Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

بررسی قسمت بیست و دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت بیست و دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan 

جنگ صلح است، آزادی برده داری و نادانی قدرت ! جورج اورول

با بررسی قسمت بیست و دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما عزیزان هستم. شما می تونید بررسی قسمت های قبل رو از اینجا بخونید. قسمت دهم از بخش دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان یا بهتر بگم قسمت آخر یه جمع بندی بود از اطلاعاتی که در دو قسمت اخیر به ما داده شده بود و به نوعی داشت مارو برای فصل بعدی و اتفاقات فصل چهار آماده میکرد.

بالاخره با دریا یا اقیانوس مواجه میشیم چیزی که سه فصل منتظرش بودیم و مهم تر از همه با سوالی بزرگتر مواجه میشیم ! دشمن کیه ؟ تا الان تایتان ها بودن از این به بعد کل مردم دنیا ! ؟ آیا برای آزادی نیاز به جنگ و کشتار پی در پی هست ؟

طراحی به نظر رنگ و لعاب بیشتری داشت و گویا استودیو ویت برای قسمت آخر وقت بیشتر گذاشته در نتیجه ما رشد چهره شخصیت های محبوبمون و تبدیلشون از نوجوان به جوان رو شاهد هستیم ! کارگردانی خیلی خوب بود اما از همه بهتر موسیقی متن این قسمت مخصوصا پیانو های جذاب و آهنگ جذاب اندینگ از هیرویوکی ساوانو بود. راستی آلبوم موسیقی متن فصل سوم هم منتشر شده اما هنوز نه در اسپاتیفای هست نه یوتوب اما به محض موجود شدن حتما توی سایت قرارش میدیم.

تو قسمت 59 انیمه Attack on Titan بالاخره مردم با واقعیت مواجه میشن و تمام چیزی رو که از حافظه شون پاک شده بود ، بهشون گفته میشه ، که نقش کاپیتان پیکسی برای ارائه اطلاعات به مردم خیلی ارزشمند بود، بعد از برخورد مجدد ارن با یک رویال بلاد بازهم اطلاعاتی از گذشته پدرش بدست میاد، مشخص میشه گریشا خیلی هم وحشیانه عمل نکرده ! و از همه مهمتر اندینگ داستان بود که هم متفاوت بود و هم حاوی اطلاعاتی از فصل چهارم که در ادامه بررسیشون میکنم.

نکته ها

 • فصل چهارم انیمه Attack on Titan در سال 2020 منتشر میشه و به احتمال زیاد در ماه اکتبر که میشه مهر / آبان سال 99 
 • تعداد قسمت های فصل چهار مشخص نیست اما به نظر میاد 40 چپتر مانگارو دربر میگیره که میشه چیزی حدود 30 الی 35 قسمت !!!
 • از راه اندازی نظر سنجی پشیمون شدم! احتمالا برم سراغ بررسی وان پانچ من یا دورورو ! یا شاید کمی صبر کنم تا انیمه های ناب تابستون شروع شه ! 

قبل مطاله بررسی قسمت بیست و دوم این مطالب رو هم یه نگاه بندازید

در ادامه با بررسی قسمت بیست و دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید

ارن کروگر / گریشا یاگر

قسمت دهم از بخش دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

مجددا در ابتدای این قسمت شاهد صحبت های گریشا و ارن هستیم و مجددا اشاره کروگر به تایتان آزادی خواه و آرمین و میکاسا ! این موضوع به نظر در فصل چهارم اهمیت بیشتری پیدا میکنه و نظریه سفر در زمان رو هم تقویت میکنه ! همچنین به نظر میرسه شخصیت تایتان روی شخصیت فردی که صاحب او قدرت هست تاثیر میگذاره ! برای مثال اگه تایتان ارن تایتان ازادی خواه باشه فکر میکنم این میل به آزادی رو ارن هم تاثیر میگذاره ! 

ارن

قسمت دهم از بخش دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

خب تو این قسمت ارن توضیح میده منظورش از محافظت در برابر هیستوریا چی بوده! ارن ایده ای به ذهنش رسیده و اون اینه اگه در حالت تایتانی یکی از اعضای خانواده سلطنتی لمس کنه امکانش هست بتونه از توانایی های تایتان بنیان گذار بهره ببره ! در نتیجه ترس داره که این موضوع رو بگه و ارتش مجبورش کنه از هیستوریا برای مقاصد جنگی استفاده کنن ! 

از طرفی به غیر از هیستوریا زیک هم هست که خون سلطنتی داره ! از همین رو فک کنم ارن بدش نمیاد یه بلایی سر برادرش بیاد! 

دوتا نکته اینجا هست 

زمانی که ارن دایانا رو لمس کرد در حالت انسانی بود و دایانا تو حالت تایتان ! 

زمانی هم که گریشا فریدارو خورد هر دو در حالت تایتانی بودن ! 

حالا یه احتمالاتی این وسط هست اگه ارن در حالت تایتانی یه رویال بلاد رو در حالت انسانی بخوره چی میشه؟

آزادسازی اطلاعات

قسمت دهم از بخش دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

توی جلسه ای که با اعضای باقی مانده تیم اکتشاف تشکیل داده میشه ! بعد شنیدن داستان و خطابه پیکسی هیستوریا به عنوان ملکه دستور میده تا اطلاعات برای عموم فاش بشه ، نقش تعیین کننده یک زن برای نجات بشریت !

خیلی داستان منو یاد یمیر و ابتدای پیدایش تایتان ها میندازه !

همچنین با توجه به زن های داستان ایسایاما » مادر ارن،میکاسا،آنی ، یمیر، هیستوریا ، فریدا و دایانا که همه زن هایی قوی بودن و نقش تاثیرگذاری در داستان داشتن میشه نتیجه گرفت ایسایاما پیامی مهم برای جوامع مدرن داره و سعی میکنه نقش مهم زن در اجتماع رو های لایت کنه ! 

نحوه برخورد مردم با واقعیت هم خیلی جالبه ! البته دور از ذهن هم نبود ! 

قسمت دهم از بخش دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

اون دو نفری که لیوای و هانجی رفتن ببینن کی بودن و اصلا برای چی پیش اون دوتا رفته بودن؟ ! لیوای با کت شلوار خیلی جالب بود جالب تر از اون نحوه گرفتن فنجون چای تو دستش بود! 

قسمت 59 انیمه حمله به تایتان

فلوک و زر زر هاش هم هیچ اهمیتی نداشت برای همین اشاره نمیکنم ! اما چیزی که این وسط مهم بودن دیدن بخشی از خاطرات کودکی گریشا توسط ارن هست به نظر میرسه رفته رفته ارن توانایی دست یابی به خاطرات پدرش قرار بدست بیاره یا قدرت لینک شدن با مسیر و دسترسی به اطلاعات کل تایتان ها!

مدال شجاعت

قسمت 59 انیمه حمله به تایتان

تحویل مدال شجاعت توسط هیستوریا توش دو تا نکته داشت ! 

قسمت بیست و دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

 1. 9 بازمانده و ملکه » آشنا نیست ؟ چرا هست یمیر و 9 تایتان !
 2. ارتباط مجدد ارن با هیستوریا که باعض میشه ارن خاطرات مربوط به پدرش و خانواده هیستوریا رو ببینه ! اینجا مشخص میشه گریشا التماس فریدا کرده تا با تایتان های مهاجم بجنگه و جون مردم رو نجات بده و در کمال ناباوری میبینیم فریدا تحت تاثیر تفکر یا تلسم تایتان موسس جنک با گریشا رو ترجیح میده به دفاع از مردم خودش ! در نتیجه گریشا کلکش رو میکنه ! اما چرا گریشا خودش اقدام به شکست دادن تایتان ها نمیکنه هم عجیبه ! 

اینفوگرافی

قسمت 59 انیمه حمله به تایتان

اینفوگرافی این هفته با هفته های قبل کمی فرق داشت! اینفو این هفته بیشتر شبیه یک دست نوشته بود اما ازکی معلوم نبود ! این نامه  راجع به فرزندان یمیر هستش و دیدن دنیا به این قوم به عنوان قومی شیطانی که تنها دلیل این دید وجود قدرت تایتانی هست ! نویسنده نامه باور داره راه دیگه ای برای تعامل با بشر به غیر از قدرت تایتانی وجود داره !

بچه تایتان

قسمت آخر فصل سوم انیمه حمله به تایتان

خب بچه تایتان به نظر میرسه یه الدیایی بدبخت دبگه اس که با کمترین حد تزریق تبدیل به تایتان خیلی کوچک و بی خطر شده از طرفی احتمال داره که بچه هم بوده باشه ! نحوه دید ارن به تایتان بچه خیلی جالب بود اون ترس از تایتان ها دیگه جاشو داده به اعتماد به نفس و برخورد منطقی با داستان !

در نتیجه به نظر میرسه این تایتان برای آزمایشات هانجی خیلی مناسب باشه همچین بعد هم نیست بشه از این تایتان بی آزار سرمی ساخت برای تبدیل مردم عادی به تایتان یا بلعکس !

و سرانجام دریا !

بررسی قسمت بیست و دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

خب بعد گذشت چندین ماه و پاکسازی منطقه از تایتان ها حالا وقتش میشه تیم اکتشاف بالاخره پاشون رو خارج از قلمرو قبلی بگذارن و سرانجام با دریا مواجه بشن ! همون باوری که براش خون و اشک ریختن تا بالاخره تبدیل شد به واقعیت  !

نکته جالب این بخش حرف های ارن بود ! آزادی چی جوری به دست میاد با کشتن یه عالمه آدم دیگه ؟

سوال مهمی که جواب دادن بهش سخته و باور دارم ارن دنبال راهی برای حل کردن داستان بدون جنگ باشه! گرچه راهی سخت و دشوار در پیش داره اما فک میکنم اشاره کروگر به اصلاح چرخه معیوب همین بود یکجا باید جلوی خون و خونریزی گرفته بشه !

بررسی اندینگ

تو اندینگ یکسری تصاویر نشون داده شد که به نظر برای فصل چهارم هستن! فقط سوال برام مطرح شده که این تصاویر مربوط به چه زمانی هستن ؟ گذشته مارلی های ؟ یا زمان حال ؟

 

این مرد کیه مرده و چرا مرده؟
این مرد کیه مرده و چرا مرده؟
پشت دریاها شهریست !
پشت دریاها شهریست !
جوخه اعدام ؟
جوخه اعدام ؟
بچه رو کی کشته ؟ اصلا بچه کیه ؟
بچه رو کی کشته ؟ اصلا بچه کیه ؟
حمام خون !
حمام خون !
جنگ کی با کیه ؟
جنگ کی با کیه ؟
تجهیرات نظامی و لباس ها مربوط هستن به جنگ جهانی اول
تجهیرات نظامی و لباس ها مربوط هستن به جنگ جهانی اول
جنگ بدی در راه !!!
جنگ بدی در راه !!!
این دختره کیه ؟ به نظر این آدم مهمی هستش!
این دختره کیه ؟ به نظر این آدم مهمی هستش!
این ارن هست یا میکاسا؟
این ارن هست یا میکاسا؟

جمع بندی کلی و نکات جا مانده در بررسی قسمت بیست و دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

ارن کروگر هنوز داستانش مجهوله آیا ارن کروگر همون ارن یاگر هست یا روح آزادی خواه که در دوره های مختلف در انسان های مختلف ظهور میکنه ! 

آیا ارن طی این مدت پاکسازی و تغییر فصل ویژن های دیگه ای هم داشته و اطلاعاتش نسبت به گذشته تکمیل تر شده ؟

آیا آرمین رو تایتانش کار کرده و توانایی کنترل کردنش رو داره ؟

یه چیزی که دوست ندارم اتفاق بیوفته اینه که داستان به سمت سفر در زمان و این داستانا کشیده بشه ! 

به نظر میرسه مانگا و انیمه قرار باهم و همزمان تموم بشن ! 

هنوز مشخص نیست چه چیزی باعث شده برای سال ها خانواده ریس قاییم شدن رو ترجیح بدن به جنگ!؟

چه قدر عجیب که وقتی هیستوریا ارن رو لمس کرد، هیستوریا هیچ ویژنی نداشت !

خب امیدوارم از بررسی قسمت آخر فصل سوم انیمه Attack on Titan خوشتون اومده باشه ! مرسی که این فصل رو هم همراه ما بودید و کمک کردید این جا تبدیل بشه به یه مکانی برای تبادل اطلاعات ! امیدوارم همینطور پیش بره و بتونیم رسانه مورد علاقه شما باشیم! حتما در سیستم پوش نوتیفیکیشن وارونه عضو بشید تا در جریان مطالب ناب ما باشید! به زودی با بررسی یه انیمه ناب دیگه بر میگردم سراغتون ! دمتون گرم بچه ها

مطالب مرتبط

135 دیدگاه

 1. Ali

  پیمان ۱ سوال ک کلا نفهمیدم .. چرا غولا انسانارو میخوردن؟ بخاطر اینکه تبدیل ب انسان شن یا هوشمند؟ بعد انیمه توکیو غول هم نقد کن مثل اتک آن تایتان

  1. علی دست پیمان

   من پیمان نیستم ! علی هستم
   کدوم غول ها ! غول های هوشمند نیاز دارن آدم بخورن تا تبدیل به انسان بشن ! اما غول های معمولی همینطوری میخورن دیگه !

   انیمه توکیو غول رو فصل سومش رو در زمان پحشش بررسی قسمت به قسمت کردم » بررسی انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

 2. اميرحسين

  سلام تحليلتون از قسمت آخر جالب بود ولي به اين نكته اشاره نكرديد كه ارن و قدرت تايتانش ١٣ سال بود كه ٨ سالش باقي مانده بود و در آخر به اين نكته اشاره كرد كه ٦ سال گذشته و بعد به سمت دريا رفتن كه يعني كلا ارن ٢ سال ديگه زنده خواهد بود و بعد بايد قدرتش رو انتقال بده يا بميره و تصادفي اين قدرت به كسي ديگه برسه و با تمام عشق ميكاسا به ارن كه با فهميدن اين موضوع كه ارن به زودي ميميره نقش بر آب هستش ، هر چند تو زندان بعد از شنيدن اين مطلب ميكاسا متوجه شد و وقت آزادي از زندان ارن بهش گفت چقدر لاغر شدي؟!يعني ميكاسا هم فهميده ارن بعد ٨ سال بميره و عملا عشقي وجود نخواد داشت

 3. Kourosh.Di

  سلام دوباره اقای دست پیمان بررسی قسمت به قسمت همین انیمه منظورم بود فصل یک و دو ممنون میشم قرار بدید

 4. اسی

  سلام به همه ی دوستان
  راستش وظیفه دونستم که چیزی که برام مشخص شده رو به دوستان هم اطلاع بدم
  من خیلی این انیمه رو دوست داشتم و طرفدار پرو پا قرصش بودم یعنی طرفدار دو آتیشه ها!!!! ولی یه سری اتفاقات افتاد که باعث شد درباره داستان این انیمه کمی تحقیق کنم، در تحقیقاتم متوجه شدم که این داستان بسیار شباهت به زندگی قوم یهود از هر نظری داره و این طور که مشخصه ارن، حضرت عیسی مسیح هسته که می خواد این قوم رو نجات بده، من کاری به قضیه صهیونیست و این مسئله ها ندارم، هر جور که باشه در هر صورت یهودیت و مسیحیت هر دو یکتا پرستی هستن و به خدای حضرت ابراهیم اعتقاد دارند که خداوند یکتاست و یه جورایی داستان داره به سمت دشمنی با خدا و اراده ی او پیش میره. فقط گفتم که اطلاع داشته باشید ممنونم.

 5. Kourosh.Di

  ببخشید جناب دست پیمان میخواستم بدونم بررسی قسمت به قسمت رو گی قرار میدید؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید?

  1. علی دست پیمان

   سلام ، بررسی قسمت به قسمت کدوم انیمه ؟

 6. majideblis

  ممنون از اقای دست پیمان عزیز
  این چند وقته خیلی تو سایتتون در مورد این انیمیشن و نقد و بررسی های جالب و حدس های درست
  جالبتون رو خوندم و لذت بردم
  یه سوالی که داشتم از ابتدای فصل هست
  در مورد تبدیل شدن غول ها و گرفتن ویژگی‌های اون اونها
  چرا ارن یایگر زمانی که توسط غول خورده شد ویژگی‌هاش به غولی که اونو خورده منتقل نشد؟
  قسمت های بعد شاهد این بودیم که ارن قدرت تبدیل شدن به غول هارو داره
  و اینکه بعد ازینکه خورده شد چطور به اینکه تبدیل به غول شد پی برد؟
  یکی از سوالات مجهول منه ممنون میشم پاسخ شمارو بشنوم

  1. علی دست پیمان

   مخلص برادر، شما لطف داری
   ارن یاگر چون خرده نشد و در واقع قورتش داد اون غوله !
   «قسمت های بعد شاهد این بودیم که ارن قدرت تبدیل شدن به غول هارو داره
   و اینکه بعد ازینکه خورده شد چطور به اینکه تبدیل به غول شد پی برد؟» این بخش و نفهمیدن منظورت چیه ؟

   1. majideblis

    سلام مجدد
    ببینید بعد از اینکه ارن خرده شد یا به قول شما قورت داده شد در قسمت های بعد فهمیدیم یک غول با غول های دیگه در ستیزه و میخواد اونارو نابود کنه
    ارن تو شکم غولی که قورت داده شده بود. چطور اونجا فهمید که باید دست خودشو گاز بگیره و به قول خودشون تصمیم تبدیل شدن به غول رو بگیره و تبدیل بشه؟
    ارن که از ویژگی‌ها های خودش خبر نداشت یا به عبارتی به خاطر نداشت چطور تو شکم غول تبدیل به غول شد

 7. رضا

  سلام میشه بگید ایا میکاسا تو فصل 4زنده میمونه یا میمیره

  1. علی دست پیمان

   والا من مانگارو نخوندم اما فکر میگنم به احتمال زیاد تا آخر داستان میکاسا زنده بمونه

 8. Kourosh.Di

  واقا ازتون ممنونم جناب اقای دست پیمان لطف کردید??

  1. علی دست پیمان

   مخلص

 9. Kourosh.Di

  سلام دوباره در جواب اقا سینا باید بگم که دوبله همه ی قسمت ها اومده اما اگه زیرنویس خوب میخواید هم داخل آپارات زیاد گذاشتن

 10. Kourosh.Di

  با سلام دوباره خدمت جناب وست پیمان و در جواب شما باید بگم که اگر قسمت به قسمت باشه که واقا ممنون میشم اما از اونجا که میدونم خود شما هم زیاد وقت ندارید یه بررسی کلی هم بکنید واقا ممنون میشم از شما با تشکر دوباره.

  1. علی دست پیمان

   حله برادر دمت گرم

 11. sina.abdy

  سلام کسی میدونه زیرنویس فصل سه رو از کجا گیر بیارم که با فیلم هماهنگ باشه هیج کجا نتونستم پیدا کنم ممنون میشم کمکم کنید

 12. Kourosh.Di

  با سلام دوباره خدمت جناب دست پیمان میخواستم درخواستی از شما بکنم امکانش هست که فصل اول و دوم انیمه رو هم نقد کنید با تشکر

  1. علی دست پیمان

   قسمت به قسمت یا بررسی کلی ؟

 13. ارن

  من ابتدا این انیمیشن رو برای بچه هام دان کرده بودم وقتی براشون گذاشتم خوششون نیومد من درگیر امتحانام بودم ولی همون 10 دقیقه ابتدایی رو که دیدم اونقدر برام موضوعش عجیب و جذاب بود که با خودم قرار گذاشتم بعد امتحانا بشینم اینو کامل نگاه کنم! اینم بگم اونقدر فیلم و سریال دیدم که فیلمای معمولی اصلا جذبم نمیکنه بهمین خاطر این برام خیلی عجیب بود.
  وقتی نشستم تا اخر نگاه کردم دیدم چه موضوعی چه محتوایی چه پیامی واقعا لذت بردم.
  مطالب شما و اکثر کانتها رو هم خوندم و فهمیدم که باید از اول بشینم و اونم با زبان اصلی و زیرنویس انگلیسی دوباره انیمیشنو نگاه کنم چون با دیدن دوبله خیلی از اطلاعاتو نمیگیری!
  فقط اینجا میخوام یه چیزی بگم اونم اینه که کارگردانای ژاپنی و کلا آسیایی از یک نظر مثل ایرانیها روی مخ هستن (این اصطلاحو از شما عاریه گرفتم!) اونم کش دادن مطلبی که میشه تو یه قسمت گفت به چند قسمت!
  بعضی وقتها اینقدر مطالب غیر مهم و غیر مرتبط میگفت که حوصله آدمو سر میبرد!! بطوریکه با حذف اون قسمتها هیچ خللی در مسیر سریال بوجود نمیومد و با اینکه من هم با شما در مورد سینمای هالیوود و سیستم قهرمان پروریش موافقم اما در این مورد قطعا هالیوود بهتر کار میکنه ضرب آهنگ فیلمها یا سریالها در هالیوود خیلی بالاست و اطلاعات بصورت کپسولی و سریع داده میشه بطوریکه آدم مجبور میشه چند بار یه قسمتهایی رو پلی بک کنه تا بفهمه و هر قیمت مطالب زیادی مطرح میشه. در کل بنظرم این 59 قسمتو میشد تو 30 قسمت خلاصه کرد و تازه جذابیتشم بالاتر میرفت!
  خیلی ممنون از سایت و مطالب خوبتون

  1. علی دست پیمان

   بسیار هم عالی

   حتما با زبان اصلی و زیرنویس انگلیسی ببینید، بعدشم واقعیت با این که سرعت دادن اطلاعات خیلی کمه اما به نظرم منطقی هستش چرا که واقعا نیاز هست تا درباره اطلاعات تفکر کرد ! چون اطلاعاتی که تو این انیمه داده میشه به نوعی هست که ذهن آدم رو در دنیای واقعی درگیر میکنه !
   ممنون از شما و خوشحالم که نوشته های من مورد علاقه تون بوده

   1. ارن

    خیلی ممنون از شما بخاطر اینهمه وقت و انرژی که میزارید و دقت نظری که دارید.
    جالبه برام که خیلی از حدسایی که تو فصلهای ابتدایی میزدید درست درمیومد. این نشون از دقت نظر و تحلیلای درستتون داره

    1. علی دست پیمان

     ممنون از شما و سپاس بابت لطفی که دارید

 14. علیرضا

  قابل توجه طرفداران اتک آن تایتان
  در چند روزه روزه اخیر به علت حمله برخی کاربران imdb به این انیمه نمرات اپیزودهای آن کاهش یافته.از طرفداران این سریال خواهش میکنم به سایت imdb رفته و به اپیزودهای این انیمه بسیار زیبا رای بدید.این کار صرفا برای حمایت از انیمه هستش.

 15. Kourosh.Di

  با سلام در جواب جناب دست پیمان باید بگم که هم تیکه اخر قسمت 22 از فصل 3 که یه ادم با چشمان قرمز نشون میده و میکاسا به ارن میگه که لطفا برگرد ولی دوستمون نباید میگفتن تریلر

  1. علی دست پیمان

   ها متوجه شدم مرسی

 16. dr

  سلام خسته نباشید
  تو تریلر بعد اون که میکاسا میگه ارن برگرد
  اون کیه نشون میده؟

  1. علی دست پیمان

   کدوم تریلر کجا نشون میده

   1. dr

    yon.ir/Pl7ps
    خودتون هم فکنم تو اخبار هفته دوم و سوم اون ویدیو رو قرار دادید (منظورم از تریلر اون ویدیو 15 ثانیه ای بود)

   2. dr

    ببخشید اشتباها لفظ تریلر رو به کار بردم
    yon.ir/xXF31

    1. علی دست پیمان

     والا منم مثل شما نمیدونم کیه ! اول فک میکردم ارن هستش اما به نظر دختره !

 17. Kourosh.Di

  با سلام ، در جواب فاطمه خانم هم باید بگم که بله در پاییز سال اینده

  1. فاطمه

   ممنون

 18. فاطمه

  ممنون از بررسیتون..
  اطلاع دارین فصل چهارم چ تاریخی میاد؟؟

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما تاریخ دقیق اعلام نشده ، اما ماه اکتبر 2020 تاریخ رسمی اعلام شده

   1. فاطمه

    اهان خیلی ممنون

 19. Kourosh.Di

  با سلام دوباره خدمت جناب اقای دست پیمان عزیز و بغیه دوستان بله ممنون ما هم به خوبی شما هستیم و اینکه حالتون رو جویا شدم هم وظیفم بود و باعث افتخاره که به شما و بقیه دوستان منحق بشم جناب اقای دست پیمان اما ازتون خواهشمندم که اگه مشکلی پیش اومد بگید من خیلی جا ها اشنا دارم و امکانش هست که بتونم کمکتون کنم با اجازه شما میخواستم اینو بگم تا خیال دوستان هم راحت بشه اینکه فصل 4 کل انیمه رو در بر میگیره و تموم میکنه حدود 35 قسمت هم داره و اینکه خود فصل سوم هم حدودا تا چیتر 90 اومده و کل داستان حدود 130 الی 140 چیتر هست پس نگاران نباشید و تشکر دوباره از اقای دست پیمان عزیز

 20. Kourosh.Di

  سلام جناب دست پیمان یه مدتی نبودید میخواستم ببینم که مشکلی که براتون پیش نیومده اگه چیزی پیش اومده لطف بگید شاید بتونم کمکتون کنم

  1. علی دست پیمان

   سلام برادر کوروش، شما خوبی دنیا به کامه؟
   آره برادر درگیر کارای سایت هستم شدیدا یه تغییراتی قرار توی سایت بوجود بیاریم تا کمی ظاهر عملکرد و سرعت رو بهبود ببخشیم ! همزمان داریم برنامه ریزی میکنیم بخش انیمه رو قوی تر بکنیم و یا شاید حتی بریم سراغ یه وب سایت تخصصی برای انیمه ! به همین خاطر خیلی این روزا درگیر هستم ولی خب همش در راستای بهبود کار هست
   مرسی که پیگیر بودی و حالم رو پر سیدی ، خوشحال میشیم شما و سایر دوستان اگه علاقه دارن بیان کمکمون تا به ساختار خوب برای انیمه بوجود بیاریم

 21. علیرضا

  پس میشه نتیجه گرفت که ۱_فرد دارای قدرت تایتان باید بوسیله تایتان معمولی کشته بشه و ۲_جسدش هم باید خورده بشه.البته این ایده منه

  1. علی دست پیمان

   به احتمال زیاد باید همین باشه

 22. علیرضا

  با سلام خدمت آقای دست پیمان عزیز.یه چیزی به ذهنم اومد که شاید ربطی نداشته باشه ولی جالبه.اونم اینه که ایسایاما هنوز تعریف دقیقی از خورده شدن فرد دارای قدرت تایتانی توسط تایتان معمولی نداده‌.نمونش وقتی تو فصل اول یه تایتان ارن رو خورد اون تایتان نباید قدرت ارن رو میگرفت؟از این شاید بشه نتیجه گرفت فرد دارای قدرت تایتان باید درون بدن تایتان معمولی بمیره.ولی توی همین فصل سه هم نشون داد که برتولت قبل از ورود به بدن تایتان آرمین مرد ولی قدرتش منتقل شد.اگه فرض اول بنده درست باشه پس قدرت برتولت باید به یک نفر به صورت اتفاقی منتقل بشه.

  1. علی دست پیمان

   سلام علی رضا ، چرا شده یمیر تایتان معمولی بود و دوست راینر اینارو خورد و تایتان هوشمند شد! ارن خورده نشد و درواقع بلعیده شد همین موضوع احتمالان باعث شده تایتانی که ارن رو خورد تبدیل نشه !

   1. sr

    شایدم این از نواقص داستان باشه. به هر حال معلوم شده که تایتان ها به طور غریزی میدونن که اگه یه انسان رو بخورن ممکنه دوباره آدم بشن. و همه معمولا آدما رو میدَرَن، پس چرا باید اونا رو ببلعن؟ مثل جسد مارکو که تقریبا دست نخورده مونده بود و قابل شناسایی!

  2. علی

   با سلام
   اگه به اون قسمتی که رادرایس داشت هیستوریا رو برا خوردن ارن آماده میکرد توجه کنین میگه که تو باید مایع درون نخاع ارن رو بخوری فکر کنم این تو غریزه تایتان ها هستش چون مارکو هم تا نخاعش گاز گرفته شده بود و کلن همه تایتان نه مثل هم ولی بازم نخاع رو میخورن. و یه نکته جالب اونم اینکه تایتان ها با اجساد مرده کاری ندارن چون تو فصل اول تو قسمتی که هنگ اکتشاف داشت از ماموریتشون بر میگشتن به دیوار لیوای برای منحرف کردن تایتان ها و سبک تر شدن بار گاری( برای بیشتر شدن سرعتش) اجسادی رو که ورداشته بودن انداختن ولی تایتان های در تعقیب شون حتی به اون اجساد نگاه هم نکردن پس میشه گفت اونا از غریزه می فهمن کی زنده اس و کی مرده.

 23. علی

  سلام آقای علی دست پیمان میگم تاریخ دقیق انتشار فصل 4 هنوز مشخص نشده؟؟؟؟؟؟???

  1. علی دست پیمان

   نه هنوز به محض مشخص شدن حتما اعلام میکنیم، تو این مدت دارم اسپین آف های حمله به تایتان رو بررسی میکنم و امروز دختران گمشده رو منتشر میکنم!

 24. محمد

  داخل این فصل معلوم بود لیوای استاد و خود بازیه ولی شخصیت اگر میخواد بهتر بشه باید حین مبارزه واقعا حس کنیم لیوای استاد اذیت کردنه وبا غولی که دوست داره اذیت کنه مبارزه کنه و این نوع شخصیت در غول حس کنیم

 25. خادم

  با سلام
  یک سری موضوعاتی رو میخواستم مطرح کنم که دوستان به بیش ترشون اشاره کردن فقط چند تا مطلب هست
  اولین و مهم ترین موضوع که ذهن خودمو خیلی مشغول کرده اینه که تصویری که از شیطان و یمیر نشون میده و میگه که با شیطان معامله کرده و از این حرفا توی فصل ۳ ( انیمه ) نیم فصل اول وقتی که هیستوریا به ارن دست میزنه و خواهرش فریدا رو به یاد میاره نشون میده اونا یه جا با هم نشستن و دارن یه کتابی میخونن بعد فریدا به هیستوریا میگه تو باید شبیه این خانم توی تصویر باشی اون به فکر همه است و …
  وقتی صفحه رو نشون میده دقیقا شبیه همون صفحه ای که یمیر رو که تو دستش یه چیزی مثل سیب هست با شیطان به نمایش میذاره
  این دو تصویر خیلی شبیه هم هستن و انگار هیستوریا یه کتاب تاریخی میخونده
  همونطور که گفتم این دوتا بسیار به هم شبیه هستن
  اما با یک تفاوت
  فریدا فردی که درون تصویر سیب به دست ایستاده رو
  ” کریستا ”
  خطاب می کنه
  و نه
  ” یمیر ”
  و این خودش خیلی قابل تامله
  موضوع بعدی که یکی از دوستان اشاره کردن این است که اصلا دولت مارلی درباره ی قدرت غولی ارن کروگر چیزی نمی دونسه و احتمالا اون تیتانی که الآن مال مارلی نیست رو جز همون هفت تایتان حساب کرده
  برام جالبه بدونم که کروگر تایتان حمله کننده رو از کی به ارث برده!
  و شنیدم که فصل ۴ سال ۲۰۲۰ میاد
  ولی ارزششو داره همون طور که گفتم ایسایاما اون رو به زیبایی نوشته
  البته مانگا هم هنوز تموم نشده ولی فکر می کنم دیگه آخراشه
  چپتر ۱۱۹ هم چند روز پیش اومد
  برای تابستان هم انیمه های جالبی میخواد بیاد
  من خودم هنوز شروع نکردم دیدنشونو فقط اپیزود اول dr.stone رو دیدم داستانش جالب بود باید ببینم بعدش چی میشه
  مرسی از بررسی و خدا قوت و خسته نباشد بابت این زحمت هایی که برای معرفی و شناخت انیمه می کشید و این که این فرهنگسازی رو در پیش گرفتید
  موفق باشید?

  1. علی دست پیمان

   سپاس از شما دوست عزیز و مرسی که مارو دنبال میکنی !
   به نکته خوبی اشاره کردی ، اون کتاب که فریدا به هیستوریا نشون میداد شبیه کتاب تاریخ هایی که افراد مارلی به مردوم میدادن اما با تفاوت هایی، همچنین از طرفی یه کتاب تاریخی هم دست گریشا یاگر بود که نمیدونم همون کتاب فریدا هست یا نه ! بعد موضوع بعدی اینه که ما الان تمام اطلاعاتمون بر اساس کتاب تاریخ مارلی هاست نه چیزی که دقیقا اتفاق افتاده!!!
   برای منم جالبه هم کروگر ، همن کسی که نیروش رو به کروگر داده !

 26. علی عرب

  سلام
  یک نفر روی مخ من رفت که ایا تا ۲۰۲۰ مطمن هستیزنده میمونی تا فصل بعد ببینی لذا مانگا رو خوندم هنوز هنوز هنوز تو شک هستم

  1. sr

   هاهاها، اینقدر مهم بود؟

  2. علی دست پیمان

   من حتی اگه بدونم تا 2020 زنده نیستم باز هم مانگارو نمیخونم ×

 27. حمیدرضا

  سلام خدمت شما
  میخواستم یه چیزی رو مطرح کنم
  اینکه در قسمت های قبل گفته شد دولت مارلی ۷ تایتان از ۹ تایتان رو مال خودش کرد که منظورش میتونه تایتان مادر و تایتان دیگری که بعدا باهاش آشنا میشیم باشه که برای مارلی نیست
  خب اینجا یه مشکلی هست و اون اینه که تایتان حمله کننده رو هم جز اون هفت تایتان به حساب آورده که این یه اشتباهه
  چون کروگر میگه که مارلی نمی دونسه که اون یه الدیایی هست و آزمایش خون و این داستانا
  چون اگه میدونستن که اون قدرت یکی از ۹ تایتان رو داره صد در صد اون یه الدیاییه
  و یه نکته دیگه شما توی اسم گذاری ملیت ها باید توجه توجه کنید کلمه ی eldian مثل iranian یا american هست و ian ملیت رو نشون میده و اسم ملت نیست
  پس ترجمه ی درستش الدیایی هاست نه الدیان ها البته توی فارسی اگرچه موضوع مهمی نیست
  و ممنون از این بررسی
  و یه سوال که برای تابستون چه انیمه ای رو میخواید بررسی کنید؟
  و یه درخواست دشتم اگه میشه یه مقاله راجع به بهترین و ناب ترین انیمه های این تابستان بنویسید ممنون میشم
  با تشکر و خدا قوت

  1. علی دست پیمان

   سلام ممنون از شما که مارو دنبال می کنید و مرسی بابت راهنمایی
   برای تابستان هنوز تصمیم نگرفتم چه انیمه ای باشه ولی به زودی انیمه های زیادی رو بررسی میکنم
   بهترین انیمه های تابستان هم به زودی مطلبش آماده میشه
   باتشکر از شما

 28. بردیا

  علی جان سلام و خسته نباشی مرسی که این همه وقت میزاری من با مطلب های شما انیمه بین شدم شما ی مطلب گذاشتین راجب بهترین انیمه های سریالی که باید دید حالا میشه یه لیست برای انیمه های سینمایی هم بزارین ؟ خیلی انیمه های سینمایی خوب هم هست مثل your name

  1. sr

   To the Forest of Firefly Lights و A.Silent.Voice هم خیلی قشنگن

  2. علی دست پیمان

   سلام بردیا جان شما کلی لطف داری ، حتما به زودی لیست بهترین انیمه های سینمایی تولید و منتشر میشه

 29. محمد

  انیمه برسرک ببینید هنوز نصف انیمه موتده گاس چند تا غول نابود کرده اگر فصل4 طبق مانگا تموم بشه روی گیم آف ترونز رو سفیدکرده اینهمه راز مونده هم داخل جزیره پردیس و هم قاره مارلی بعد لیوای و میکاسا کلا انگار مدل رزمی بودن از قیافه همدیگه حالشون بهم میخورده

  1. محمد

   آره هیچ بار احساسی خاصی نداره فصل چهار یه جورایی شخصیت‌های قدیمی میرم حاشیه بیشتر رو جدیدا کار میشه.
   فک نکنم بتونه جمع کنه

   1. محمد

    بلایی که قراره سر این انیمه بیاد سر گیم آف ترونز نرفته با این حساب اگر نویسنده کاری نکنه مانگا خونده بشه بهتره یکسال میگذره باید قسمت 25دقیقه ای ببینیم

 30. علیرضا

  (این نظر به نظر قبلی بنده ندارد).یکی از نکات خیلی جالب مانگای اتک آن تایتان که شاید براتون جالب باشه اینه که هاجیمه ایسایاما الان فقط ۳۲ سال داره و نوشتن مانگای اتک رو از ۱۹ سالگی شروع کرده.

 31. محمد

  قسمت 113مانگا لیوای میمیره اگر قراره اینطوری باشه نباید ساکت موند

  1. محمد

   اینستاگرام نداره ایسایاما احیانا
   بریم یه خودی نشون بدیم والا بیش از این از توانمون برنمیاد

   1. Muhammad

    من برای نکشتن ییمر دهن خودمو سرویس کردم ولی استدیو هیچی حسابمون نکرد برای لیوای که پر طرفدار ترینه هم فک نکنم حرکتی بزنن از همین الان باید کنار بیایم باهاش و ساشا هم همین طور، و شاید همه

    1. Sr

     زد اروین و ناجوانمردانه دم زیرزمین کشت عین خیالش نبود… بخواد به یمیر اهمیت بده؟ لیوایم مثل اون دو تا… و مثل همه
     من یکی که دیگه میخوام تمرکز و بذارم روی روند داستان ببینم چی به چیه مردن شخصیت ها دیگه اهمیتی نداره تا زمانیکه بتونن به حد خودشون داستان رو پیش ببرن کافیه… اصلا اگه شخصیت های محبوب نمیرن که فیلم هندی میشه
     مثل فیلم ارتش سری و خیلی فیلم های قشنگ دیگه که دیدم… که بهترین شخصیت ها مدام میمیرن و بعد شخصیت های بهتری جاشون میاد که به فیلم ارزش تماشا میده

  2. محمد.

   اینستاگرام نداره ایسایاما احیانا
   بریم یه خودی نشون بدیم والا بیش از این از توانمون برنمیاد من که نتونستم جلوی کشته شدن ییمرو بگیرم ببینم شما چه می‌کنید تازه لیوای که پرطرفدار ترین تو این انیمه

 32. علیرضا

  با سلام و تشکر از آقای دست پیمان.توی اندینگ یه صحنه‌ای رو دیدم که قطعا مربوط به جنگ‌ جهانی دوم هستش.همون صحنه‌ای که چند تا سرباز داخل راه های خندقی در حال جنگیدن هستند.البته تو یه سایتی یه کاربر نظر داده بود که انیمه به نوعی داره سرگذشت قوم‌ یهود رو روایت می‌کنه.انیمه پر از نماد هست مثلا:انسان هایی که داخل دیوار زندگی میکنند(اسرائیل و دیوار کشی هایش) ظلم مارلی ها به الدیایی ها(ظلم نازی ها به یهود در جنگ جهانی دوم) وجود بازوبند حضور ارن به عنوان منجی(معنی اسم ارن یائگر هم اون طور که شنیدم میشه شکارچی مقدس) و … ؛ البته همونطور که گفتم این حرف ها و نظرات من نیست ولی انصافا نمیشه گفت همه این ها اتفاقی بوده.نظر شما چیه آقای دست پیمان؟

  1. محمد

   تا حدی نویسنده از هرچیزی که مناسب بیاد الهام میگیره تا پیامی رو منتقل کنه حالا اون پیام چی هست بستگی به برداشت مخاطب داره
   مثلا انیمه تو چین ممنوعه چون اونها اینطور برداشت کردن که تایتان ها و سرزمین بیرون دیوار چین بوده قصد ازاین کار تهاجم فرهنگیه
   یا مثلا همینجا عده ای که واقعا از پوست خیارم توطئه درمی‌آورند گفتند که قوم توی دیوار مثل یهودن و تایتان ها نقش مسلمانان….
   نویسنده ژاپنیه پس عقاید، باور ها و آرمان های سرزمین خودش و نظر خودش رو در داستان میگنجونه

 33. Muhammad

  نظرم حذف شد ? آخر چرا
  چه قدر اسپویلر ها مظلومانه حذف می‌شوند و تحریف و این رسم سرد روزگار…
  الان میخوای یه سال ازاین مطلب جلوی امثال من محافظت کنی یا مثلا زنگ بزنی پلیس بگی آقا اسپویل میکنه.
  من بلایی به سرم اومد از دست ندونستن داستان کل انیمه واسه همین آنچه برای خود پسندیده بودم مال شمام پسندیدم اومدم از مشغله ذهنی درتون بیارم.

  1. مسیح

   اقا اصلا ما میخوایم مشغله ذهنی به قول خودت داشته باشیم تو میری مانگارو میخونی دیگه چرا میای اینجا اصلا
   یه بار خواستیم عین ادم انیمه رو ببینیم هی بعضیا میان اینجا کل مانگارو اسپویل میکنن کنه یعنی بگن منم بلدم…

   1. Muhammad

    یه لذت عجیبی داره که تو هیچی نیست

 34. علی

  با سلام و تشکر از نقد تون
  موهای ارن چقدر بلند شده خخخخ دیگه از آرمین نگم براتون که قبلا باز یک درصد به پسرا می خورد الان که دیگه کلا دختر شده??? میکاسا رو بگو میکاسای ابر قدرت داشت موج می بردش خخخخخ?? این قسمت تهش کلا طنز شده بود یعنی هرکی موش بلند بشه یعنی سنش رفته بالاخخخخخ حتی کانی کچلم مو در آورده بود
  خدا کنه فصل چهار اوا‌یل 2020 بیاد وگرنه میمیریم از انتظار. کسی از تاریخ پخش دقیقش خبر داره

  1. علی

   راستی اون دختری که تو عکس هاست (آخرین عکس که انگار تو مدرسه است) به نظرم همون کسی که تو اون یکی عکس مرده (اولین عکس ردیف بالا از سمت راست) چون مدل مو هاشون و ظاهرشون مثل هم است

  2. هادی

   خخخخ اتفاقا من عاشق قیافه جدید آرمین شده بودم چون از همیشه جيگر تر شده بود

 35. m.javad

  اقای دست پیمان عزیز. لطفا کسانی که اسپویل میکنند رو نزارید کامنت بزاره. برادر عزیز.اسپویل نکن.مثلا خیلی شاخی مانگا رو میخونی؟ داشتم نظرات رو میخوندم«تو این قسمت نه» که یک نفر نفهم کل داستان رو با چند کلمه گفتن اسپویل کرد. از اون به بعد هم انیمه بی مزه شد.ر.ی.د به اعصابم.با عرض معذرت وتشکر از اقای علی دست پیمان.

 36. ToKyoMachina

  اقا دست پیمان تورو خدا کاری کنید هرکی نطر میده با نطارت شما قابل دیدن بشه این محمد خان قاجار ریددددد به عصابم داعونم کرد با این اسپویل کردنش ازتون خواهش میکنم. وان پانچ من هم نقد کنید من خودم از طرفدارا دورورو هستم اما وان پانچ یه چیزه دیکس. با تشکر

 37. mbn.pny

  اون عکسی که تفنگ دستشه فک می کنم ارن باشه چون ک میکاسا هنوز زخم رو صورتش هست و این فرد زخمی رو صورتش نداره پس احتمالا ارنه

  1. Emran

   بر عکس اگه نگاه کنی یه زخمی تو صورتش داره که معلوم میکنه میکاسا هستش

 38. Kourosh.Di

  سلام به همگی دوستان عزیز و جناب دست پیمان در ابتدا از جناب دست پیمان بابت نقد زیباشون تشکر میکنم و دوما نمیدونم این ادمای خر پیش خودشون چی فکر کردن که هی اسپویل میکنن ولی یه چیزی بگم اینکه اگه بقیه میخواستن انیمه رو بدونن بجای اینکه از دهن لجن بعضیا بشنون میتونستن خودشون ببینن بهترم بود و دقیق تر پس اگه ندیدن و از سال 2006 که مانگا شروع شد یا 2013 که انیمه شروع شد تا الان صبر دادن نباید یه خری مثل تو بیاد خرابش کنه و اینکه تا حدودی انیمه مثل مانگا نیست و یه جا هایی اضافه یا حذف شده و بازم از جناب دست پیمان تشکر میکنم

  1. علی دست پیمان

   سپاس از شما ئ ممنون بابت همراهی و انرژی

 39. مصطفی

  خواهشا بعد این برو سراغ وان پانچ.

  1. علی دست پیمان

   وان پانچ هم حتما بررسی میکنم اما احتمالا نه بصورت قسمت به قسمت!

 40. مهدی

  Muhammad خاک بر سرت…..من نمیدونم اسپویلرها خودشون میدونن انقدر احمقن یا انقدر احمقن که حتی یه چیز ساده رو درک نمی کنن…..داداش : ما انیمه بین ها علاقه ای به دونستن داستان مانگا نداریم
  من نمیدونم پدرومادرت کی یا چی بودن که تو این شدی ….. انقدر عقده ای هستی
  در ادامه : از اقای دست پیمان عزیز که انقدر وقت گذاشتن تشکر میکنم….و اینکه نقد عالی بود
  و یک پیشنهاد داشتم : اقای دست پیمان برو برای نقد dororo که راست کار خودته…..احساسی و غمناک

  1. علی دست پیمان

   دورورو هستم باهاش انیمه باحالی هستش

 41. جواد

  سلام اقای دست پیمان نقدهای شما همیشه جالبه به قول دوستمون هرهفته منتظر دو چیزیم یک قسمت جدید دو بررسی شما.خیلی این حالت ارن و دوستان پشت دیوارها مثل کشور خودمونه که باهمه دنیا دشمنیم و خیلی چیزها رو از ذهن ما پاک کردن یا اون چیزی که خواستن تو مغز ما جا کردن .مثل مردم تو دیوارها همه جای دنیا پیشرفت کرده و صحبت تکنولوژی مدرنیته هستش ما دنبال خرافات.به هرحال ممنون

  1. علی دست پیمان

   ممنون شما لطف دارید خیلی زیاد !
   متاسفانه!!!!!!!!!!!!!!

 42. هادی

  سلام پس بالاخره آرمين کوچولوی داستان ما هم به آرزوش رسید چقدر تو این قسمت چشماش قشنگ شده بود

 43. علی عرب

  سلام خسته نباشید
  اون دو نفر که بهاشون جلسه گرفته بودن فکر میکنم همون دو خبرنگاری بودن که تابع دولت بودن از ترس پلیس نظامی اما فکر کنید اگر مانگا نبود چقدر جذاب میشد این انیمه بهرحال خیلی ها اسپویل میکنن و دیگر جذابیت رو از دست میده تغیر چهرهای از نوجوانی با جوانی خیلی جالب بود هنر نقاش است این فصل هم تمام شد
  کاش یک بررسی کلی انجام میدادید برای ۴ فصل بصورت ۴ قسمت خلاصه ای از هر فصل که لاقل ما بصورت فصلی بررسی کنیم

  1. علی دست پیمان

   سلام ممنون
   احتمال زیاد بررسی هر فصل رو برم تو کارش در کنار OVA ها

 44. محمد مهدی بختیاری

  ارن کروگر هنوز داستانش مجهوله آیا ارن کروگر همون ارن یاگر هست یا روح آزادی خواه که در دوره های مختلف در انسان های مختلف ظهور میکنه !

  این سوال شما بی معنیه
  تو قسمت 9 کروگر قبل اینکه بیاد به گریشا بگه داخل دیوارا یکی رو دوست داشته باش و از آرمین و میکاسا محافظت کن، در مورد اینکه خاطرات همه به غول مادر وصله نشون میده و درمورد وجودیتش صحبت میکنه.
  از این میشه نتیجه گرفت همونجوری که ارن یاگر، خاطرات صاحب های قبلی این قدرت تایتانی رو میتونه بیاد بیاره، کروگر هم خاطراتی از صاحب های بعدی داره.
  همونطور که میگه همه ما به یک چیز واحد متصلیم!
  .
  فکر میکنم اینطور باشه
  خیلی ممنون از نکته سنجی و دقتتون در نقدایی که میکنید

  1. علی دست پیمان

   اولا سپاس از شما و ممنون بابت همراهی
   دوما از کجا انقدر محکم نظزیه میدی و نظریه رد میکنی وقتی که کل کانسپت داستان اینه که هر چیزی قابل تغییره و ثابت نیست حتی واقعیت !
   یگی از احتمال هایی که خیلی مبحثش داغه همین سفر در زمان با توجه به فوانین مکانیک کوانتوم و فضا زمان هستش که در انیمه هم بهش اشاره شد !
   من نمیگم حرف من درسته فقط میگم احتمال های زیادی هست!

   1. محمد مهدی بختیاری

    کاملا درسته
    احتمال های زیادی وجود دارد…
    اینی که من گفتم هم یکی از احتمالاتی بود که در نقد بهش اشاره نشده بود!

    1. علی دست پیمان

     سپاس از شما دوست عزیز

 45. پگاه

  مثل همیشه عالی بود و خسته نباشید.
  راجع به تصاویر اندینگ یه نکته ی خیلیییی مهم رو باید بگم (به عنوان کسی که مانگا رو میخونه) . دوتا تصویر (یکی حمام خون و اون یکی که چندتا بچه کنار هم ایستادن) این دو تصویر در مانگا نبودن!! درحالیکه بقیشون چرا
  یعنی میخواستن اینده ی مانگارو تو انیمه اسپویل کنن؟ والا اینجوریشو دیگه ندیده بودیم!
  خیلی کنجکاوم بدونم قضیه چیه. حمام خون چیز عجیبی نیست اتک ان تایتانه دیگه! ولی اون بچه ها… هیچکدومشون هم اشنا نیستن! (بعضیا میگن سمت چپی بچگیه زیکه! نمیفهمم این افراد اون موهای بلند رو که بسته شده نمیبینن؟ مشخصه طرف دختره!)
  مانگا هفته دیگه چپتر ۱۱۹ میاد و احتمالا تا ۱۲۵ چپتر اینا بره اخه باید زود برن سراغ انیمه (هرچند مشخصه از همین الان استارتشو زدن)
  ولی نگرانم. یک سال اونم برای فصل اخر؟ کم نیست؟ فصل چهار خیلی شخصیتای جدید فضای جدید قیافه های جدید لباسای جدید و… داره که باید وقت بزارن. امیدوارم کیفیت رو فدای سرعت نکنن…
  مانگا هم همینطور حتی. نباید عجله ای بشه وگرنه بلایی که سر گیم آف ترونز اومد سر اتکم میاد.
  راستی از الان بگم فصل چهار خیلیییی خفن میشه، داستان اصلی برای فصل چهاره. دوستانه انیمه بین مراقب باشین اسپویل نشین به هیچ وجه… فقط یک سال مونده ^-^ کاش منم مانگا رو نمیخوندم همه چیز برام جدید بود

  1. mbn.pny

   احتمالا اون پسر مو طلایی پشت دختره رو زیک میگن

  2. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال میکنید
   بلی بخشی از تصاوبر انیمه اورجینال هستن و مختص انیمه !
   من هم امیدوارم خراب نکنن و بشه با لذت تا آخر تماشا کردش!
   الان هم دیر نیست میتونین مانگارو دیگه نخونین و یکسال صبر کنید انیمه بیاد!

 46. Kourosh.Di

  راستی چرا اخرش گفت فصل 4 فصل اخر این انیمه هست؟؟؟؟؟؟؟ یعنی حدود 50 قسمته یا کامل نمیسازن انیمه رو؟؟؟؟؟

  1. علی دست پیمان

   فصل چهار فصل آخره اما نمیدونم در چند قسمت ارائه قرار بشه !

 47. Kourosh.Di

  با سلام خدمت جناب دست‌پیمان و ممنون بابت نقد

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال میکنید

 48. amir

  یه سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه دیوار ها با تایتان ساخته شدن چطور دیوار تا زیر زمین هم ادامه داره؟

  1. علی دست پیمان

   والا نمیدونم!

 49. محمد

  یکی که مانگا رو خونده بگه زیک فازش چیه به مارلی خیانت میکنه آدمای تو دیوارم میکشه مخ ارنم میزنه که قدرت بنیانگذار و آزاد کنه و تایتان های تو دیوارو بکشه بیرون چی رو میخواد نابود کنه همرو؟

 50. Mac

  سلام خسته نباشید. مثل همیشه عالی بودید اما انتظارم از نمره ای که دادید بیشتر بود! چون واقعا این قسمت عالی بود مخصوصا زمانی که رفتن سمت دریا و آرمین و میکاسا… به هر حال هرکی یه نظری داره و اینکه شما بیشتر به اطلاعات میپردازید که خیلی خوبه! برسیم به راهنمایی های بدون اسپویل. اول بگم که ارن وقتی هیستوریا رو بخوره هیچی نمیشه! چون هیستوریا قدرت تایتانی نداره و فقط شاید ارن خاطرات هیستوریا رو ببینه. اون دو نفر که تو نیمه اول فصل سه بودن خبر نگار بودن و برای جمع آوری خبر اومدن. لیوای هم که قبلا تو این لباس و نحوه ژست و چای گرفتن دیده شده بود.بعد یه نکته دیگه اینکه بر و بچ تازه یه سال بزرگ تر شده بودن! یعنی از ۱۵ رفتن ۱۶ که فکر کنم تو همون دوره نوجوانی باشن. تو قسمتی که به تایتان دست زد داره بلوغ فکری و تکامل ارن رو میرسونه که قبلا میخواست تمام تایتانا رو محو کنه اما الان به این درک رسیده که برادرانشن! زمانی که ارن هیستوریا رو بوسید چون ارن عامل اصلی لمس بوده تونست خاطرات رو ببینه به همین دلیل هیستوریا خاطراتی ندید چون عامل اصلی لمس نبوده. یه نکته مهم و جالبم بگم که فریدا وقتی حس ترس گریشا رو دید، همون‌طور که نشون داد چشم‌های آرومی داشت. مطمئنن فریدا میتونسته گریشا رو شکست بده اما خودش خواست خورده شه. چون به دلیل پیمان زد جنگی که شاه فریتز برای خانواده پادشاهی گذاشته بود اونو گذاشت در اختیار گریشا تا بتونه پیمان ضد جنگ رو دور بزنه! درضمن گریشا زمان نداشت مگر نه خودش دست به کار میشد. بخش دریا و صحنه های صحرا عااااالی بود. خیلی خوب ساخته بودن. اما ارن از صداش معلوم بود چه رنجی میکشه از اینکه آزاد نیستن. مطمئنا قرار نیست کل دنیا رو از بین ببرن. الدیایی ها متحدانی دارن که تو فصل بعد معلوم میشه. شاید نقشه ارن ادامه داشته باشه چون معمولا دیالوگ های مهم رو تو قاب نمیذارن باید خودمون متوجه بشیم. راستی یادم رفت اونجا که ارن داشت به آرمین میگفت تو انتخاب بهتری بودی و وقتی گفت به اقیانوس برسیم آزادیم، یهو فهمید که از اقیانوس بگذرن میرسن به مارلی و کلی دشمن میرسن!
  میرسیم به اندینگ! اونجور که معلومه انگار فصل چهار رو تو‌ تاخیری که بین فصل سه بود ساختن! با این اسکرین هایی که دادن یعنی باید خیلی زود شروع کرده باشن و احتمالا خود استودیو ویت داره میسازه. یادتون باشه وقتی داشت مردم کشته شده رو نشون میداد و بارون خون… ارن هم موقع قسم خوردن نشون میداد! یعنی ارن داره انتقام میگیره! احتمالا اون اسکرینا باید برا مارلی باشه و قراره جنگ بزرگی بشه! راستی صحنه صدف رو دیدید؟ اونجا اگر گفتید کیه؟ این صحنه خیلی مهمه اگر بگم اسپویله. راستی صحنه گل رو هم دیدید که احتمال میدیم ( مانگا خونا ) که صحنه از بین رفتن گاری باشه! ( چه جور گاری ای اجازه ندارم بگم اسپویله ) فقط بدونید صحنه دردناکیه. راستی تو اون اسکرین که گفتید این دختر کیه اگر به سمت چپ گوشه تصویر نگاه کنید زیکه که پنهانش کردن و فکر کنم دختره نقشی نداشته باشه! بعدشم فصل ۴ شامل ۳۰ الا ۳۵ چپتر میشه که میانگین میگیریم ۱۵ قسمت ( ۳۰ قسمت خیلی زیاد حساب کردید با توجه به مانگا کمتر از ۲۰ قسمت میشه ) بعد اولین تریلر رو دیدید؟ میکاسا به ارن میگه : ارن لطفا… برگرد خونه. البته بدون تصویر و چند تا تصویر هم که داره از مانگا هستش. این حرف میکاسا داره اشاره میکنه که ارن از خونه یعنی داخل دیوارا رفته بیرون! بالا هم اشاره کردم. به هر حال فصل چهار خیلی توپه و مانگا هم تا ۲۰۱۹ تموم میشه و ۲۰۲۰ برای اومدن انیمه خیلی زمان خوبیه. چرا به بررسی ova های اتک آن تایتان نمیپردازید؟ اطلاعات جالبی داره. به هر حال قراره کلی سوپرایز بشید. امیدوارم کمک کرده باشم.
  با تشکر

  1. علی دست پیمان

   سپاس و ممنون بابت همراهی و کلی اطلاعات مفید بدون اسپویل !
   به نکته های جالبی اشاره کردید. بررسی OVA ها هم شروع میشه به زودی

 51. mari

  اون دو نفر که با هانجی و لیوای داشتن چایی میخوردنو قبلا هم نشون دادن ، روزنامه نگارن و اون مقاله ای که مردم داشتن این قسمت میخوندنو اونا نوشتن.

  1. زهرا

   من هر چی تو نت سرچ می کنم کسی داستان The Promised Neverland رو نقد نکرده
   اون هم داستان جالبی داره
   می دونم گفتین که پشیمون شدین ولی این هم برا بررسی داستان جالبی عه???

  2. علی دست پیمان

   سپاس از اطلاع رسانی

 52. sr

  ممنون از بررسی شما مثل همیشه عالی بود
  کلا خیلی با این قسمت ارتباط برقرار نکردم… البته انتظار میرفت که اینجور باشه ولی در کل خنثی…
  در کل حرفای اخر ارن قسمت مهم داستان بود که جالب بودن… همین
  فلوکم حرفاش درست بود… ولی دیگه فایده گفتنش چیه؟
  از همه بیشتر از اطلاعات اخر و شبیه سازی جنگ جهانی و بمب اتم خوشم اومد…باید ایده جالبی توی ذهن نویسنده باشه
  باید منتظر موند و دید چطور گره های باز نشده داستان رو باز میکنه

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال میکنید
   منم موافقم حدس زدن این انیمه خیلی سخته باید منتظر باشیم

 53. Opening

  آقای دست پیمان مثل اینکه استودیو ویت اعلام کرده فصل بعد فصل آخره البته دور از ذهن نبود چونکه مانگا دیگه داره تموم میشه و در مورد اینکه ارن دنبال جنگ نیست!!!!!!!!!!!!!!!!! نمی خوام اسپویل کنم خودتون فصل بعد رو ببینید میفهمید با تشکر

  1. علی دست پیمان

   سپاس از شما !

 54. carol

  اگه دقت کنید این پسره که تو یکی از تصویرا زیر سنگ افتاده کاملا شبیه ارن در قسمت 24 فصل 1 هست که قبل از این که با آنی بجنگه همین بلا سرش اومد و زیر سنگا افتاد.
  ممکنه ربطی به هم داشته باشن؟شخصا احساس میگنم ارن کروگر هست.

 55. سعید زمانفر

  ممنون از بررسی کامل.

 56. sr

  اون دوتا که هانجی و لیوای ملاقات کردن
  روزنامه نگارن
  اگه از فصل قبل یادتون باشه

  1. علی دست پیمان

   ایول سپاس یادم اومد

 57. GHADIR

  سلام همگی
  ❎❎توجه❎❎ توجه ❎❎
  به نظر من برید مانگا رو بخونید شک ندارم که مانگا زود تر از انیمه تموم بشه و مثل همیشه هستند افراد تایتان مانندی که دوس دارن اسپول کنن پس بهتره خودتون برید سراغ مانگا
  منکه هم مانگا میخونم هم انیمه نیگا میکنم خلاصه هر کدومشون یه لذت خاصی داره
  و یه تشکر از ایسایاما و استدیو ویت بابت این شاهکار
  منتظر شاهکارای بعدیشون هستیم ???❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 58. علی دست پیمان

  داداش هنو مانگا تموم نشده چی میگی از کجات درآوردی اینارو !!!

  1. مسیح

   کرم دارین نه که اسپویل میکنین کل مانگارو هان؟؟؟
   اقای دست پیمان لطفا این نظرو حذف کنین ممنون میشم.

  2. Muhammad

   مسخره نظر منو حذف میکنی جواب خودتم حذف کن

 59. محمد

  تو یه موزیک ویدئو اسپویل کرده بودن فقط ارمین زنده میمونه داستانو مینویسه اگه اینجوریه که پایان خوبی نیست

  1. علی دست پیمان

   قطعا که اینطور نیست چون هنوز ایسایاما داستان رو ننوشته !

 60. Parzival

  اقا ی سوال بعد اندینگ ی صحنه کوتاه بود ک ی دخته رو نشون داد ک حالت بعد از تایتانش بود اون میکاسا بود

 61. venus

  ممنون آقای دست پیمان عالی بود
  ارن گفت اقیانوس آرام
  ی سوال این دیوارها دقیقا کجان؟
  بعد از کشتن اون مرده ک اسمش و فراموش کردم ب دست کروگر باز هم سرم ب الدیایی ها تزریق میشده یعنی تایتان میساختن؟؟؟
  اگه خون هیستوریا ب ارن تزریق بشه میشه قدرت کنترل رو بدست بگیره؟؟
  اون جمع چهار نفره خیلی عجیب بود اون دوتا ممکنه مارلی باشن؟؟

  1. علی دست پیمان

   سلام ممنون از شما و مرسی که مارو دنبال میکنید
   کدوم دیوارها ؟ اگر دیوار مارلی رو میگید فک کنم اونور آب!
   احتمال زیاد شده ! چون گریشا 13 سال داخل دیوارها بوده!
   نمیدونم تزریق جواب بده یا نه اما فک کنم یه راهی هست!
   بچه ها گفتن اون دوتا همون خبرنگار ها هستن که نیم فصل اول نشون دادن

 62. hesam

  سلام
  بخاطر بررسی ها واقعا ممنونم و اینکه شما خیلی بررسیتون تکمیل و عالیه
  برای بررسی انیمه های تابستان به نظرم انیمه Kimetsu no Yaiba در صدره
  و پس از اون انیمه ی Carole & Tuesday و در آخر دو انیمه Dr. Stone و Vinland Saga خوبن

  1. علی دست پیمان

   سلام ممنون لطف دارید
   Kimetsu no Yaiba خودم دارم میبینم و انیمه جالبیه !
   vinland saga هم انیمه جدید ویت استودیو هستش! بدم نمیاد برم سراغش ، اما از طرفی فاز داستان رو هم خیلی نیستم !
   Dr. Stone هم خیلی به نظر ناب میاد
   Carole & Tuesday ولی اصلا راست کار من نیست با اینکه موزیک محوره !

 63. امیر

  سلام و ممنون از بررسی تون.
  اون قسمت که نوشتید اگه ارن کسی رو که خون سلطنتی داره بخوره میتونی قدرت تایتان مادر رو کنترل کنه اشتباهه و تو انیمه هم همچین چیزی گفته نشده. پدر ارن هم فریدا رو خورد ولی چون خون سلطنتی نداشت نمیتونست استفاده کنه از قدرت تایتان مادر. یعنی اگه طرف رو بخوره فایده نداره. اینجا فقط منظور لمس کردن هست که ارن میتونه با لمس کسی از خانواده سلطنتی تو اون لحظه قدرت تایتان مادر رو استفاده کنه.

  1. علی دست پیمان

   بلی اصلاح شد

  2. علی دست پیمان

   اما هنوز کاملا مشخص نیست این موضوع گریشا فریدارو تو حالت تایتانی خورد

 64. reza

  بهتره مثل گات فصل اخرشو خراب نکنن

  1. علی دست پیمان

   منم امیدوارم

 65. MikaEvilETO

  اولین نظر یهوو

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!