارزات سطح بالا که شخصیت‌ها با انعطاف پذیری تمام، در آن شرکت می‌کنند. اما در Tokyo Ghoul:re چنین چیزی وجود ندارد. به طوری که حتی به فکر آدم خطور نمی‌کند که در Tokyo Ghoul:re دوباره با جذابیت‌هایی همچون مبارزات پایانی Tokyo Ghoul:re روبه‌رو شویم.


پایان نه چندان شایسته در انتهای انیمه توکیو غول:بازگشت Tokyo Ghoul:re

دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re

چیزی که از همه به نظرم در انیمه توکیو غول:بازگشت Tokyo Ghoul:re بد بوده، پایان اون هستش. چراکه مخاطب بی هیچ مقدمه‌ای شاهد یک پایان هندی در انیمه Tokyo Ghoul:re خواهد بود. البته من چیزی راجع به اینکه این پایان در مانگا هم بد روایت شده، نمی‌گویم. چون مطالعه دقیقی از مانگا نداشته‌ام. اما در انیمه ناگهان از میدان جنگ به یک صلح عجیب می‌رسیم.

پس از پایان فصل سوم انیمه Tokyo Ghoul هم هنوز که هنوزه به شخص مانده‌ام که چطور کار به اینجا کشید؟ مبارزات غول‌ها با انسان‌ها چه شد؟ آن گروه از شخصیت‌ها چگونه اینجا هستند؟ من که هستم؟ آیا داستان ادامه خواهد داشت؟ این سوالات به همراه هزار سوال دیگر در ذهن مخاطب نقش خواهند بست. بدون اینکه پاسخی داشته باشند.


پس از رسیدن به پاسخ این سوال که، چرا نباید انیمه Tokyo Ghoul:re را تماشا کرد؟ مطالب زیر بهتون می‌چسبد!


امیدوارم در “دلایل تماشا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re داستانی که به یغما رفت” تونسته باشیم. رضایت شما رو تا حد امکان جلب کنیم. گرچه بیشتر خواستیم مخاطب رو در تماشا کردن یا نکردن انیمه Tokyo Ghoul:re کمک کنیم. اگر هم به اطلاعات دقیق‌تر نیاز داشتید. می‌توانید سری بررسی‌های قسمتی Tokyo Ghoul:re را مشاهده و مطالعه کنید. گرچه شاید حالت اسپویل و تاثیر عکس را به همراه داشته باشند.

تمامی دوستانی هم که علاقه به همکاری در بخش انیمه، سایر بخش‌های مجله وارونه و یا بحث شیرین تبلیغات دارند. می‌توانند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com با ما تماس‌های لازم را برقرار نمایند.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

46 دیدگاه

 1. Mohammad hosein

  بعد همه اینا به این نتیجه رسیدم تا فصل ۲ رو ببینید بقیه رو یا مانگا بخونید یا بررسی های اقای دست پیمان که داستانو بفهمین
  فصل ۳ قوز بالا قوز هستش:))))))

 2. Mohammad hosein

  جمله جمله رو جواب میدم
  فقط اول اینو روشن کنین
  اکیرا کنار امون گریه میکرد که
  بعد شما میگید جنازه پیدا نشد

  1. Aliraza.

   خون دستش آنجا ریخته بود اما خودش نبود دو قسمت آخرشو باید یبار دیگه بببینی …

   1. Mohammad hosein

    به توصیه تون عمل کردم
    خیلی ممنون
    متوحه شدم
    فقط دو چیزو متوجه نشدم
    یکی اون نقطه های ری
    یکی هم شمشیر فزشته مرگ مخالفم
    ولی در کل طبق همه اینا معلوم میشه که واقعا قصد ادامه وجود داشته گویا

    1. Aliraza.

     بله قطعا قصد ادامه داشته تازه اگه کانکی مرده بود جنازه شو برمیداشتن تا ازش یه سلاحی چیزی بسازن … آریما هم خودش فکر کنم خوب وضعیت رو درک نکرده بود همونجا وایساده تا کاملاً بفهمه چی شده😂😂(شاید هم آنجا وایساده داره واسه کشته‌شدگان جنگشون اینو میگهムハンマドとその家族に平安あれ) . برای متوجه شدن این چیزها هم باید ادامهشو می‌ساختن تا کاملاً متوجه بشی الآن مثل به پازل هست که نصف تکه‌هاش نیست …منم مثل خیلی‌ها امیدوارم یبار دیگه بسازنش اما احتمالش خیلی کمه..

     1. ککک

      والا تا اونجایی که من یادم میاد باید فاتحه می خوند نه این که صلوات بفرسته

     2. Aliraza.

      والا درست میگید اما تعداد کشته‌ها زیاد بود ترجیح داد صلوات بفرسته براشون

     3. Mohammad hosein

      خونی شدن عینک رو چرا متوجه نشد؟ یادم نمیاد
      همه اینایی که گفتید واقعااا جالب بود و خیلی جذاب بود
      علاقمند شدم حتما مانگاشو بخونم…
      بعدم اینکه فکر کنم اون ری روی تابلو اشاره به وجود سری بعدی مانگا و انیمه باشه
      تشکر از شما

     4. ککک

      چشم راستش کور بود دیگه داشت پیر می شد اره فک کنم ری هم به اون ربط داشته

     5. Mohammad hosein

      درسته. اما بالاخره باید خونی شدن رو میفهمید
      اما همه اینایی گفتید خیلی جالب بود

    2. ککک

     تا اونجایی که من یادم میاد ری به زبان مالتی معنی پادشاه رو می ده توی کاور یکی از جلدای مانگا هم روی یکی از شیشه های عینک اریما خون ریخته شده و چشماشم که خاکستری یکی از اون نقطه ها قرمز بود و اون یکی هم خاکستری پس از قبل یه چیزی رو میگه منتها من نفهمیدم که چرا ری باید اسم کافه باشه؟

     1. Mohammad hosein

      من فهمیدم
      ری معنی انگلیسی ش دوباره هست
      یعنی بازگشت
      ینی ه جورایی داشت میگفت کافه انتیک برگشت و توکا اونو سر پا کرد مجدد
      اما یه اشاره کوتاه میکنه به سری بعدی انیمه و مانگا که اسمش توکیو غول ری هست
      ینی میخواسته ادامه رو بسازه
      بازهم ارتباط نقطه ها رو متوجه نمیشم
      و همینطور اینکه میگین از کشتن صرفه نظر کرده هم زیاد برام روشن نیس
      چون مگه طرز کار کویینکه این نبود؟! یا اینجا رو هم یادم رفته؟!

     2. ککک

      بله ری به اینگیلیسی معنی دوباره می ده ولی بعد مرگ فرشته مرگ توی مانگا و بعد خداحافظی جوخه با اون مینویسه ری به معنای پادشاهه و توی زبان مالتی که یه زبان مرده ژاپنیه هم همین معنی رو میده در مورد نقطه ها اینو ببین :
      https://ibb.co/5XQVrFP
      این کاور والیوم ۱۳ مانگاست همونطور که می بینی عینک سمت راست خونیه و چشم اریما هم خاکستریه اگه ری رو با نقطه هاش بچرخونی و به عکس عمودی تبدیلش کنی می بینه که نقطه ی سمت راست قرمز و سمت چپ خاکستریه که ایشیدا همون نویسنده ی مانگا می خواسته بفهمونه که شاه تک چشم کیه که متاسفانه هیشکی نفهمیده بود
      در مورد کوینکه هم باید بگم بعد اینکه ــــــاغاز اسپویل – بعد اینکه اریما داره با کاناکی مبارزه می کنه در حین مبارزه کاناکی کاکوجا می شه و هشت تا بازو ازاد می کنه اریما از همشون جاخالی میده و بعد با استفاده از قابلیت ایگزا(IXA) همون کوینکه ی سیاهش یدونه کاکوهو از زیر کاناکی ظاهر می کنه که اگه به اتو می خورد بای بای میشد . و وقتی کاناکی کور شده می افته زمین می ره سمتش که ixa رو توی سرش فرو کنه ولی کارگردان به جای ixa از narukami همون شمشیر استفاده کرده و وقتی که میرسه بالای سرش عینکشو در میاره و میبینه سمت راست شیشه خونیه (خودتون می دونین چرا متوجه نشد) و کوینکه رو به جای سر کاناکی توی برف فرو می کنه(دلش به رحم اومد) و کارگردانم اونو می خواست نشون بده و بعد ها اریما از طریق کتاب (تنها چیزی که کاناکی از پدرش به یاد داره) با کاناکی یه رابطه ی پدر پسری و استاد شاگردی بینشون شکل می گیره واسه همین بعد مرگ اریما کاناکی گریه می کنه. پایان اسپویلــــــــــــ
      و احتمالا کارگردان می خواست اینا رو توی فصل بعد نشون بده

 3. یه اوتاکو

  بله بله واقعا که فصل سوم بد بود! من اصلا هیچ چیز نمی دونستم.درواقع این انینه از اولین انیمه هام بود که دیدم و هیچ کس هم هیچ چیز به من نگفت! حالا می خوام برم مانگاشو بخونم.یه نظری بدید چیکار کنم.کلا از اول مانگا رو بخونم یا از فصل دو؟ ضروریه فصل اولشو بخونم؟

  1. Aliraza.

   از فصل دوم مانگا شروع کنید باز همه چیزو متوجه میشوید ..از جلد هفتم مانگا شروع کنید. موفق باشید

   1. Mohammad hosein

    برکلااااا
    اما همچنان متوجه مشکل شما با فصل ۲ نمیشم
    ::اسپویل::
    خب درسته توی مانگا ‌کانکی منطقی تر عمل کرد و با ائوگیری جنگید. اما به نظرم فصل ۲ خوب بود
    ینی با در نظر گرفتن فصل ۳ و پایان مانگا من ترجیح میدم فصل ۲ رو پایان بدونم
    از جهات عمده منطقی تر بودد

    1. Aliraza.

     شما مانگا رو خوندین؟؟خب اول به پیام پایینتون جواب میدم چرا به نویسنده توهین شده اگه آنجا رو پایان داستان بدونیم .در واقع کارگردان آمده از یک کتاب۶۰۰صفحه‌ای ۲۰۰صفحه اول رو برداشته تازه آنم کلی تغییر داده بعد یه اثری رو ساخته که داخل پایان آن ۲۰۰صفحه بگه داستان تمام شده ؟یعنی نویسنده۴۰۰صفحه رو واسه دل خودش نوشته؟؟؟(فیلم‌های هری پاتر هم اینطوری اقتباس نشده بود !!)البته اینم بگم که آنجا پایان داستان نمی‌توانست باشه اگه می‌بود حتما کارگردان کاری میکرد که آکیرا(درست گفتم؟)بتوانه جنازه آمون رو ببینه(که یه صحنه احساسی دیگه هم درست کرده باشه.. ) اما آنجا نبود و بر اساس مانگا غول‌ها برای آزمایش همون دکتره گرفته بودنش یعنی این بخش رو اتفاقا اقتباس درست کرده بوده و اگه استودیو اجازه رو میداد به کارگردان ادامهشو قطعا میساخته… خب درباره فصل دوم بگم دقیقاً اکثر صحنه‌هایی که تو فصل دوم اکثرا خوششون آمده از روی مانگا بوده منم از آن جاها اتفاقا خوشم آمده و کارگردان هم البته خوب درآورده بوده مثلاً آن صحنه‌ها مبارزه یا بعضی صحنه‌ها درام که خوب درآمده بود از روی مانگا بوده دقیقا جاهایی که نبوده کلی سوال پیش می‌آورد و حفره ایجاد میکرد که ارزش داستان رو تا حد زیادی پایین می‌آورد (البته آنجاهایی هم که از روی مانگا بوده هم تغییرات زیادی داشته) …خب بپردازیم به سلیقه شما و چند نفر دیگه داخل اینجا که ترجیح میدید پایان داستان فصل دوم باشه.. من ترجیح نمیدم چرا؟ چون اگه فصل دوم رو پایان بدونیم داستان باز نیست اصلا از هر جهت داستان از هم گسیخته هست چون ما تهش نمی‌فهمیم غول ها جنگ میکنند انسان‌ها رو شکست میدن یا بالعکسش اتفاق میافته یا صلح میکنند؟نویسنده هم مهربان بازی درآورد خوش‌ترین پایان ممکن همون صلح رو نوشته.. که اتفاقا من هم با این پایان مخالفم چون مبنای داستان همان اول بر اساس این بوده که دو نوع موجود وجود دارند که بر اساس قوانین بقا باید برای زنده بودن با همدیگه بجنگن(یکی شکارچی هست یکی شکار که ایندفعه شکار هم قدرت مقابله رو داره) وگرنه چه لزومی داره که غول‌ها حتما گوشت انسان بخورن بعد تازه این وسط قهوه پس چی میگه😑😑. موفق باشید…

 4. Hadi

  خدایی نگو انیمه باز مثل کفتر باز میمونه😂😂
  بگو انیمه بین👍😊

 5. محمد

  تا فصل دوم که دیدم عالی بود تنها انیمه ای بود که بعد از اتک تایتان ازش لذت بردم ولی فصل سوم دوتا قسمتشو دیدم پاک کردم امیدوارم اتک تایتان دچار این سرنوشت نشه

 6. Mohammad hosein

  اقا اصن یه سری نظرات به چشم میخوره ادم شک میکنه اصن چرا انیمه میبینن
  کلا در تماشای هر اثری دو چیز مهمه
  ۱.ایا چیزی یاد گرفتی؟
  ۲.ایا لذت بردی؟
  اگه جواب جفتش بله بود تموم هست
  برحسب مانگا بود. نبود. کارگردان و تیم این و اون بود چیه دیگه این وسطا؟!!

 7. ...

  اقا اصن من فتوا میدم فصل ۱ رو با پایان باز تصور کنید
  تمام

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   😁😁 فتوای بسیار جالبی بود. گرچه به شخص توصیه دارم اگر کسی به فضای معمایی احساسی که خیلی از مسائل راز باقی می‌ماند. همچون
   Darker than black
   Neon Genesis Evangelion
   Phantom the Requiem for the Phantom
   علاقه دارید، فصل دوم هم گزینه خوبی است.

 8. NIMA

  سلام
  ابتدا به نظرم بهترین روش برای درک جذابیت داستان و فلسفه کلی توکیو غول مانگاست و بعد تماشای انیمه.
  انیمه توکیو غول فقط فصل اولش جز بهترین انیمه هاست و فصل دوم با وجود فضای احساسی قوی به علت ریسک عوض کردن داستان و شکست خوردن این ریسک یکی از دلایل ضعف کلی توکیو غول است
  همچین این انیمه با وجود داشت یک مانگا به شدت قوی بدترین اقتباس ممکن بدست استودیو Pierrot شکل گرفت که 322 چپتر دو مانگا Tokyo Ghoul و Tokyo Ghoul:re را تو 48 قسمت ساختن و خوب یعنی حداقل 45 درصد داستان که شامل خیلی از مباحث داستان و رشد شخصیت ها حذف میشه و دلیل این تعداد کم قسمت اختصاص دادن بودجه استودیو صرف ساخت ناروتو تا 2017 و از اون به بعد بوروتو و بلک کلاور شد و مشکلات انیمت و طراحی مبارزات و…
  متاسفانه توکیو غول با اینکه پتانسیل تبدیل شدن به یک انیمه ماندگار داشت و ولی این این پتانسیل توسط استودیو Pierrot هدر رفت. امیدوارم که حداقل در پنج سال آینده این انیمه یه بازسازی توسط استودیو های خیلی خوب مثل Production I.G.
  Wit Studio Bones ufotable که به طور کامل به مانگا وفادار باشه داشته باشه.
  ببخشید که یکمی طولانی شد.

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   به شخص با اینکه مانگا را مطالعه نکردم. اما با توجه به شنیده‌هایم، بسیار آن را تحسین می‌کنم. حتی واقعاً معتقدم که داستان جذاب‌تری را نسبت به فصل دوم روایت می‌کند. اما از طرفی عاشق انیمه‌هایی هستم که داستان آن‌ها معمایی، احساسی و با کم‌ترین پاسخ به سوالات مخاطب، پیش می‌رود. و مخاطب خود باید به دنبال نکات ریز باشد. همچون انیمه‌های
   Darker than black
   Neon Genesis Evangelion
   Phantom the Requiem for the Phantom
   که با اینکه فضای تقریبا مشابه دارند. بسیار زیبا هستند. به عقیده من باید ابتدا همین استودیو و گروه سازنده دو فصل اول، ادامه Tokyo Ghoul √A را تکمیل کنند. سپس گروه قوی‌تری به بازسازی دوباره، آن هم بر اساس مانگا اقدام نمایند. گرچه حالات دیگری هم دارد. همچون ادامه فصل اول و …

   1. NIMA

    فکر میکنم اگه بازسازی در کار باشه مطمئنا از اول شروع می کنند به ساخت
    منم خودم یکی از طرفداران انیمه های معمایی هستم و به نظرم انیمه Evangelion علاوه بر اینکه انیمه معمایی بسیار عالیه یک انیمه روانشناسیه به شدت خاصیه که حتی مخاطب را می تونه تحت تاثیر قرار بده
    من در ژانر معمایی جنایی
    Durarara
    Monster
    Hyouka
    ERASED
    Another
    را پیشنهاد می کنم

   2. محمد سعادتی

    درود بر شما
    حق با شماست و به احتمال قوی از اول بازسازی می‌کنند. اما به شخص هنوز ذره‌ای امید در ساخت ادامه بازسازی دارم.
    انیمه‌های نام برده رو هم به شخص تماشا کردم. البته monster و Durarara در لیست تماشا هستند. که به احتمال قوی جزو بهترین ها خواهند بود. ولی فضای فصل دوم توکیو و تاریک تر از سیاهی به همراه مرثیه ای برای فانتوم یه چیز دیگه بودند. گرچه نمی دونم چطور دقیق توصیف‌شون کنم. ولی انگار شخصیت ها و فضا در ناامیدی بودند. با اینحال به دنبال امید بودند. حتی تا پایان کار.

 9. علی

  سلام ، خسته نباشید
  مشکلی که باعث میشه آدم فصل سه رو نگاه کنه اینه که مبارزه اصلی تو آخر فصل 2 موندش و اصولا آدم بخاطر دیدن ادامه همون مبارزه به فصل 3 مراجعه میکنه ولی خبری ازش نیست (خیلی سعی کردم اسپویل نشه)
  و به شخصه وقتی دیدم پشیمون شدم (از اول تا آخرش منتظر بودم که توضیح بده چی شد اصلا؟!)

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   نکته بسیار خوبی بود. کلا مخاطب هم هرکاری کنه. ذهنش درگیره و فکر می‌کنه تو فصل سوم نیازها برطرف می‌شه. ولی وقتی می‌ره، تو ذوقش می‌خوره. عین خودم!

  2. Mohammad hosein

   اقا اصن فصل ۲ تموم شده بودش!
   چرا میگم اینو؟!
   چون اخرش کانکی میرسه به اونا و بعد یه موهای سفیدی روی برف نشون داده میشه
   ینی کانکی بای بای دیگه!
   بعدم کافه رو توکا زد و به ارزوش رسید
   تمااااام
   فقط اون re روی تابلو عجیب بود
   من بعید میدونم اصن کارگردان اولیه قصدی واسه ادامه داشته بود!

   1. ککک

    خب اولن که موها روی برف نبودن موهای فرشته ی مرگ(خودتون می دونین کیه) بود تابلوی ری هم اگه دقت کنین اون دو نقطه یکیش قرمزه یکی خاکستری و ری هم معنی ئادشاه می ده پس یه چیزی رو اسئویل می کنه و مانگا خونا می دونن بعدشم شمشیر فرشته ی مرگ رو روی برف نشون می داد که از کشتن یه نفر صرف نظر کرده و به جای کله ی اون شمشیرو توی برف فرو کرده . حتی اگه قصد ادامه نداشته بوده ما یه شخصیت (فرشته ی مرگ ) دارم که هیچی ازش نمی دونم و یعنی کارگردان گند زده

    1. Mohammad hosein

     اینا رو کی گفته!
     انیمه رو دیدی؟؟؟؟!!!

     1. ککک

      بله هم انیمه هم مانگا

  3. Aliraza.

   خب اول از همه این متن اسپویل داره انیمه یا مانگا رو ندیدید نخوانید ادامه پیاممو …داخل مانگا به این سوالتون کاملا جواب داده شده اول از همه آن صحنه احساسی که کانکی دوستش رو بغل می‌کنه می‌بره پیش همون سربازها انسان(اسمشون یادم رفت) و یا قبلش که با هم گپ میزنند قهوه میخورند رو حذف کنید . اتفاق اصلی اینطوری هست که کانکی بعد از نبرد با آمون به شدت زخمی شده و بدنش برای درمان خودش به گوشت انسان احتیاج داره.. و داره دیونه میشه که یهو هیده دوستش میبینش بعد بهش میگه گوشت منو بخور (آن صحنه با خودم گفتم عجب رفیقی هست هیده!!)بعدش انگار بعد خوردن بخشی از هیده کانکی خوابیده بود بعد حتی موقعی که بیدار میشه میگه مزه لذیذ گوشت انسان تو دهنمه(انگار یادش نمیاد که گوشت دوستشو خورده..) بعدش شوالیه سفید آریما پیداش میشه و با کانکی مبارزه می‌کنه و حسابی پدر کانکی رو در میاره دو تا ضربه کور کننده سخت هم به کانکی زد که باعث شد بیهوش بشه اما نکشتش(کاشکی یه روزی این صحنه‌ها و تو قالب انیمه ببینیم).. حتی بخاطر همین دلیل بود که آریما دیر رسید با جغد تک چشم مبارزه کنه چون کانکی جلو راهش بودو کمی وقتشو گرفت…بعدش هم داخل زندان غول ها آریما با کانکی صحبت می‌کنه و گویا کانکی هم که حافظشو از دست داده با آریما دوست میشه و بقیه داستان (اینجارو داخل مانگا کانکی رو خیلی مظلوم نشون داد)…امیدوارم این توضیحات بخشی از مجهولات رو برای آنهایی که فصل سه انیمه رو دیدن حل کنه .موفق باشید .

   1. Mohammad hosein

    صحیح
    ممنون از شما دوست عزیز
    اما فصل ۲ به نظر من اینجور شد که اشاره کردم

    1. Aliraza.

     اگه اینطوری باشه کارگردان یه توهین بزرگ به نویسنده و
     خیلی از طرفداران اثر کرده!!جالبه هنوز خیلی‌ها از فصل دو دفاع می‌کنند با اینکه نقاط ضعفش از فصل سه بیشتر نباشه کمتر قطعاً نیست… فکر کنم بخاطر طراحی و همان صحنه‌های جذاب و احساسی هست که خیلی هاهنوز دوست دارن بازسازی همان کارگردان قبلی انجام بده…

     1. Mohammad hosein

      اقا شلوغش نکن
      توهینی نبود

   2. cs

    سلام
    به شخصه پایان باز فصل 2 انیمه رو بیشتر از پایان مانگا پسندیدم به طور کلی داستان فصل دوم از منطق و جذابیت بیشتری نسبت به مانگا برخوردار بود
    و به نظرم بازگشت به مانگا برای فصل 3 و 4 اشتباه بزرگی بود واز اون بد تر ماسمالی کردن اخرش(تند تند ساختن تموم شه بره:/)

    1. Aliraza.

     سلام خب با شما مخالفم مطمئن هستم اگه انیمه آن بخش رو طبق مانگا پیش می‌رفت هم خیلی‌ها فصل بعدی رو متوجه می‌شدن هم داستان قویتری داشت و من از خیلی‌ها شنیدم که میگفتن داستان داخل فصل دو تو انیمه واقعا لوس شده بود!!(یجورایی فقط فصل اول رو قبول داشتن) کارگردان با صحنه‌های احساسی و مبارزه تا حدودی داخل فصل دو خیلی‌ها رو گول زد!به هر حال این بحث سلیقه‌ای هم هست…

     1. Cs

      بله در این مورد که در این بحث سلیقه هم دخیله شکی نیس ولی اگر بخوایم به صورت علت و معلولی به قضیه نگاه کنیم، بر طبق مانگا ساختن نشدن فصل 2. علت ضعف داستان فصل 3 و گیج شدن بیننده ها نیست. و اگه تیم تولید به جای خلاصه کردن کمی دست تو داستان مییرد میتونست فصل دوم و سوم رو به هم ربط بده و کارشون بیشتر شبیه پاک کردن صورت مسئله بود

     2. Aliraza.

      بله این دفعه با شما موافقم اگه تیم تولید قوی می‌بود می‌توانست فصل دو رو به سه ربط بده که در هر صورت وضع این مجموعه بهتر از الآن میشد…امیدوارم اگه بازسازی در کار باشه یه استودیو قوی پروژه رو تحویل بگیره و بودجه کافی براش بزاره …موفق باشید .

 10. alireza

  توکیو غول از اون انیمه ها که تا اخر عمر میگیم نکنه این انیمه مثل توکیو غول خراب شه.
  من خودم مانگا کامل خوندم بنظرم خود مانگا انقد شخصیتاش زیاد شده بود و دنیا بزرگی داشت که مانگاکا مجبور شد یجوری داستان تموم کنه.

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   طرفداران بازی تاج و تخت هم عین ما هستند. با خودشون میگن اینم مثل پایان بازی تاج و تخت نشه!
   مانگا هم که بماند و یادش همیشه باقی است.

 11. مبینا

  دقیقااااا دقیقااااا که من میخواستم توکیو غول رو شروع به نگاه کردن کنم این مقالتون رو دیدم 😂😂😐
  ممنون مقاله مفیدی بود
  ولی خداییش بیشتر از هر وقت دیگه ای تحریک شدم ببینمش 😆😂😂

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   خوشحال شدم تونستم کمکی کنم. همزمان توصیه دارم با پایان باز فصل دوم بسازید و بدونید که فصل سوم چیزی در ادامه اون، به اون خوبی که انتظار می‌ره، نداره.

 12. عرفان

  منم موافقم اینو فقط میدیدم که تموم بشه به شدت ضعیف شده بود انیمه ای که میتونست ماندگار بشه نابود شد
  امیدوارم یه زمانی یه ریبوت قشنگ بسازن ازش اون وقت شتید مثل hunter x hunter جزو بهترین ها بشه

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   راست میگید. بنده هم به نوبه خودم همیشه اخبار رو چک میکنم به امید ساخت بازسازی برای توکیو غول!

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *