Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

بررسی قسمت ۱۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت ۱۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization 

شوالیه‌های راستین

درود بر تمامی دوستان اوتاکو و غیر اوتاکو. با بررسی قسمت ۱۴ فصل سوم انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین : ارمغانگر صلح :Sword Art Online Alicization در خدمت شما هستیم.

هم حتما بخونید

این بررسی قرار بود از هفته پیش شروع شه. که متوجه شدیم قسمت ۱۳ که هفته پیش پخش شد، هنوزم جزو نیم فصل اول به حساب میاد و به طور کلی بیشتر، داستان رو برای ما توضیح داده که آماده رفتن تو فاز نیم فصل دوم باشیم. البته لازم به ذکره که خود این بررسی هم با تاخیر همراه بود، پس عذر خواهم. 

آها راستی قبل خوندن این بررسی به این مطالب هم یه نگاهی بندازید »

Sword Art Online: Alicization Ep 14

توی بررسی قسمت ۱۴ قراره یه اشاره هم به قسمت ۱۳ بکنم که اگه یادتون رفته، یه یادآوری بشه.‌ خوب دیگه چرت و پرت گفتن بسه و بدون معطلی بریم سراغ بررسی.

نکته: توصیه دارم که این قسمت از انیمه رو قبل مطالعه بررسی دیده باشین. چون این نقد صرفاً برای تحلیل و بررسی ظاهری و عمقی اتفاقات افتاده در قسمت ۱۴ انیمه Sword Art Online: Alicization هستش، پس ممکنه برای کسانی که هنوز ندیدن، اسپویل (لو دادن داستان) داشته باشه.

خلاصه قسمت ۱۳ انیمه :Sword Art Online Alicization

 Sword Art Online: Alicization Ep 14

تو قسمت ۱۳، انیمه ما رو از زمان حال می‌بره به موقعی که کوئینلا متوجه میشه که حافظه‌اش دیگه قد نمی‌ده. پس میخواد که اطلاعاتش رو تو یه روح یا فلاکتولایت به نام کاردنیال کپی کنه که کپیه باهاش اعلام جنگ و البته فرار می‌کنه.

Sword Art Online: Alicization Ep 14

مبارزه کوئینلا و کاردینال گرچه کوتاه بود ولی برای یه لحظه ما رو از فاز شمشیرزنی خارج کرد و یه ذره فاز هری‌پاتر داد.

Sword Art Online: Alicization Ep 14
خانوما آقایون، الان کوئینلا شبیه آسوناست یا نه من توهم زدم؟

کوئینلا بعد این ملاقات با دست کاری خاطرات، شوالیه‌های راستین رو درست کرد و همزمان کاردینال که به یه کتابخانه (با احتساب قلمرو تاریک، این دومین جاییه که کوئینلا توش دسترسی نداره) فرار کرد و درش رو بست، شروع به پیدا کردن همرزم کرد که به کیریتو و یوجیو البته بعد ۲۰۰ سال برخورد.

کاردینال می‌خواد دنیای زیرین رو ریست کنه و همه فلاکتولایت‌ها رو پاک کنه، البته به کیریتو پیشنهاد میده که یه سری ها رو می‌تونه حذف نکنه.

به هر حال کیریتو و یوجیو میرن تا خاطرات شوالیه‌های راستین رو پیدا کنن تا قدرت کوئینلا بیاد پایین و بشه باهاش مقابله کرد.

بررسی قسمت ۱۴ انیمه :Sword Art Online Alicization

شروع به سبک اولین شروع

کلیسای مرکزی
کلیسای مرکزی
آینکراد
آینکراد

بعد از اتفاقات قسمت قبل، کیریتو و یوجیو درست عین فصل اول که کیریتو اینا قرار بود ۱۰۰ طبقه رو با شکست غول آخر هر طبقه فتح کنن، حالا باید ۱۰۰ طبقه رو با شکست شوالیه‌های راستین فتح کنن یا به عبارتی ازش بگذرن.

کیریتو و یوجیو هم تو طبقه سوم برای مبارزه با شوالیه‌های راستین شمشیراشون رو از انبار برداشتن و لباس عوض کردن البته اونم چه تعویضی، یه ذره بلندتر شده بود.

ولی حالت پالتو یا اورکت داشت، درست عین لباس همیشگی کیریتو که لامصب همش مشکی برمی‌داره.

شوالیه سرخ

Sword Art Online: Alicization Ep 14

بعد این اتفاق یه شوالیه که فعلا بهش میگیم: «شوالیه‌ی سرخ» بدون دعوت ظاهر میشه. ولی خدایی چه راحت سه طبقه رفتن بالا، منو باش فکر میکردم هر طبقه برابر با یه شوالیه.

ولی مثل اینکه کوئینلا با اون همه دک و پز نیرو و بودجه کم داره یا کیریتو و یوجیو رو آدم حساب نمی‌کنه.

اما همین جناب شوالیه سرخ از یه فن با عنوان هنر کنترل کامل سلاح استفاده میکنه که می‌تونه یه توان قدرتمند رو از سلاح خفنی که دارن بیرون بکشه.

فنی که مختص شوالیه سرخه اولش مثل هنر‌های مقدسه آتشینه، با این تفاوت که آتشی در مقیاس بزرگ در سلاح، تجهیزات وابسته به فرد و خود فرد تمرکز داره.

این نکته رو هم باید توجه داشت که جناب شوالیه سرخ به دستور مدیر یا همون کوئینلا قراره کیریتو و یوجیو رو زنده دستگیر کنه که به احتمال زیاد یا قراره مثل آلیس حافظه‌شون دستکاری شه یا مدیر هدف دیگه ای داره.

چون احتمالا اونم از اینکه کیریتو از بیرون دنیای زیرین اومده، خبر داره. اما باز می‌خواد چیکار کنه، خودش سواله.

مبارزه‌ای با سلاح احساسات

Sword Art Online: Alicization Ep 14

کیریتو و یوجیو که باید به صعود در این برج مرگ ادامه بدن، بدون درنگ مبارزه با شوالیه سرخ رو شروع می‌کنن و شوالیه سرخ هم قاعدتاً نباید وایسه نگاه کنه و هر دو طرف این مبارزه سبب درست شدن بهترین مبارزه فصل سوم تابحال شدن.

مبارزه‌ای که ترکیبی از موسیقی و احساسات و زیبایی بود. ولی هنوز از نظر حرکات فصل اول بهتره و از نظر زرق و برق فصل سوم.

کیریتو و یوجیو طی یه نقشه که به اعتماد راسخ دو طرف به هم نیاز داره، باهاش رودررو میشن. البته این وسط کیریتو میاد با استفاده از هنرهای مقدس یه دیواره چند جداره از یخ رو جلوی حمله آتشین شوالیه سرخ قرار میده.

حالا سوال اینجاست که چطوری این حمله آتشین تو جدار آخر  به اندازه ده دوازده تا جدار دووم آورد، خدایی به قیافه‌ی جداره هم نمی‌خوره.

Sword Art Online: Alicization Ep 14
الان دم کیریتو گرم، از این کارا هم بلد بود و ما نمیدونستیم. لامصب آدم رو یاد دانی تو لاکپشت‌های نینجا میندازه

به هرحال یوجیو طی یه نبرد تن به تن با یه فن لایک‌دار شوالیه سرخ رو شکست میده. همین فنی که یوجیو برای شکست شوالیه‌ سرخ استفاده کرد، به‌وجود آمده از احساسات ناشی از نجات دادن آلیس بود و برعکس هنر کنترل کامل شوالیه سرخ که قدرت آتشین میده، توانایی تولید یخ رو به شمشیر میده.

حالا این فن یه جور هنر کنترل کامل سلاح به حساب میاد؟ یا نه با خلاقیت یوجیو از هنرهای مقدس درست شده؟

فاز خاصی پشت کوئینلاست؟

شوالیه سرخ که خودش رو دوسولبرت سنتسیس هفتم معرفی می‌کنه از کیریتو و یوجیو میخواد که خلاصش کنن و والسلام.

یوجیو هم بعد از شنیدن اسمش، یادش اومد که اون همون نامردیه که آلیس رو برد. پس تصمیم به برآورده کردن خواسته اش میگیره که کیریتو جلوش رو میگیره.

ظاهراً جناب شوالیه سرخ اصلا آلیس رو یادش نمیاد‌ و کوئینلا برای پنهان کردن اینکه شوالیه‌های راستین اصلأ از جای به خصوصی نیومدن و همشون آدمن، حافظه‌ شوالیه سرخ رو در مورد آلیس هم تغییر داده. گرچه یه سری خاطرات همیشه باقی می‌مونه.

ولی خدایی الان کوئینلا حافظه چند نفر رو طی چند صد سال پاک کرده؟

ربع راه

Sword Art Online: Alicization Ep 14

بعد از خداحافظی با شوالیه سرخ و گذاشتن حق انتخاب راهش براش. کیریتو و یوجیو در ساختمان بدون آسانسور به بالا رفتن، که در طبقه ۵۰ طبق گفته شوالیه سرخ قراره با گروهی از شوالیه‌ها روبه‌رو بشن.

طی این مسیر با نشون دادن یه سری برگه بهم هم، برگه‌هایی که کلید بازکردن هنر کنترل کامل شمشیراشونه و کردینال بهشون داده، یه جورایی به ما نشون می‌دن که هنوز پرده اصلی رو رو نکردن و یوجیو هم حداقل کلش رو رو نکرده.

دو دقیقه بعد از این مکالمه بحث برانگیز، دوتا خانم کوچولو مسلح میان وسط و بدبد به کیریتو و یوجیو نگاه میکنن، که خوشبختانه یا بدبختانه باید تا قسمت بعد صبر کنیم تا معلوم شه طرف کین؟

Sword Art Online: Alicization Ep 14

اپنینگ و اندینگ

Sword Art Online: Alicization Ep 14

از قدیم گفتن هر نیم فصل یه اپنینگ و اندینگ. اپنینگ و اندینگ نیم فصل دوم :Sword Art Online Alicization هم از این قاعده مستثنی نیست.

تو اپنینگ با ساده تر کردن انیمیت اصلی و رسوندنش به حد نقاشی‌های کم زرق و برق دار و کم کردن شخصیت‌های حاضر یه اپنینگ متفاوت رو تحویل دادن.

پس با این حساب به نظر میاد اینکه تو اپنینگ اول کلی شخصیت بریزن و تو دومی کمترش کنن، فقط به توکیو غول بازگشت مربوط نیست.

همچنین تو آخر این اپنینگ، نه خودتون ببینید چون یه شباهت خاطره‌انگیز با اپنینگ فصل اول داره.

شمشیرهای کیریتو و آسونا در فصل اول
شمشیرهای کیریتو و آسونا در فصل اول
شمشیرهای کیریتو و یوجیو در فصل سوم
شمشیرهای کیریتو و یوجیو در فصل سوم
اندینگ هم که بماند، همون تصویر آسمون پرستاره پشت یوجیو و صحنه آخرش نشون میده بهترین اندینگ نه تنها فصل سوم، بلکه کل انیمه رو تحویل دادن که امیدوارم بهتر از این هم تو راه باشه.
شخصاً هم از الان دنبال پیدا کردن اسم خواننده‌هاشون هستم که آهنگاشون رو دانلود کنم.

Sword Art Online: Alicization Ep 14

در ادامه نام خواننده‌های اپنینگ و اندینگ به همراه اسم آهنگ که داخل آکولاده، قرار گرفته است.

OP: ASCA [RESISTER]

ED: ReoNa [Forget-Me-Not]

ممنون که تا اینجا در بررسی قسمت ۱۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization همراهمون بودید، لطفاً اگه کم و کاستی چیزی تو نقد دیدین، حلال کنید و با نظراتتون هم انگیزه به ما بدین، هم حدسیات و نظرات خودتون رو بیان کنید و هم در بهتر شدن این نقد که نمی‌دونم واقع نقد به حساب میاد یا نه، کمک کنید.

همچنین تمامی دوستانی که علاقه به همکاری در بخش انیمه و سایر بخش‌های مجله وارونه دارند، میتوانند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com اعلام همکاری کنند. همچنین از کانال نماشای ما دیدن کنید.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

5 دیدگاه

 1. cs

  همون بازرسه که اسمش کیکوکا بود

 2. زهرا

  یه چیزی رو از اول انیمه تا حالا نفهمیدیم اینکه یوجیو که از داخل بازی بیرون نیومده پس وقتی که کیریتو و یوجیو تو بچگیشون با هم بازی می کردن ذو قاعدتا باید یادش باشه در حالی که اینطور نیس در خاطراتش همیشه با آلیس تنها بودن!!
  انیمیت مبارزات تو این فصل عالی عه در حالی که از حرکت ها مثلا حرکت چشم ها و کلن طراحی چشم ها خیلی خیلی ضعیف شده و در کل آرت انیمه خیلی شبیه انیمه نیست و بیشتر به انیمیشن ها شبیه شده (خواستن خیلی سه بعدی طراحی کنن) که این آزار دهنده است
  و یه نکته خیلی مهم تو نیم فصل اول اتفاق افتاد اینه که به طرز مشخصی یه آدمی هست تو جزیره لاکپشت (راث) که داره یه کار بدی می کنه اونجایی که به آسونا برخورد کرد و آسونا انگار که اون آدم رو میشناخت که من فکر می کنم اون آدم همونی عه که به کویینلا کمک کرده به کاردینال دسترسی پیدا کنه
  و یه نکته جالب هم اینه که اون دو سالی که یوجیو و کیریتو با هم بودن فقط در یک روز از دنیای واقعی اتفاق می افته اینطور که آسونا بلن میشه میره راث و فردا که از خواب بیدار میشه انگار که دو سال تو اون دنیا گذشته! و از اول سریال حتی تو دو فصل قبل همش اسم کایابا میاد که قطعا به این اتفاق ها هم ربط داره یه جوری که انگار تهش دوباره کیریتو و کایابا با هم روبرو میشن!!
  لطفا نقد قسمت 15 رو هم بذارینننن

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما، نکات به شدت جالبی رو گفتید که خودمم دقت نکردم، البته در مورد حافظه یوجیو هم باید بگم که یا کایابا دستش تو کاره یا کوئینلا.
   زمان هم بین دنیای زیرین و واقعی به شدت متفاوت است. و فکر کنم وقتی کیریتو بیاد بیرون میبینه یه ماه هم نشده.
   همزمان باید بگم که بررسی قسمت ۱۵ با تاخیر زیادی همراه بوده که از قسمت بعد این تاخیر رو هم از قسمت بعد برطرف میکنم.
   با تشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید

  2. cs

   سلام
   فکنم یه روز نبود
   1 ماه بود
   اون طرف گفتش 1 ماهه اینجا گرفتار شدم.
   یه ماه اینور میشه 2 سال اونور احتمالا

   1. محمد سعادتی

    درود، میشه در مورد این طرف یه توضیح بدید.

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!