پربازدیدترین ها
روانشناسی

13 نشانه که می‌گویند شما با یک روان پلید (سایکوپت) روبه رو هستید! 

شناخت افراد روان پلید (سایکوپت) بسیار اهمیت دارد.

اصطلاح روان پلید اغلب تصویر قاتلی سریالی یا تبه کاری خیالی را در ذهن افراد تجلی می کند، اما همیشه اینطور نیست و ممکن است اطرافیان شما هم دچار این اختلال باشند. دانستن نشانه های عمومی این اختلال به شما کمک می کند افرادی که سایکوپت هستند و روزانه با آنها ملاقات می کنید را شناسایی کنید. پس با ما همراه باشید با 13 نشانه که می‌گویند شما با یک روان پلید (سایکوپت) روبه رو هستید!!!


همچنین بخوانید: آیا دونالد ترامپ روانپریش یا سایکوپت است؟ 


روان پلید (سایکوپت) دقیقا چه کسی است؟

درحالی که برچسب زدن به یک همکار ناخوشایند یا همسرسابق تان به عنوان یک روان پلید کار ساده ای است، چگونه می توانید تفاوت میان کسی که فردی نادان و یا نابهنجار است را با فردی که واقعا سایکوپت است را توضیح دهید؟  مطالعه و دانستن نشانه های کلیدی مهم است، اما فراموش نکنید چند نشانه از یک فرد سایکوپت نمی سازد و تشخیص درست و کامل توسط روانشناس انجام میگیرد. اما اگر به سایکوپت بودن یکی از عزیزان تان مشکوک هستید، پس باید همه چیز درباره سایکوپت را بدانید، اعم از علل، نشانه ها و درمان

روان پلیدها به راحتی حوصلشان سر می رود.

سایکوپت ها فقط بخاطر یک روز حوصله سر بر یا بدون اتفاق در محل کار و یا بخاطر ماندن در خانه در شب آخر هفته تحریک پذیر نیستند بلکه این بخاطر خستگی مزمن در تمام جنبه های زندگی شان است.

” سیستم عصبی افراد سایکوپت به نوعی عجیب است، به طوری که آنها نیاز به انجام کارهای هیجان انگیز برای احساس عادی و رسیدن به سطح نرمال از تحریک را دارند.” این بدان معنی است که آنها در گروهی هستند که به احتمال زیاد فعالیتهای سرگرم کننده را آغاز می کنند، مانند پیشنهاد نوشیدنی های پس از کار…

آنها بسیار جذاب هستند!

آنها به راحتی در تعاملاتشان می توانند خود واقعی شان را پنهان کنند، به طوری که فرد مثبتی به نظر برسند. آنها به راحتی مباحثی که برای ما مهم هستند را انتخاب می کنند و نظراتی را هم منعکس می کنند. و بعضی اوقات آن را با اشتیاق یا هیجان برای تقویت گفتگو کامل می کنند.این فقط در افراد نیست بلکه در گروهها هم قابل اثبات است.


همچنین بخوانید : شناسایی افراد با اختلالات روانی از روی سلیقه موسیقی آنها


آنها از توانایی های داستان گویی خود برای جذب دیگران استفاده می کنند، چه در محل کار و چه در زندان. آنها قابلیت جمع کردن گروه را برای خودشان دارند حتی کنار آب سرد کن! 

آنها خیلی دروغ می گویند.

برعکس دروغگو های پاتولوژیک که بدون انگیزه و گاهی بدون نیاز دروغ می گویند، روان پلیدها با هدف دروغ می گویند و برای گول زدن و کسب سود شخصی این کار را می کنند. فریب دادن دیگران در مسائل مختلف انجام می شود، می تواند برای ترفیع گرفتن در شغل و یا ایجاد یک رابطه یا کنترل شریک عشقی باشد.

آنها فاقد اهداف واقع گرایانه و بلند مدت هستند.

در حالی که روان پلیدها مبتنی بر هدف هستند، بسیاری از آنها رویکردی محتاطانه نسبت به اهداف بلند مدت دارند. آنها عقیده دارند به جای برنامه ریزی برای آینده باید در لحظه زندگی کرد، همچنین اغلب هدف هایی که دارند ارتباطی با احتمالات آینده ندارد. آنها در درک زندگی خود در واقعیت ناتوان اند. “اگر در زندان با آنها صحبت کنید ، می گویند می خواهند یک فضانورد، یک نینجا یا یک عامل اف بی آی باشند.” “اهداف آنها با وضعیت موجود سازگار نیست.”

آنها فکر می کنند که برتر هستند.

روان پلیدها خود را بهتر از اطرافیانشان می دانند، که ممکن است این مسئله را توضیح دهد که چرا آنها نگران تاثیرات منفی اعمالشان بر دیگران نیستند. این افراد در محل کار،  می توانند به عنوان کسی ظاهر شوند که “در مورد تیم نگران نیست و تمایلی به گرفتن انتقاد یا نصحیت از دیگران ندارد، البته نه زمانی که مستقیما به او کمک می کنند.” ” آنها انگیزه های واقعی خود و طرح های شخصی ای که به دقت شکل گرفته اند را مخفی می کنند تا بر نیازها، انتظارات و افرادی که برای آنها مفید هستند، سرمایه گذاری کنند “.


همچنین بخوانید: خصوصیات افراد خودشیفته چیست؟ با این اختلال شخصیت و درمان آن آشنا شوید


می توانند حالت همدردی خود را روشن و خاموش کنند!

این افراد به تاثیری که روی دیگران می گذارند اهمیتی نمی دهند چه تاثیر مالی باشد چه اجتماعی یا شخصی و عمدتا به این دلیل است که آنها قادر به احساس کردن هیجان ها نیستند، چه برای خود چه دیگران. آنها احتمالا فاقد توانایی درک ساده ترین احساسات انسانی هستند.

در حالی که قبلا اعتقاد بر این بود که سایکوپت ها ناتوان از همدلی هستند، مطالعه ای فعالیت مغزی مجرمان مختلف جرایم خشونت آمیز را بررسی کرد و کشف کرد، آن مناطق مغز که مرتبط با به اشتراک گذاشتن احساسات با دیگران است در این افراد می تواند فعال و غیرفعال شود. در حالی که آنها معمولا همدردی ندارند می توانند داوطلبانه آن را به منظور اغوا کردن دیگران یا جذابیت و … روشن کنند!

آنها خلق و خوی بدی دارند.

یک سایکوپت یا روان پلید واقعی خشم بیش از حدی را از خود نشان می دهد بدون توجه با اینکه چه رفتاری می کند یا به چه کسی رو به رو است. “از لحاظ خشونت خانگی، شما بارها و بارها تجربیات فیزیکی و کلامی را مشاهده خواهید کرد.”  همچنین “در خارج از یک رابطه، ممکن است انفجار خشم داشته باشند و یا دائما وارد بحث و جدل شوند”. 

توجه به این نشانه ممکن است سخت تر از چیزی که به نظر می رسد باشد، زیرا جذابیت های افراد سایکوپت معمولا گرایش های خشم آنها را پوشش می دهد. این رفتارها همه جذابیت به نظر می آیند و فقط زمانی معنا پیدا می کند که این افراد به چالش کشیده شوند. “یا به نوعی می توان گفت زمانی که پا توی کفششان بکنیم، رفتارشان معنای واقعی خود را نشان خواهد داد.”

از لحاظ جنسی بی پروا هستند.

این افراد با توانایی که در جذب افراد دارند، می توانند افرادی که تصورش را نمی کنند را به رخت خواب بکشانند، از طرفی علاقه ای به تعهد یا چیزی فراتر از لذت لحظه ای نیستند. یک مطالعه انجام شده در دانشگاه لندن نشان داد، روان پلیدی با بی بند و باری بیشتر مرتبط است تا تعهد. سایکوپت ها در رابطه ی جنسی طرف مقابل را در نظر نمی گیرند و این عمل برای آنها نوعی بازی با قدرت یا لمس خود است.


همچنین بخوانید: با اختلال پارافیلیا (انحراف جنسی) و انواع آن آشنا شوید !!!


آنها تکانشگراند و مسئولیت پذیر نیستند.

این تکانشگری و بی پروایی می تواند در جنبه های مختلفی بروز کند، در خطرانداختن یک رابطه با خیانت کردن، بی پروا عمل کردن با پول و حتی شکست قانون. افراد روان پلید بیشتر احتمال دارد رانندگی در حالت مستی یا مصرف مواد را تجربه کنند یا هزینه های فرزندشان را پرداخت نکنند.

روان پلید ها در زمان کودکی هم مشکل ساز بودند.

از آنجایی که روان پلیدی یک اختلال شخصیت است و شخصیت تا حد زیادی تغییر ناپذیر است، این ویژگی ها باید در دوران کودکی مشاهده شود.یک مطالعه منتشر شده در مجله روانپزشکی بریتانیا نشان داد که بیش فعالی و اختلالات رفتاری پیشگویان قوی رفتارهای روان پلیدی در بزرگسالی هستند. آنها بچه هایی بودند که در برابر اخراج از مدرسه یا برقراری ارتباط با اجرای قانون، ایستادگی می کردند.


همچنین بخوانید: اختلال بیش فعالی (ADHD) در بزرگسالان چگونه است؟ 


آنها رفتارهای جنایی یا کیفری انجام می دهند.

 آنها بیشتر ممکن است در جرایم یقه سفید نقش داشته باشند تا اعمال خشونت آمیز، به همین دلیل بیشتر احتمال دارد در معرض فریب آنها باشید تا خشونت فیزیکی. بسیاری از جنایتکاران در اثر مصرف مواد مخدر یا نتیجه ای از خشونت کودکی مرتکب جنایت می شوند، اما برای روان پلید ها این ریشه در قطع ارتباط با جامعه دارد. هار معتقد است جرم کمتر از شرایط نامطلوب جامعه نشات می گیرد و بیشتر نتیجه ی ساختار شخصیتی است که بدون توجه به قوانین و مقررات جامعه عمل می کند.

آنها غیر قابل پیش بینی هستند.

“آنها تغییر زیادی در فضای خود دارند، که ممکن است شامل تغییر اعضای تیم و مشاغل شود.” از افرادی که در عقاید و روابطشان دمدمی مزاج هستند برحذر باشید، به نظر می رسد روان پلید ها بسته به موقعیت کل شخصیتشان را تغییر می دهند. تغییری چشمگیر از همکاری دوستانه به غریبه ای سرد و بی تفاوت.

رفتار روان پلیدها مانند یک الگو است.

هرکدام از ما در لحظه ای خاص انفجار خشم داشته ایم و در لحظه ای دیگر خیالبافی کرده ایم که بازیگر یا مخترع برنامه خواهیم شد. تفاوت ما و افراد سایکوپت در این است که این حالات برای ما کمتر اتفاق می افتد اما برای افراد روان پلید بارها و بارها و این یک اختلال شخصیت است.با این حال حتی اگر همکارتان رفتار بسیار ناخوشایندی دارد، بدون در نظر گرفتن تمام زوایای زندگی او نمی توانید برچسب سایکوپت به او بزنید، چرا که شاید بخاطر فشارهای زندگی رفتار ناخوشایندی نشان می دهد.

ممکن است به این مطالب هم علاقه مند باشید:

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات