بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

هیچ کسی یه ذره هم از این دنیای لعنتی نمیدونه !!! نه ما نه هیچ کس دیگه ای ! به جز او عوضی هایی که تو مرکز ماجرا هستن !

با سلام خدمت همه رفقا، با بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما هستم. قسمت چهارم دست روی مسئله مهمی میزاره و اون اعتماد هستش! می تونم بهت اعتماد کنم ؟ به کیا میشه اعتماد کرد؟ آیا به اونی که اعتماد کردی قابل اعتماد بوده یا قمار کردی؟ و …. زمانی که صحبت از اعتماد میشه اولین چیزی که تو ذهن میاد، خیانت هستش؟  قبول اشتباه و تغییر مسیر همیشه دو سویه بوده از طرفی شما باید اعتماد افراد و ایدئولوژی جدید را بدست بیاورید و از طرفی به ایده و افراد قبلی خیانت کنید !

تو بررسی قسمت سوم به این موضوع اشاره کردم که اروین نقشه ای برای براندازی حاکم دروغین داره، این موضوع تو این قسمت هم با نشانه های کوچکی دنبال می شه ولی هنوز مشخص نیست نقشه اروین چیه و از فرمانده پیکسیس چه درخواستی کرده؟ و از همه مهمتر بعد از تماشای این قسمت و عنوان اعتماد این سوال بوجود میاد که آیا به فرمانده میشه اعتماد کرد آیا نقشه اروین درست پیش میره؟ 

کلا این قسمت دائما روی اعتماد و عدم اعتماد مانور میداد! سربازهای وفاداری که دچار شک شده بودن و از خودشون سوال می کردن اگه جوخه 4 تا الان داشته برای نجات انسانیت نه منافع شخصی جونشون رو فدا می کردن حالا چی شده خیانت کار اعلام شدن و دولت میخواد منحلشون کنه؟

بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

از طرف دیگه شک عظیمی که برای نایل ایجاد شده و پی بردن به این قضیه که تجهیزات پیشرفته ارتش فقط برای قتل عام جوخه مبارزه کننده با غول ها طراحی شده، باعث میشه به نوعی به اروین کمک کنه و اون رو از محاکمه دروغین و اتفاقی که براش قرار بیفته آگاه کنه! همین موضوع به نظر باعث میشه تا تو قسمت بعد نایل حرکت مهتری در راستای کمک به اروین انجام بده !

موضوع دیگه ای که تو این قسمت جذاب بود حرف های انگیزشی هانجی به فلگل بود و این موضوع باعث شد تا به کمک هم بتونن دست پادشاه و پلیس داخل ارتش برای مردم رو بکنن و اعتماد از دست رفته مردم نسبت به اروین و جوخه چهار رو برگردونن گرچه نیرو های پلیس ارتش باور دارن حقیقت چیزیه که حکومت و پادشاه بگن بقیه اش کشکه !

اما میرسیم به مهمترین نکته این قسمت و لو رفتن فامیل کنی قاتل هست! کنی آکرمن !!! 3 شخصیت مهم با یک اسم فامیل! 

در ادامه با بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید 

 

لیوای و تست های روانی !

بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

این قسمت با نمایش دو تا سرباز از جوخه ارتش (مارلو و هیچ) شروع میشه که در حال مکالمه و گشت زنی در جنگل هستند و به رفتار حاکمیت با جوخه چهار شک دارن از طرفی میدونن جوخه چهار برای نجات انسانیت کلی سرباز داده از طرفی هم دولت و حاکمیت دستور دستگیری و محاکمه این بخش رو داده !

بعد از اینکه مارلو و هیچ دستگیر میشن و به راز آنی پی میبرن ! تصمیم میگیرن به تیم لیوای ملحق شن و به هم تیمی های خودشون و ارتش خیانت کنن! لیوای برای مطمئن شدن از این موضوع و اعتماد به اونها یه تست روان شناسی رو انجام میده ! بعد از جلب اعتماد لیوای هیچ و مارلو به لیوای و تیمش کمک میکنن تا بتونن به کمپ پلیس ارتش حمله کنن و با لباس مبدل وارد شهر بشن و دنبال ارن بگردن چون لیوای فک میکنه این تنها راه زنده موندشونه !!!

 

مکالمه هانجی و فلگل

بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

هانجی داره قسمت به قسمت از لحاظ شخصیتی توسعه پیدا میکنه و فک کنم اصلا نمیشه تو بررسی هر قسمت ازش حرفی نزد. هانجی بی شک یکی از محبوب ترین شخصیت های این فصل هستش ! شخصیت طنز، به شدت خشن، به شدت واقع گرا و جنگجو !

بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan
مبارزه آرایی و نمایش تکنیک داج کردن و بعد مشت زدن توسط هانجی تو این قسمت فوق العاده بود/

با همین ویژگی های مهم شخصیتی هانجی موفق میشه، فلگل رو که بعد از مرگ پدرش از ترس کپ کرده بود، روحیه بده و در یک بحث جالب به فلگل فهموند که طرف حق رو بگیر حتی اگه به قیمت جونت تموم شه! چراکه این بهترین راه برای ادامه زندگی ( اشاره به فلسفه سامورایی ها «طریقت سلحشوری، مردن است» داره که تو کتاب Hagakure یکی از قانون های سامورایی ها این هست که سامورایی مرگ با عزت رو ترجیح میده به زندگی سگی!)

هانجی با کمک به فلگل موفق میشه مردم رو از نقشه حکومت آگاه کنه و دست دولت رو برای مردم رو کنه اما همینجا سرباز پلیس ارتش به نکته مهمی اشاره می کنه » واقعیت اون چیزیه که پادشاه و حکومت میگه !

همین موضوع باعث میشه به راحتی فک کنیم تو قسمت های بعدی شاهد جنگ داخلی هستیم! 

اروین و نقشه نامعلوم !

بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اروین تو قسمت قبل به تئوری جالبی اشاره کرد» تئوری که مشخص میکنه پادشاه واقعی نیست و تاریخ تحریف شده و اسرار دیوار نه به مصلحت عام بلکه به دلیل مصلحت حاکمیت از مردم برای سال ها و به هر قیمتی مخفی نگه داشته شده !

بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اروین بعد از شکنجه شدن و عدم دادن اطلاعات ، ریس پلیس داخلی ارتش رو قانع میکنه که کشیش نیک هیچ اطلاعاتی بهشون نداده از این رو حاکمیت بر این باور اگه هیستوریا ادعایی هم نسبت به تاج و تخت کنه کسی باورش نمیشه !

بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اما موضوع اینجاست که طی صحبت هایی که بین اروین و فرمانده پیکسیس شد، اروین از فرمانده درخواستی کرده که این موضوع به احتمال زیاد مربوط به دیواره شرقی روز میشه ! (دیواره ای که حمله تایتان ها تو فصل اول از همین دیوار صورت گرفت!) اما درخواست اروین از کاپیتان چی بوده! آیا کاپیتان قابل اعتماد هستش یا نه، او هم با حکومت هم دسته؟

 

سه شخصیت مهم با یک اسم فامیل

بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

یکی از مهمترین اطلاعاتی که تو این قسمت داده شد اسم فامیل کنی قاتل بود، کنی آکرمن !!! این موضوع خودش کلی حدس و سوال بوجود میاره !!! موضوع اینجاست کنی میدونه فامیل لیوای، آکرمن ! لیوای هم میدونه فامیل میکاسا آکرمن (البته مطمئن نیستم ولی باید قاعدتا بدونه چون فرمانده میکاسا هستش!) ، اما میکاسا نمیدونه اسم فامیل لیوای هم آرکمن هستش! مثلث پیچیده و نا مشخص ! امکان داره کنی پدر گمشده میکاسا و لیوای باشه ؟ اصلا آیا میکاسا و لیوای با هم برادر هستند ؟

رابطه خانواده آکرمن ها با اسرار دیوار چیست؟ و کلی سوال دیگه که ذهنو درگیر میکنه !!!

بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

نکته مهم بعدی ، زمانی که لیوای در حال اعتراف گرفتن از فرمانده کمپ پلیس ارتش بود به موضوعی اشاره کرد که باعث تعجب همه شد ! جون بعضی از دیده بان ها از بقیه با ارزش تره، و فقط کسایی که به اندازه کافی احمق باشن و این واقعیت و بپذیرن به ارتش ملحق میشن؟

آیا لیوای این حرف رو باور داره ؟ یا فقط برای ایجاد یک بازی روانی دیگه بر مبنای اعتماد این حرفو زده ؟ و یا این حرف واقعیتی هستش که از بیخ ارتش و جنگ را به چالش میکشه؟

قهرمان واقعی کیست؟ کسی که برای نجات جون مردم خودش رو فدا میکنه و به مبارزه با غول ها میره یا کسی که برای حفظ اسرار و وفاداری به چیزی که باور داره، با هم سنگرش میجنگه؟

 

امیدوارم از بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan خوشتون اومده باشه لطفا شما هم نظرات و حدسیات خودتون رو با ما به اشتراک بذارید.

در ادامه بخوانید » بررسی قسمت پنجم فصل سوم انیمه Attack on Titan

 

همچنین بخوانید »

بهترین انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید ! بخش هشتم

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 

30 دیدگاه در “بررسی قسمت چهارم فصل سوم انیمه Attack on Titan

با سلام و متشکر از نقد قسمت چهار.
اگه دقت کنین، میبینین که این قسمت کلا داره آماده میشه برای کودتا. و راستش چیز دیگه ای ندارم، بگم، چون شما رحم نکردید و قسمت چهار رو زیر و رو کردین، رفت.
فقط یه سوال، که در مورد یهویی مجرم شناخته شدن گروه شناساییه. راستش خودم به این نتیجه رسیدم که اون تایتان میمونه که تو فصل قبل داشت از دیوار بالا و به سمت مرکز می‌رفت. یه جوری با حکومت دسیسه کرده باشه. نظر شما چیه؟
با تشکر از شما.

منون از شما که مارو دنبال می کنید! بعید به نظر می رسه، تایتان میمونی به نظرم دشمن اصلی حکومت هستش

سلام اومدم به چنتا سوال شما پاسخ بدم و از تایتان میمون شروع میکنم اون برادر ناتنی ارن هستش نام او زکی یاگر هست و دلیل تایتان شدن روستایی ها در فصل ۲ این بود که ماده ای به بدن آن ها وارد میکنه که آن هارو به تایتان تبدیل میکنه و مستقیم به نخاع وصل میشه اگه دقت کرده باشین در فصل اول پدر ارن رو نشون میده که آمپولی به بدن ارن وارد میکند و از این طریق ارن به تایتان تبدیل میشه خوب بریم سر آقای راد رایس اون اگه اشتباه نکنم یکی از بزرگان قوم تایتان است شاید پیش خودتان فکر میکردید که اگه مثلا تایتان قولاسا به بشریت ملحق شه کار تایتان ها تمومه نخیر آقای راد رایس میتونه به یه تایتان ۱۲۰ متری تبدیل بشه و میریم سر غضیه میکاسا و رابطه فامیلیش با کنی و لیوای لیوای رو نمیدونم ولی کنی عموی میکاسا میشه خوب اگه خوشتون اومد نظرتون رو بگید دیدم چنتا از این دوستان خیلی گرفتار بودند امید وارم بعضی از گره های شما عزیزان رو حل کرده باشم آقای علی دست پیمان تظرت رو به من بگو خوب گره از این انیمه گوشودم

والا دستت درد نکنه ولی من خودم دوست دارم سرنخ بدی دستمون نه داستان و لو بدی

سلام

سلام لطفا بررسی قسمت 5 رو هم بزارید با تشکر

سلام خسته نباشید
تو انتهای هر قسمت قبل اونجایی که چند تیکه از قسمت قبل رو نشون میده. هیستوریا داره دنبال کسی میگرده و وقتی می ایسته زنی رو میبینی رو به رو خودش
مثل این میبونه که مادرش باشه
این شبیه همون کسی نیست که تو تیکه های از قسمت بعد(اخر همین قسمت) تو آینه به خودش نگاه میکرد؟

سلام
راستش فک نمی کنم کنی پدر لیوای و میکاسا باشه اخه در قسمت ششم فصل اول پدر و مادر میکاسا نشون داده شد که هر دو کشته شدن ولی واکنش میکاسا هم به شنیدن فامیل کنی عجیب بود و تا حدی مشخص شد که ممکنه یه نسبتی با هم داشته باشن.
بازم ممنون از بررسی خوب و دقیقتون.

ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

درود و خسته نباشید
شخصا مهمترین نکته این قسمت در مورد واکنش میکاسا به شنیدن فامیل آکرمن (کنی) هستش چون وگرنه چرا چنین واکنشی نشان داد؟!
بعدی هم در مورد سوال های عجیب اروین از نیل در مورد زنش و خانوادشه که تو تریلر قسمت بعد زنی رو نشان داد که داشت ارام موهاشو شونه میزد هست.
بنظرم در قسمت بعد شاهد شورشی مخرب خواهیم بود که اروین ازش خبر داد(آرام اعلام جنگ با حکومت را داد).در مورد هانجی هم باید بگم که واقعا تغییر چشمگیر و جالبی داشته که همین باعث کلی اتفاقات خوب برای واحد ۴ و ملت شده،واقعا باریکلا.
متشکرم از لطف شما

ممنون از شما مارو دنبال می کنید

با سلام و خسته نباشید
شخصا مهمترین نکته این قسمت در مورد واکنش میکاسا به شنیدن فامیل آکرمن (کنی) هستش چون وگرنه چرا چنین واکنشی نشان داد؟!
بعدی هم در مورد سوال های عجیب اروین از نیل در مورد زنش و خانوادشه که تو تریلر قسمت بعد زنی رو نشان داد که داشت ارام موهاشو شونه میزد هست.
بنظرم در قسمت بعد شاهد شورشی مخرب خواهیم بود که اروین ازش خبر داد(آرام اعلام جنگ با حکومت را داد).در مورد هانجی هم باید بگم که واقعا تغییر چشمگیر و جالبی داشته که همین باعث کلی اتفاقات خوب برای واحد ۴ و ملت شده،واقعا باریکلا.
متشکرم از لطف شما

خواهش میکنم❤

اول از همه ممنون بابت بررسی دوم اینکه فصل سوم پیچیده ترین فصل بین دو فصل قبلی تا به اینجای کار بود اونم به دلایلی و رفته رفته مسائل روشن تر میشه و این فصل بیشتر معرفی داستان های شخصیت های مهم انیمه و جواب دادن به سوالاتی که در دوفصل قبلی ایجاد شده بود و برای شخص خود منم بیشترین و جالب ترین چیز این فصل هم فامیل بودن سه شخصیت مهم انیمه (لیوای_کنی_میکاسا) است و همچنین لیوای که همیشه مراقب میکاسا هست رفتارش عجیبه در مورد میکاسا به احتمال زیاد باهم نسبتی دارن البته این یه فرضیه اس که شخصا خیلی منتظرم ببینم نتیجه چی میشه

به طور کلی سریال تا حدودی از اکشن چشم گیر قسمت 1و2فاصله گرفته که طبیعیه
راستی عزیزانی که دنبال دوبله این فصل بودن سرویس نماوا داره این سریال رو دوبله میکنه الان هم تا قسمت 3 رو دوبله کرده (تقریبا یه هفته عقبه) گفتم در جریان باشید

چندتا نکته تو سریال هست که گم شده و از قلم افتاده که واقعا مهمن
۱. ارن قابلیت تبدیل شدن به تایتان بزرگ رو داره ( دومین باری که ارن به تایتان تبدیل شد و جلوی شلیک ارتش رو برای جون خودشو میکاسا گرفت) و بعد اون هیچ اشاره ای بهش نشد
۲. زیر زمین!
۳. آنی نمرده ولی مشخص نیست دارن باهاش چیکار میکنن
۴. اون تایتان بزرگ میمون شکل چرا در مورد تجهیزات ادما نمیدونست اگه ادم بود؟
۵. کنی واقعا آدم بدیه؟ کنی برای کی کار میکنه؟
میشه گفت این فصل بیشتر به این صورت جلو میره که به ما میگن شما باید از دیوار بدونید از دنیای خارج بدونید از مردم بدونید و… ولی هیچی درموردشون بهمون نمیگن. این کلاف روز به روز داره توهم میره و موندم کی قراره باز شه

آره قبول دارم هی داره پیچیده تر میشه

اصلا از این هانجی خوشم نمیاد رفتارش خیلی مسخرس فکر کردن دارن کرکتر باحال میسازن اما ریدن (متاسفانه!)البته این نظر خودمه شاید بعضیا خوششون بیاد.

دلت میاد ! بابا یارو خیلی خوب رده ! خیلی خوشم میاد ازش

نمی‌دونم چرا هیچ کی از هانجی خوشش نمیاد؟ شاید قیافش کمی خل و چلی باشه اما از کاراکتر های جالبیه بخصوص صحنه ی این قسمت (جنگیدنش با افسر و رد شدن گلوله از بیخ گلوش ) بنظرم فوق العاده بود.

سلام خسته نباشید
اوا lost girls mikasa story منتشر شده که به نظر قشنگ میاد اگه میشه نقدی هم برای اون قرار دهید
فقط شما سایتی رو نمیشناسید که حداقل زیر نویس *انگلیسیش رو داشته باشه؟ چون بدون زیرنویس رو فیلم تو اینترنت هس

هنوز خودم ندیدمش – زیر نویس انگلیسی شو تو نت سرچ کنی پیدا میکنی

این لینکش هس
https://p30pedia.com/998.php/دانلود-فصل-سوم-انیمه-حمله-تایتان-ها-attack/
زیر لینک های دانلود 4 قسمت اول هستش

داداش خیلی ممنون من خیلی وقت بود داشتم دنبال lost girls می گشتم ولی پیداش نمی کردم دمت گرم

خواهش میکنم❤

ممنون از مطالب خوبتون …
بنظرتون لیوای و میکاسا خواهر و برادر نیستن؟؟اخه فامیلیشون یکیه

احتمالش خیلی بالاست که خواهر برادر باشن و کنی عمو یا پدرشون باشه ! البته اینا همه حدس و گمانه

سلام نمیدونم دارم خیلی دقیق نگاه میکنم یا نه ولی اگه دقت کنید دوتا خبرنگار که داشتن با هم صحبت میکردن اون گفت ببخشید اطلاعات زیادی از داخل دیوار ها نداره ممکنه به نظر شماها اون دو نفر تایتان باشن و از خارج دیوار اومده باشن؟؟

بعید میدونم ! اما اون سکانس و اون دوتا خبرنگار کلا کمی عجیب بودن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *