چگونه زمستانی شادتر داشته باشیم؟

آیا شما نیز با سرد شدن هوا  و آمدن فصل زمستان احساس خستگی و افسردگی می کنید؟ آیا دوست دارید زمستانی شادتر داشته باشید؟ شما می توانید با تغییرات کوچکی در برنامه روزانه خود زمستانی شادتر و سالم تر داشته باشید.در این مطلب 9 پیشنهاد برای داشتن زمستانی شادتر و سالم تر برای شما جمع آوری کرده ایم با ما همراه باشید:

1-لطفا از همه چیز عکس نگیرید!

ممکن است شما به خاطر ثبت خاطره و اکثرا قرار دادن عکس در شبکه های اجتماعی از همه چیز عکس می گیرید.به جای فکر کردن در مورد چگونگی گرفتن تصاویر بهتر سعی کنید از لحظات خود لذت ببرید و در لحظه زندگی کنید واز معاشرت با اطرافیانتان لذت ببرید.

2-ورزش کنید.

ورزش کردن به مدت 3 روز در هفته ریسک ابتلا به افسردگی را تا 19 درصد کاهش می دهد.بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که در روز فعالیت بدنی بیشتری دارند کمتر از دیگران دچار افسردگی می شوند.

3-به نحوه ایستادن خود اهمیت دهید.

براساس تحقیقات انجام شده نحوه ایستادن شما در طول زندگی روزمره علاوه بر تاثیر بر ستون فقرات، بر روی اعتماد به نفس شما نیز تاثیر بسزایی دارد.راه رفتن با شانه های افتاده باعث تقویت تفکرات منفی در شما می شود.

4-کارهای خود را به اتمام برسانید.

شما باید کاری را به انجام برسانید اما به دلیل استرس تمرکز خود را اغلب از دست می دهید؟ موسیقی گوش دهید کمی ورزش کنید، سپس کار خود را به اتمام برسانید.مشاهده خواهید کرد که کار خود را سریعتر به اتمام خواهید رساند.

5-مراقب خواب خود باشید.

9 پیشنهاد برای داشتن زمستانی شادتر !

برای شاد و پر انرژی بودن در طول روز سعی کنید که خواب کامل داشته باشید.سعی کنید بعد از ساعت 6 بعداز ظهر از مصرف قهوه خودداری کنید.اگر مشکل خواب دارید دلایل آن را بررسی کنید و سریعا آن ها را درمان کنید.

6-برای خود وقت بگذارید.

ما گاهی اوقات برای خوشحال کردن خانواده، دوستان و اطرافیان خود را فراموش می کنیم.وقت آن رسیده کمی عقب نشینی کنید و برای خود وقت بگذارید.کارهای موردعلاقه خود را انجام دهید و گاهی برای خود هدیه های کوچک بخرید.

7-سم زدایی دیجیتال !

9 پیشنهاد برای داشتن زمستانی شادتر !

ما اغلب در طول روز بیشتر وقت خود را در دنیای مجازی می گذرانیم. اما آیا می دانستید این کار بر سلامت روانی شما تاثیر می گذارد؟ در طول هفته سعی کنید سم زدایی دیجیتال انجام دهید.یعنی به مدت یک روز یا نصف روز تلفن همراه خود را نگاه نکنید و به کارهای دیگر بپردازید.مثلا کتاب مورد علاقه خود را مطالعه کنید، نقاشی بکشید و…..

8-ارتباط خود را با انسان های مضر قطع کنید.

9 پیشنهاد برای داشتن زمستانی شادتر !

روابط آسیب زا باعث کاهش اعتماد به نفس شما می گردد و باعث می شود شما دائما احساس نگرانی داشته باشید.نگاهی به زندگی خود بیاندازید و افرادی را که فکر می کنید به شما آسیب می زنند را از زندگی خود خارج کنید.

9-سعی نکنید چند کار را با هم انجام دهید.

به عنوان مثال در زمان ناهار خوردن ایمیل تان را نیز چک نکنید.برای سلامت روانی خود سعی کنید در لحظه یک کار را انجام دهید و خود را تحت فشار قرار ندهید.زیرا این کار باعث استرس شما می گردد.

 

در ادامه بخوانید :