10 فیلم کم هزینه و کم خرج اما فوق العاده که حتما باید ببینید
سینما و تلویزیون

10 فیلم کم هزینه و کم خرج اما فوق العاده که حتما باید ببینید 

10 فیلم کم هزینه و کم خرج! فیلم هایی مانند هری پاتر ،دزدان دریایی کارائیب و آواتار به دلیل داشتن بودجه  زیاد هنگام ساخت بسیار مشهور هستند.اما برخلاف آن ها فیلم هایی کم هزینه و کم خرجی نیز وجود دارند که بسیاز زیبا و موفق اند.ما در این مطلب شما را با 10 فیلم کم هزینه و کم خرج اما فوق العاده آشنا می کنیم .با ما همراه باشید :


1-Blair Witch

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

داستان فیلم در مورد سه جوان است که برای تحقیق در مورد جادوگر افسانه ای به جنگل های سیاه هیلز می روند .این فیلم شامل تصاویر گرفته شده توسط جوانان با دوربین های دستی است.این فیلم با بودجه ای معادل 60 هزار دلار توانست در گیشه 140 میلیون دلار در آمد داشته باشد.کارگردانی این فیلم به عهده ادواردو سانچز و دانیل میریک است.


2-Once

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

داستان فیلم در مورد مرد جوانی است که با گیتار زدن و کار کردن با پدرش هزینه زندگی خود را بدست می آورد.روزی در حال گیتار زدن با زن جوانی آشنا می شود.زن از شوهرش جدا شده و با مادر و دخترش زندگی می کند.زن و مرد با یکدیگر تصمیم می گیرند که بزرگترین آرزوی مرد یعنی تهیه آلبوم را به واقعیت تبدیل کنند.این فیلم توسط جان کارنی کارگردانی شده است و بودجه ساخت آن 180 هزار دلار است.


3-Paranormal Activity

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

میکا و کتی با یکدیگر زندگی می کنند.آن ها که همدیگر را دوست دارند و زندگی آرامی نیز دارند با آغاز شدن مشکل کتی که از کودکی همراه او بوده است بهم می خورد.کتی تصور می کند که موجودی نامرئی او را تعقیب می کند و بدین ترتیب زندگی آن ها به زندان تبدیل می شود.این فیلم با بودجه 15000 دلار توانست 107 میلیون دلار در گیشه فروش داشته باشد.


در ادامه بخوانید :


4-Saw

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

داستان فیلم در مورد قاتل سریالی است که جان قریانیان خود را با  بازی کردن با آنها برای به دست آوردن ارزش زندگی ،می گیرد.این فیلم در چندین سری ساخته شده است.بودجه این فیلم 1 میلیون دلار و فروش آن در گیشه 55 میلیون دلار است.


5-Pi

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

مکس که استاد ریاضیات است دارای یک وسواس فکری نسبت به عدد پی است.او که اعتقاد دارد جهان بر اساس یک کدنویسی پیشرفته به وجود آمده است در این زمینه پیشرفت زیادی می کند.این فیلم با بودجه 60 هزار دلار توانست به یکی از محبوب ترین فیلم ها تبدیل شود.


6-جدایی نادر از سیمین 

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

سیمین تصمیم دارد که شوهرش را ترک کند،زیرا نمی خواهد از پدر شوهرش مراقبت کند.دخترش، که گفته  می خواهد پس از جدایی با پدرش باقی بماند، با سیمین زندگی نمی کند.آن ها برای تمیزی خانه یک مستخدم استخدام می کنند.درست در همان زمان همه چیز تغییر می کند.کارگردانی این فیلم برعده اصغر فرهادی است.

این فیلم مجموعاً بیش از ۵۲ جایزهٔ جهانی را از آنِ خود کرده‌است، جوایز معتبر بین‌المللی همچون جایزهٔ اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان، گلدن گلوب بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان، جایزه هیئت داوران و جایزه خرس طلایی از جشنواره فیلم برلین و جایزه ایندیپندنت اسپیریت بهترین فیلم خارجی زبان، جایزه جوایز بودیل بهترین فیلم خارجی زبان و جایزه سزار بهترین فیلم خارجی زبان از جمله جوایز مهم جدایی نادر از سیمین است. همچنین در داخل نیز چندین جایزه از بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.بودجه ساخت این فیلم 500 هزار دلار و فروش آن در گیشه معادل 20 میلیون دلار است.


7- Angry Men 12

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

داستان فیلم در مورد پسرس است که ادعا می کند پدر خود را نکشته است .اما دادگاه ادعا او را قبول نمی کند.همچنین همسایه ها نیز شهادت می دهند که او پدرش را به قتل رسانده است.اعضای هیئت منصفه نظرات خود را در مورد این موضوع بیان می کنند.هرعضو اعتقاد دارد که او باید اعدام شود به غیر از عضو هشتم که می گوید او بی گناه است.بودجه ساخت این فیلم 350 هزار دلار است.


8-American Graffiti

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

جورج لوکاس کارگردان این فیلم که قصد داشته تمام هزینه خود را برای ساخت فیلم جنگ ستارگان کنار بگذارد ، ناگهان با بودجه ای معادل 775 هزار دلار این فیلم را می سازد.اسن فیلم نامزد دریافت 5 جایزه اسکار و فروش آن در گیشه معادل 140 میلیون دلار است.


9-Pink Flamingos

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

داستان فیلم در مورد زندگی وحشتناک ترنسی است که با مشکلات چاقی و نحوه برخورد اطرافیان با او دست و پنجه نرم می کند.کارگردانی این فیلم بر عهده جانی واترز است که تنها هزینه آن برای ساخت این فیلم 10 هزار دلار بوده است.این فیلم توانست در گیشه مبلغی به اندازه 1،250،000 در آمد داشته باشد.


10-The Purge

10 فیلم کم هزینه و کم خرج

می توانیم بگوییم فیلم های ترسناک با کم ترین بودجه و هزینه نیز در گیشه موفق بوده اند.این فیلم با معصوم پنداشتن جنایتکاری توسط دختر کوچک خانواده و نزدیک شدن جنایتکار به خانواده او آغاز می شود.این فیلم با بودجه 3 میلیون دلاری توانست در گیشه 89 میلیون دلار درآمد داشته باشد.


 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *