5 اشتباه که باعث آسیب دیدن و تخریب موهایتان می شود !
سبک زندگی, مد و زیبایی

5 اشتباه که باعث آسیب دیدن و تخریب موهایتان می شود ! 

پنج عامل موثر در آسیب دیدن و تخریب موها !

آیا تا به حال به موهای اطرافیانتان که تا حالا موهای خود را رنگ نکرده اند دقت کرده اید ؟ موهای آنها شاداب و براق است.کارهایی که در طول روز بر اثر نداشتن وقت بر روی موهایتان انجام می دهید به مرور زمان باعث آسیب دیدن و تخریب موها می شود و برای بازگشت به حالت اول سالها زمان می برد.

اما اشتباهات ساده ای که در طول روز باعث آسیب دیدن و تخریب موها می شود چیست ؟ با آنها آشنا شویم :

1-شکل دادن به موها مرطوب با حرارت

برای شکل دادن وفرم دادن به موهای مرطوب استفاده از دستگاه هایی که حرارت می دهند باعث تخریب شدید موها می شود.بخاری که از رطوبت موهایتان هنگام استفاده از وسایل ودستگاه هایی که حرارت دارند  خارج می شود 3 درجه باعث تخریب موها می شود!برای حالت دادن به موهایتان حتما صبر کنید تا خشک شوند.

2-استفاده از شامپو مخصوص موهای خشک

اگر در هفته به طور مداوم از شامپو مخصوص موهای خشک استفاده می کنید پوست سر شما نفس نمی کشد .زیرا شامپو مخصوص موهای خشک منافذ موجود بر روی پوست سرتان را مسدود می کند از نفس کشیدن پوست سر جلوگیری می کند . باعث آسیب دیدن موها می شود.وزیبایی طبیعی آن ها را از بین می برد.این شامپوها را در هفته 1 الی 2 بار استفاده کنید.

3-استفاده بیش از حد از مدل مو دم اسبی و سفت کشیدن موها

استفاده بیش از حد از مدل مو دم اسبی و سفت کشیدن موها باعث آسیب دیدن موها وضعیف شدن آن ها می شود.برای اینکه موهایتان صاف و مرتب دیده شود می توانید از محصولات موجود در بازار استفاده کنید .

4-استفاده نامناسب از اتو مو

شما باید با موهایتان مانند یک پارچه گران بها برخورد کنید وازآن مراقبت کنید.هیچ وقت اتو مو را به مدت زیاد بر روی مو نگه ندارید زیرا باعث آسیب بافت موها می شود .قبل از اتو کردن موها آن هار ا به کرم وروغن های مخصوص اغشته کنید سپس از اتو استفاده کنید.

5-استفاده از سشوار با حرارت بالا

بهترین  حالت برای خشک شدن موها رها کردن آن ها به حال خود است زیرا در این حالت مو رطوبت خود را از دست نمی دهد.اما اگر شما عجله دارید می توانید موهای خود را با حرارت کم و فقط ریشه های موهایتان را خشک کنید زیرا حرارت زیاد باعث آسیب دیدن موها می شود وبه مرور زمان شادابی و شفافیت خود را از دست می دهد.

در ادامه بخوانید : بعد از کاهش وزن، افتادگی پوست را چگونه درمان کنیم !؟

مطالب مرتبط

2 دیدگاه

  1. Mehrnoosh

    مرسى از مطالب خوبتون،موهاى من تا بلند ميشه موخوره ميگيره،به ناچار كوتاه مى كنم،چى كار كنم كه موهام موخوره نگيره؟

    1. علی دست پیمان

      لطفا این مطلب را بخوانید : https://goo.gl/HHhMoj

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *