بهترین تمرینات ورزشی برای درمان گردن درد
ورزش

بهترین تمرینات ورزشی برای درمان گردن درد 

تمرینات ورزشی برای درمان گردن درد !گردن درد ، یکی از مشکلات سلامتی است که امروزه  بسیاری از افراد به آن دچار می شوند، به ویژه  افرادی که مدت زیادی را پشت میز کامپیوتر می نشیند.استراحت و برخی از داروهای شل کننده عضلات می توانند درد شما را برای مدت کوتاهی بهبود ببخشند.اما پیشنهاد ما انجام تمرینات ورزشی است که باعث تقویت و حرکت عضلات گردن می شود و در سریع ترین زمان ممکن باعث بهبود درد گردن تان می شود.در اینجا چند تمرین ساده ورزشی برای درمان گردن درد را برایتان جمع آوری کرده ایم که با یکدیگر با آنها آشنا می شویم:

تمرینات ورزشی برای درمان گردن درد

تمرین استراحت گردن

در حالی که این نوع تمرین نیازی به حرکت دادن گردن برای رفع تنش و درد ندارد ، اما گزینه بسیار  خوبی برای درمان درد در نواحی پرتنش است.روی یک سطح سخت دراز بکشید ، این می تواند یک تشک یوگا باشد. سر خود را در حالت استراحت قرار دهید ،سعی کنید سرتان در ایده آل ترین حالت بین شانه هایتان قرار گیرد.بدون حرکت دادن سر خود به طور مکرر تنفس کنید . این تمرین را به مدت 5 دقیقه انجام دهید.


همچنین بخوانید:

6 پیشنهاد برای خرید کفش مناسب و رهایی از دردهای کمر و گردن ! 

7 حرکت یوگا برای رهایی از کمر درد

4 حرکت کششی برای اصلاح فرم بدن


گردش به اطراف

این تمرین باید با دقت انجام شود زیرا یک حرکت ناگهانی می تواند باعث افزایش تنش در منطقه آسیب دیده شود.این تمرین برای مبارزه با درد گردن مؤثر است. این تمرین عالی نه تنها به دلیل تسکین درد ، بلکه به  برطرف کردن التهاب عضلات در منطقه گردن نیز کمک می کند.برای انجام این تمرین پشت خود را به صنذلی تکیه داده ، دستانتان را روی زانوهایتان قرار دهید .به آرامی گردن تان به سمت راست بچرخانید سعی کنید تا حد ممکن گردن تان را بکشید.2 ثانیه در این حالت قرار گیرد و به آرامی به حالت اول برگردید.سپس سر خود را به سمت چپ بچرخانید و همان حرکات را تکرار کنید. این چرخش ها را 5 یا 6 بار برای هر دو طرف تکرار کنید.

حرکات دایره ای

این ورزش آسان می تواند برای شل کردن گردن شما استفاده شود ، به خصوص هنگامی که  گرفتگی عضلات گردن تان به دلیل استرس باشد.برای انجام این حرکت صاف بنشینید و به دیوار یا صندلی تکیه دهید.دستان خود را روی پاهایتان قرار دهید.سعی کنید تا حد ممکن گردنتان را دراز کرده و سپس سر خود را به صورت دایره ای حرکت دهید.این کار را 8-10 بار انجام دهید و سپس استراحت کنید.

شانه های خود را بالا ببرید

اگر که گردن شما به دلیل تنش زیاد دچار درد شده است، حرکت دادن شانه های شما می تواند باعث بهبودی آن شود.این حرکت باعث می شود عضلات گردن شل شود و با مرور زمان درد آن از بین برود.برای انجام این حرکت صاف بنشینید.شانه هایتان  به سمت بالا ببرید تا به گوش هایتان نزدیک شود.پس از نگه داشتن این موقعیت به مدت 2 ثانیه ، به وضعیت شروع خود بازگردید این حرکت را 5 یا 6 بار تکرار کنید تا احساس راحتی بیشتری کنید.

خم کردن گردن به جلو و عقب

تمرینات کششی فعالیتهایی هستند که به افزایش گردش خون در گردن و همچنین تسهیل در توزیع اکسیژن و آرامش عضلات آسیب دیده کمک می کنند.اگرچه این برنامه به قدرت بیشتری نیاز دارد ، اما به شما کمک می کند احساس راحتی بیشتری در ناحیه گردن تان داشته باشید.روی یک صندلی راحت بنشینید.سر خود را طوری بلند کنید که گویی سعی در نگاه کردن به سقف دارید.در حین انجام این کار ، دهان خود را کمی باز کنید تا تنش روی چانه شما کاهش یابد.مطمئن شوید که پشت شما صاف است. این موقعیت را 2-3 ثانیه نگه دارید و سپس به وضعیت شروع خود برگردید.سپس ، سر خود را به سمت جلو خم کنید تا اینکه چانه شما تقریباً به قفسه سینه تان نزدیک شود.این حرکت را برای هر جهت 3 بار تکرار کنید.

پیاده روی

پیاده روی یکی از ساده ترین ورزش ها به خصوص در زمان هایی است که  دردگردن تان به دلیل استرس باشد.پیاده روی باید با وضعیت خوبی همراه باشد ، زیرا پیاده روی با وضعیت بد می تواند مشکل را بدتر کند.به مدت15-30 دقیقه قدم بزنید ، قفسه سینه ، شانه ها و سر خود را در وضعیت خنثی نگه دارید .وقتی عضلات شما شروع به گرم شدن کردند ، سعی کنید سر خود را به آرامی به اطراف بچرخانید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *