بررسی قسمت 16 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

 

تو این دنیا نمیشه راحت درست و غلط رو تشخیص بدی برای همینمم باید به فکر کردن ادامه بدی …

با سلام  خدمت دوستان با بررسی قسمت 16 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re در خدمت شما هستم.شما می تونید بررسی قسمت های قبل را از اینجا بخونید. قبل از بررسی این قسمت باید بگم موسیقی این قسمت بهترین موسیقی فصل سوم بود ، پیانو ها و چلو بی نظیر که بخوبی تونسته بود، تا تاثیرگذاری احساسات انیمه رو چند برابر کنه مخصوصا زمان صحبت های مادو با تاکیزاوا و فلش بکی که نشون داده میشه ، زمان مرگ آریما و … ریتم و بیت های خوبی هم برای مبارزات انتخاب شده بود.

تو این قسمت به خیلی از سوال های ما جواب داده میشه و کلا مسیر انیمه از سردرگمی خارج میشه و بالاخره میفهمم این همه درگیری و جنگ بی دلیل از کجا آب می خورده ! از طرفی جای تاسف هستش ، چرا که جا داشت از آریما و واشو کلن بیشتر بدونیم.

قسمت 16 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re به نظرم من یکی از بهترین قسمت های فصل سوم و بهترین قسمت از لحاظ احساسی بود و ما شاهد احساسات زیبا و دیالوگ های زیباتری بودیم! از لحاظ مبارزه آرایی و انیمیشن هم این قسمت نمره خوبی میگیره ولی جا داشت مبارزه سوکیاما با یوری کمی بهتر باشه  !

در ادامه با بررسی قسمت 16 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re همراه من باشید.

 

ادامه مبارزات

قسمت 16 به ادامه درگیری های قسمت قبل می پردازه، 3 مبارزه مهم که همزمان در حال اتفاق افتادن هستن! مبارزه یوری و سوکیاما در کنار ناکی و سه تیغ، مبارزه دسته qunix با تاکیزاوا و آمون و در نهایت مبارزه نیشیو و کرونا با روما و شیکورائه.

تو این سه مبارزه به نظر من مبارزه آمون و گروه کوئینکس از همه بهتر بود، مبارزه سوکیاما و یوری از همه بدتر !

چیزی که دور از ذهن هم نبود سوکیاما برای نجات ناکی و 3 تیغ اومد بود و بعد کمی کش مکش، همه چی بدون داستان خاصی زود تموم شد و تلفات مهمی در این مبارزه وجود نداشت. از لحاظ مبارزه آرایی و زیبایی فن هم این مبارزه امتیاز بالایی نمی گیره ، حتی انیمیشن در بخش هایی بسیار ضعیف هم بود.

مبارزه بعدی مبارزه نیشیو و کرونا (زوج خوبی بودن ) بود با روما و شیکورائه ، این مبارزه هم بدون تلفات و دستگیر روما به پایان رسید و تنها اتفاق مهمی که افتاد فرار پرفسور کانو بود. همچنین متوجه شدیم که شیکورائه دو نوع کاگونه داره !

اما اتفاقات مهم در مبارزه گروه کوئینکس بود با تاکیزاوا و آمون، بعد از تلاش های بی ثمر آمون برای پیاده کردن تاکیزاوا از خر شیطون ، تاکیزاوا شروع به مبارزه با کوئینکس می کنه و بعد از چند دقیقه دچار صدمات جدی میشه و در لحظه آخر آکیرا به کمکش میاد و خودش رو فدای تاکیزاوا میکنه !

آکیرا متوجه میشه که چه غول چه انسان دارای عواطف هستن، و این قتل عام ها بی مورد هستش ، برای همین سعی می کنه با فدا کردن خودش تاثیر مهمی روی تاکیزاوا و بچه های گروه کوئینکس بزاره !

بعد از آسیب دیدن آکیرا آمون دست به کار میشه و شروع به دفاع از تاکیزاوا و آکیرا میکنه ، و از تاکیزاوا میخواد آکیرارو به سمت اسکله و بچه های آنتیک ببره! اعتماد و باور آمون به تاکیزاوا هم تحسین بر انگیز بود.

بعد از رفتن تاکیزاوا درگیری آمون با کوئینکس شروع میشه بعد از کلی زد و خورد همونطور که حدس میزدم آمون قدرت واقعی خودش رو نشون میده و تبدیل به موجود عجیبی میشه که کم شباهت به اتو نیست! بعد از شکست خوردن گروه کوئینس دیالوگ زیبایی بین سایکو و آمون رد و بدل میشه که فوق العادس !

قبیله واشو / یوشی توکی واشو

بعد از این که ایتسوکی مارو، کتاب راجع به قبیله واشو رو پیدا میکنه متوجه میشه این قبیله هم دست غول ها نیستن بلکه خودشون غول هستند! و یوشی توکی هم که فرمانده عملیات حملات اخیر CCG به غول ها بوده خودش یک غول هست!

اما ایتسوکی از کی در حال تحقیق بوده؟ و کی دستور تحقیق رو صادر کرده ! چرا اصلا باید به یک کتابی که توسط یک غول نوشته شده باید اطمینان کرد؟

 

آریما / شاه تک چشم

بعد از خود زنی عجیب آریما در قسمت قبل کلی سوال ذهنمون درگیر کرده بود، حدس میزدم داستانی باشه اما چراش رو نمیدونستم ! تا اینکه بالاخره تو این قسمت جواب خیلی از سوالات مشخص میشه !

تو صحبت های قبل از مرگ آریما مشخص میشه آریما، هایرو و فروتا انسان نیستن، بلکه بچه هایی ناقص هستند،! این سه نفر مثل خیلی های دیگه بچه ازدواج انسان با غول ها هستند، که نه انسان هستن نه غول، بلکه بسیار شبیه انسان هستن با دو تفاوت عمده قدرت بیشتر ، عمر کمتر!

واقعیتش من خیلی از آریما خوشم نمی اومد ولی همیشه برام جالب بود که چرا این ادم اینقدر خسته س! تو این قسمت و بعد از شنیدن صحبت هاش و درک بهتر شخصیت خیلی ازش خوشم اومد !

نکته جالب دیگه ای که آریما بهش اشاره میکنه اینه که اون غول تک چشمه و از کانکی خواهش کرد به همه بگه اون آریما رو کشته تا امیدی باشه برای بقیه غول ها این چیزیه که آریما و اتو با هم نقشه ش رو کشیدن ! 

 

خب در انتها میخوام به چند تصویر اشاره کنم !

 

نمایش تصویر ماتسوهیرو واشو پسر یوشی توکی بصورت سیاه و سفید و به این سبک خیلی جالب و عجیب بود ! این اتفاق تا جایی که من یادم میاد برای اولین بار تو انیمه اتفاق افتاده !

و عکس آخر هم نمیدونم کجاست و او شمشیر ها تو بدن چه کسی فرو رفته !  

حضور اوتا در کنار Donato Porpora و در ادامه نجات دادن دوناتو توسط اوتا از زندان !

امیدوارم از بررسی قسمت 16 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re خوشتون اومده باشه ، من به داستان ماتسوکی اشاره ای نکردم چون به نظر حذف شده بود و فقط ما شاهد این بودیم تورسو به دست ماتسوکی ریز ریز شده ! و در نهایت عذرخواهی میکنم بابت تاخیر از هفته دیگه تمام سعیم رو میکنه تا چهارشنبه اول وقت بررسی توکیو غول رو منتشر کنم.

در ادامه بخوانید :

بررسی قسمت ۱۷ انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

مجله وارونه
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

خیلی خوب

9

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 8
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 8
 
 
 

 

17 دیدگاه در “بررسی قسمت 16 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

سلام ممنون از برسیتون
من فکر میکنم شمشیر ها تو بدن ریس خانداش واشو و مرکز اصلی CCG هستش.
با تشکر مجدد از برسی این انیمه.

ممنون از شما به احتمال زیاد همینه ! اما دلیل قتلش مشخص نیست و دلیل قتل عام غول ها به دست غول ها هم کمی غیر منطقی که احتمالا یه داستانی پشت موضوع هست

سلام باز هم مثل همیشه به شکلی عالی این قسمت را بررسی کردید و نقاط نامشخص را برای ما اشکار کردید واقعا دست مریزاد
‌‌توضیحاتتون کاملا دقیقه و من همیشه از کسانی هستم که مقاله های شما را میخوانم .
من یکی از طرف دار های دیوانه وار انیمه هستم و میخواستم بگم اگه میشه انیمه هایی مانند توکیو غول را برایم مثال بزنید تا انها را هم تماشا کنم با تشکر …
(اوه البته با این حال مقاله های بهترین انیمه هایی را که باید از نظر مجله ی وارونه نگاه کرد را هم خواندم اما اگه میشه شما به شخصه برای ما مثال هایی بزنید) بسیار ازتون سپاس گذارم

اریما تو حرفاش گفت همه جزئیات رو به تاکه گفتم بعد تصویر رفت رو هینامی و توکیا اینا که محاصره شده بودن بعد یه یارو با ورقه استعفا اومد جلو

با سلام و خسته نباشید خدمت شما. این نقدتون از نظر جمله بندی خیلی بهتر شده و یه جورایی دارین با مخاطب خودمانی تر صحبت میکنید. در هر حال نظرم رو راجب بخش های مختلف میگم:
1_ «چلو» که تو اول نقد گفتین، چیه؟
2_ این بچه‌های آنتیک هم، یه فصل ندیدمشون. ولی کلاً به نظر میاد خیلی گنده و با نفوذ شدن.
3_ همون طور که گفتید بین سه مبارزه اتفاق افتاده، مبارزه آمون از همه بهتر بود، اما یه نکته ضعیف داشت و اونم پیوست دادن صحنه ها به هم بود. به عنوان مثال موقع تبدیل آمون به اون هیولا، یهویی کاگونه اش بزرگ شد. بدون هیچ پیش درآمدی.
4_ ایتسوکی هم، احتمالا خودکفا تحقیق کرده است. و همون طور هم که خودش گفت: «امیدوارم که این فقط یه قتل بوده باشه» پس نتیجه میگیریم که خودش هم مطمئن نبوده، که یوشی توکی غول باشه.
5_ و تصیری که از هایرو گذاشتین، اشتباهه (ماله دونات پورپورا است). چون هایرو همون دختر مو صورتی است که در فصل سوم وارد میدان شد و به نظر می‌رسید با یوری روابطی داشته باشه و در قسمت یازده هم خدابیامرز شد. که در هنگام مرگش فلش بکی از او و آریما نشان داده میشه، که با توجه به اتفاقات این قسمت، اون صحنه کاملا با عقل جور در میاد.
6_ شخصی که توسط فروتا کشته شد، سونه یوشی واشو می باشد. که در فصل قبل تصاویر کوتاهی از وی نشان داده شد، البته توضیحات به خصوصی راجبش داده نشد. ولی با توجه به حدسیاتم، سونه یوشی باید پدر فروتا باشد. که پدر خوبی هم نبوده و پسرش زده پدرش را در آورده.
7_ تصویر پسر یوشی توکی هم به صورت سیاه سفید هم جالبه و هم فکر میکنم نباید میاوردنش.(کلا این حس به خاطر طراحی و گرافیک است، که گاهی یک انیمه با گرافیک خاصی رو میبینی و با خودت میگی تو این صحنه های غیر واقعی عجیب رو نمی‌بینم و همه چی مثل واقعیت علمی تخیلی است.)
8_ یه چیزی برام سواله، الان دیگه فهمیدیم که توکیو غول همش بالا پایین میره. ولی دیگه خسته شدم هرجا میرم از انیمه بد میگن و از مانگا خوب (این مانگا هم به نظر طلسم شدس، هرکی خونده انیمه رو به مقدار لازم زیر گرفته.) البته درست میگنا، ولی اینکه همش میان میگن بد شده، رو اعصابه. از قدیم گفتن نقد باید سازنده باشه.
9_ این تاکه هم فکر کنم اومد طرف غولا!!!
‌ در آخر متشکر از نقد، و لطفاً اطلاع رسانی تلگرامتون رو سریع تر کنید.( البته ممکن هم هست تاریخ مطلب رو اشتباه زده باشین. یا من اشتباه کرده باشم) نقد قسمت بعد هم بذارین، چون با این که به بیشتر سولاتم پاسخ نداد، ولی به نظرم قشنگ بود. با تشکر و منتظر مطالب انیمه ای بعدی شما.

ممنون نظر لطفته
1- CELLO ساز موسیقی بهش فارسی میگن ویولنسل
2- گنده و با نفوذ بودن از اولش هم بعد درگیری های فصل دوم ضعیف شدن یکم
5- حق با شماست ،اصلاح شد.
6- احتمال زیاد
7- موافقم وکلا یهو اون تصویر خیلی عجیب بود با اون تکنیک نمایش سیاه و سفید به سبک مانگا
8-کلا افت شدیدی داشته این فصل و خب از قبل مشخص بود اینجوری میشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *