5 دلیل قانع کننده برای تماشای سریال Gunpowder با بازی کیت هرینگتون

این سریال زیبا و تاریخی با حضور کیت هرینگتون را از دست ندهید !

سریال Gunpowder یا باروت یک مینی سریال 3 اپیزودی است که واقعه تاریخی با همین نام معروف به توطئه باروت را روایت می کند که در سال ۱۶۰۵ اتفاق می افتد و در آن گای فاکس به همراه جمعی از کاتولیک های مخالف سلطنت،  تصمیم به قتل شاه جیمز یکم به وسیله منفجر کردن بشکه‌های باروت در کاخ وست‌ مینستر می گیرند. اما این سریال به جای تمرکز بر گای فاکس به عنوان معروفترین شخص این رویداد، داستان رابرت کیتسبی با بازی کیت هرینگتون، طراح و مغز متفکر این توطئه را بررسی می کند.

و اما چرا باید این سریال را تماشا کنید؟ در ادامه به معرفی 5 دلیل قانع کننده برای تماشای سریال باروت خواهیم پرداخت.

 

1 – کیت هرینگتون از ابتدای تشکلیل این پروژه حضور داشته است

کیت هرینگیتون نه تنها در این سریال به ایفای نقش پرداخته بلکه در پشت دوربین نیز به عنوان تهیه کننده و یکی از اعضای اصلی ساخت و تولید سریال باروت نقش داشته است. او از ابتدای شکل گیری ایده این سریال حضور داشته و در مصاحبه اخیر خود در ارتباط با این سریال می گوید : من حضور به عنوان تهیه کننده از ابتدای تشکیل این سریال را دوست داشتم، از شکل گیری ایده تا پیدا کردن یک نویسنده حرفه ای که دوست داشته باشد با ما همکاری کند تا پیدا کردن یک کارگردان حرفه ای و بالاخره بازی در این سریال … من از ابتدا حضور داشته ام و حالا می فهمم زمانی که کسی  یک پروژه را به عنوان فرزندش خطاب می کند چه حسی دارد.

2 – بازیگران این سریال فوق العاده هستند

جدا از کیت هرینگتون و بازی فوق العاده اش در این سریال شاهد حضور بازیگران مطرح دیگری نظیر پیتر مولان، لیو تایلر ، هنری گارنت و مارک گتیس هستیم.

سریال Gunpowder

 

3 – این سریال حقایق تاریخی را بازگو می کند

این سریال حقایق تاریخی را به شکل درست بازگو می کند . داستان اصلی توطئه باروت و اشخاصی که در پشت این توطئه حضور داشته اند. کیت هرینگیتون در این باره می گوید : زمانی که از شخصی راجع به توطئه باروت سوال می کنید آنها سریعا از گای فاکس نام می برند و حتی نمی دانند آیا این توطئه موفق بوده یا خیر ؟ برای همین سعی شد تا در سریال Gunpowder حقایق تاریخی به درستی بازگو شود تا مردم اطلاعات صحیحی از یک واقعه تاریخی بدست بیاورند.

4 – سریال داستان واقعی گای فاکس را بیان میکند

سریال Gunpowder به جای تمرکز بر روی گای فاکس که تقریبا نقش یک سرباز را  در این رویداد ایفاء می کرده ، به بررسی سایر اعضای گروه توطئه بخصوص رابرت کیتسبی شخصی که نقشه اصلی توطئه توسط او طراحی شده بود می پردازد. توطئه باروت با نام گای فاکس معروف است در حالی که این داستان رابرت کیتسبی است.

5 – این یک داستان تاریخی فوق العاده است اما دارای موضوعاتی است که در سال 2017 نیز قابل مقایسه است

درام، حیله گری و عوام فریبی – عواملی هستند که نیاز به زمان ندارند و در هر دوره ای و در هر حکومتی حضور دراند!، اگر چه این یک داستان تاریخی است اما تمثیل های موازی بسیاری با دنیای امروزی دارد.

این سریال راجع به تصمیماتی است که مردم در زمان نا امیدی می گیرند و داستان باروت نیز داستان انتخاب مردان نا امید است برای همین یک درام بسیار بزرگ و جذاب است و درس ها بسیار آموزنده ای در آن وجود دارد.

هر 3 قسمت سریال باروت دیشب از طریق شبکه BBC 1 منتشر شد.

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *