3 تمرین موثر برای درمان زانو درد
ورزش

3 تمرین موثر برای درمان زانو درد 

علل و درمان زانو درد 

3 تمرین موثر برای درمان زانو درد ! در کشور ما و جهان ، امروزه زانو درد یکی از مشکلات رایجی است که همه از آن شکایت دارند.در زمان های گذشته زانو درد یکی از مشکلاتی بود که فقط افراد مسن به آن دچار می شوند اما امروزه این مشکل در جوانان نیز دیده می شود.

3 تمرین موثر برای درمان زانو درد

زانو درد می تواند دلایل مختلفی از جمله ورزش بیش از حد ،آسیب دیدگی غضروف مفصل زانو ،آسیب دیدگی های مینیسک های زانو ، اضافه وزن و… داشته باشد.اولین مرحله در درمان مشخص کردن علت آن است.پس حتما برای درمان زانو درد به پزشک متخصص مراجعه کنید .

با این حال ما در این جا 3 تمرین موثر برای درمان زانو درد را برای شما جمع آوری کرده ایم که با یکدیگر با آن ها آشنا می شویم :

حرکات نادرست ورزشی ، وزن بیش از حد ، زندگی بدون تحرک ، افزایش سن ، حتی کفش پاشنه بلند و.. همه از عواملی هستند که باعث زانو درد می شوند. وظیفه زانوها تحمل وزن بدن است از این رو اولین قدم در درمان آن کاهش وزن است.


همچنین بخوانید :


درد زانو در کشور ما و جهان ازشایع ترین دردها است.متخصص ارتوپدی و آسیب شناسی مصطفی شنگون اظهار داشت: این مشکل که امروزه در بین جوانان نیز رواج دارد ، در زنان بیش تر از مردان مشاهده می شود.موثرترین روش برای جلوگیری از درد زانو ، کاهش بار روی زانو است.برای این کار ، از دست دادن وزن اضافی و انجام تمرینات عضلانی بدون ایجاد اختلال بسیار حائز اهمیت است.

به خصوص تقویت عضلات جلوی ران نقشی اساسی در کاهش بار بر روی زانوها را دارد.قدرت عضلات با كاهش بارهاي غضروف ، جلوگيري از پيشرفت آسيب هاي موجود و جلوگيري از سايش جديد ، از مفصل محافظت مي كند.

 تمرینات انجام شده برای تقویت عضله ها نباید تکراری باشد زیرا باعث می شود که عضلات پا به این تمرین ها عادت کرده و دوباره ضعیف شوند.با یکدیگر با 3 تمرین موثر برای درمان زانو درد آشنا می شویم :

تمرین اول

ابتدا روی یک سطح صاف بنشینید و پاهای خود را دراز کنید.پایی را که دچار زانو درد است دراز  و پای دیگرتان را خم کنید.در حالت نشسته زانوهای خود را به آرامی به سفت پایین فشار دهید.5 ثانیه صبر کرده و سپس استراحت کنید.سپس همین کار را با پای دیگر خود انجام دهید.این تمرین را هر شب به مدت 4-5 دقیقه برای هر پا تکرار کنید.در حین انجام این تمرین باید لباس راحت بپوشید.

تمرین دوم

دوباره روی یک سطح صاف بنشینید و زیر زانو پایتان که دچار درد است حوله ای را رول کرده و قرار دهید.ضخامت رول حوله نباید بیش از تر 5-6 سانتی متر باشد.پا را با فشار دادن به حوله و کشش زانو صاف کنید.پاشنه پا را از کف زمین بلند کنید و 5 ثانیه صبر کنید ، سپس استراحت کنید.همین کار را با زانو دیگر خود انجام دهید. این تمرین را به مدت 4-5 دقیقه در هر پا انجام دهید.

تمرین سوم

روی یک سطح صاف دراز بکشید ، با آرنج  از تنه خود پشتیبانی کنید.پا مشکل دار خود را دراز و پا دیگرتان را خم کنید.عضلات ران پای مشکل دار خود را منقبض کنید و به آرامی پا را 15-25 سانتی متر از زمین بلند کنید.آن را به مدت 5 ثانیه در حالت نگه دارید و سپس استراحت کنید.این تمرین را به مدت 4-5 دقیقه در هر پا ادامه دهید.

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *