سیاهی و کبودی زیر چشم

دلایل سیاهی و کبودی زیر چشم چیست ؟ و راه کار هایی برای درمان آن !

آیا از دلایل سیاهی و کبودی زیر چشم اطلاع دارید؟

سیاهی و کبودی زیر چشم در زیبایی چشمان شما اثر می گذارد.کبودی و سیاهی زیر چشم باعث از دست دادن شفافیت و زیبایی صورت شما می شود و علت آن تا حدود زیادی به خود شما بستگی دارد.در این مطلب با دلایل کبودی و سیاهی زیر چشم و هم چنین اینکه با تغییرات در عادات تغذیه ای چگونه می توانیم آن ها را درمان کنیم آشنا می شویم .

دلایل سیاهی و کبودی زیر چشم

1-کم خوابی و مشکلات خواب

کم خوابی و نداشتن استراحت کافی باعث به وجود آمدن سیاهی و کبودی زیرچشم می شود.کم خوابی باعث از بین رفتن شفافیت پوست می شود و باعث می شود پوستی به ظاهر خسته داشته باشیم و در ناحیه زیر چشم دچار کبودی و تیرگی شویم.

2-رنگ پریدگی ناشی از کم خونی

کم خونی و حاملگی باعث رنگ پریدگی پوست می شود. همان طور که می دانید پوست زیر چشم از دیگر نواحی صورت نازکتر است به همین دلیل به دلیل کم خونی و حاملگی کاملا دچار رنگ پریدگی می شود.

3-آلرژی

بسیاری از آلرژی ها سبب تغییر رنگ در ناحیه زیر چشم می شوند.اگر در اکثر مواقع زیر چشم های  شما دچار تیرگی می شود به احتمال زیاد به یک ماده غذایی یا ماده شیمیایی آلرژی دارید.برای تشخیص به یک دکتر معالج مراجعه کنید.

4-کمبود ویتامین

تغذیه نامناسب و کمبود ویتامین K  باعث سیاهی و کبودی زیر چشم می شود.علاوه بر آن کمبود ویتامین B12 باعث رنگ پریدگی پوست و خسته دیده شدن صورت می شود.

5-ملانین زیاد (رنگدانه های تیره )

می تواند تیرگی زیر چشم به بیماری ارتباط نداشته باشد و به دلیل ملانین زیاد باشد و سبب به وجود آمدن  هیپرپیگمانتاسیون (لکه های تیره ) شود.ملانین زیاد در اطراف پوست دور چشم نیز می تواند یکی از دلایل تیرگی زیر چشم باشد.


همچنین بخوانید » آیا آب شور دریا و کلر برای چشمانمان مضر است ؟


سیاهی و کبودی زیر چشم چگونه درمان می شود ؟

1-خواب کافی

همان طور که در بالا اشاره کردیم کم خوابی سبب تیرگی زیر چشم می شود.اگر دچار کم خوابی هستید یا اصلا نمی خوابید پس سریعا این مشکل را درمان کنید.زیرا فقط سبب تیرگی زیر چشم نمی شود بلکه برای سلامتی نیز بسیار مضر می باشد.کمبود ویتامین نیز می تواند سبب کم خوابی شود.هم چنین استرس را نیز از خود دور کنید.در ادامه بخوانید » (چه چیزی باعث بی خوابی مداوم می شود؟)

2-سیگار و الکل مصرف نکنید.

سیگار و الکل سبب تیرگی و سیاهی زیر چشم می شود.سیگار سبب تغییر رنگ رگ های خونی می شودو باعث می شود رگ های زیر پوست در اطراف چشم تیره تر دیده شود.الکل علاوه بر داشتن مضرات بسیار برای بدن سبب ایجاد کم خوابی نیز می شود. در ادامه بخوانید »با مواد غذایی که به شما در ترک سیگار کمک می کنند آشنا شوید !!

3- آلرژی خود را درمان کنید.

برای درمان آلرژی خود سریعا اقدام کنید.اگر به گرد و غبار آلرژی دارید تا حد ممکن از فرش در اتاق خوابتان استفاده نکنید.و از دستگاه بخور در خانه خود استفاده کنید.

4-قبل از خواب آرایش صورت خود را پاک کنید.

خوابیدن با آرایش سبب آسیب رسیدن به پوست شما می شود.در زمان خواب پوست نفس می کشد و خود را بازسازی می کند.اگر با آرایش بخوابید تیرگی دور چشم شما افزایش می یابد.راه حل هایی برای درمان چشم های پف کرده هنگام صبح !

5- از مصرف نمک خودداری کنید.

مصرف نمک زیاد باعث تورم در زیر چشم می شود و این تورم نیز باعث تیرگی می گردد.مصرف نمک زیاد باعث آسیب به کلیه ها نیز می گردد.با کاهش مصرف نمک  سلامتی و زیبایی خود را افزایش دهید. در ادامه بخوانید » به کمک غذاهای تند با میلتان به نمک و شکر مبارزه کنید

 

در ادامه بخوانید