در این مطلب قصد داریم راهکارهایی برای کاهش نارضایتی از جنسیت در افراد ترنس را برایتان شرح دهیم، یا ما همراه باشید. نارضایتی از جنسیت یعنی همان احساسی که می گوید بدن تان با جنسیت شما مطابقت ندارد، یک احساس رایج برای افراد تراجنسیتی است. 

کاهش نارضایتی از جنسیت در افراد ترنس یا تراجنسی

تایید کردن خود با عبارات مثبت، لباس پوشیدن به نحوی که دوست دارید می تواند به کاهش اضطراب روزمره در مورد ظاهرتان کمک کند. گرفتن حمایت از بیرون مثل احاطه کردن خود با دوستان تأییدکننده جنسیت دلخواه تان و عضو شدن در یک گروه پشتیبانی ترانس یا کمک گرفتن از درمانگر نیز می تواند به شما کمک کند.


همچنین بخوانید:

عمل تغییر جنسیت چگونه انجام می‌شود؟

احساسات و افکار نوجوانان و 7 راه مقابله با آنها ؛ از زبان یک نوجوان


افراد تراجنسیتی غالباً دچار نارضایتی از جنسیت می شوند، احساسی که در آن هویت و جنسیت فرد با هم همخوانی ندارد. این نارضایتی می تواند باعث ناراحتی، افسردگی و سایر مشکلات بهداشت روانی در افراد ترانس شود. از آنجا که افراد تراجنسیتی در حال حاضر در معرض آزار و تبعیض قرار دارند، این عوامل می توانند احساس نارضایتی و افسردگی را بدتر کنند.

شکل ظاهری می تواند ارتباط زیادی با شدت نارضایتی فرد به صورت روزانه داشته باشد، بنابراین لباس پوشیدن طبق جنسیت دلخواه فرد ابزاری مفید برای کاهش برخی از اضطراب های مربوط به دیس فوریا است.

قطعا لباس پوشیدن طبق جنسیت دلخواه تان در جامعه به طور کامل امکان پذیر نیست. پس سعی کنید با جزئیات کوچک کاری کنید بدن تان به خانه ای برای روح تان تبدیل شود. مانند مدل مویتان، اکسسوری ها و … می توانید برای داشتن احساس امنیت بیشتر در جامعه از لباس های زیری که گویای جنسیت دلخواه تان هستند، اما کسی نمی تواند آنها را ببیند، استفاده کنید. 

خود و جنسیت تان را تصدیق کنید. شروع روزتان با عبارات مثبتی که جنسیت شما را تأیید می کند می تواند راهی عالی برای تمرکز بر خود قبل از بیرون رفتن از خانه باشد. از عباراتی مانند:

جنسیت من علی رغم شکل بدنم معتبر است.
بدن من جنسیت من را تعیین نمی کند.
من معتبر و با ارزش هستم.

خود را با افرادی احاطه کنید که از شما و هویت جنسی تان حمایت می کنند. خیلی اوقات، گفتن هویت جنسیتی تان به کسی ممکن است دشوار باشد و می تواند پاسخ های منفی دوستان یا خانواده را به دنبال داشته باشد. مهم این است که وقت خود را با افراد منفی که جنسیت شما را تأیید نمی کنند نگذرانید و در عوض وقت تان را در روابط با افرادی که جنسیت شما را تشخیص می دهند و فعالانه آن را تأیید می کنند بگذرانید.

جوانان ترنس هنگامی که در محاصره خانواده و عزیزانی باشند که از آنها حمایت می کنند، کمتر دچار افکار خودکشی می شوند، بنابراین این مرحله بسیار حیاتی است. می توانید با یک درمانگر یا یک گروه پشتیبانی صحبت کنید. یافتن یک گروه پشتیبانی ترانس به صورت آنلاین می تواند راهی برای یافتن افراد ترانس همفکر باشد که دچار چنین نارضایتی های مشابهی هستند. از طرفی درمانگران می توانند با خانواده شما جلساتی داشته و آنها را در داشتن رفتار درست با شما راهنمایی کنند. 

در ادامه بخوانید: 

بازیگرانی که نقش ترنس جندرها را بازی کرده اند! 

آیا ماریجوانا باعث اسکیزوفرنی خواهد شد؟ روانپریشی در کمین نوجوانان