Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

بررسی ها

10 راه برای از بین بردن تورم و باد شکم بدون انجام حرکات ورزشی !
سبک زندگی, سلامت, ورزش

10 راه برای از بین بردن تورم و باد شکم بدون انجام حرکات ورزشی ! 

تورم و باد شکم چگونه از بین می رود ؟

تورم و باد شکم نشان دهنده، تورم طبیعی در بدن است. در حالت نرمال نصف معده و روده دارای گاز است و هوای موجود در معده بر اثر میکرو ارگانیسم فلور روده ها است.هر چقدر هضم غذاها بیشتر طول بکشد مقدار گاز معده افزایش پیدا می کند.

برای اینکه از تورم و باد شکم رها شوید علاوه بر انجام ورزش می توانید با راه های زیر آشنا شوید :

1-ماساژ این نقطه از شکم باعث کاهش گاز موجود در آن و آرامش معده می شود.4 انگشت خود را به صورت افقی  بر روی بالای ناف گذاشته و به صورت ساعتگرد و پاد ساعتگرد به مدت 2-3 دقیقه ماساژ دهید.اگر این حرکت را به درستی انجام دهید احساس طعم ترش در دهانتان می کنید و ترشح بزاق در دهان شما افزایش می یابد.در ادامه بخوانید » راه حل های فوری برای درمان یبوست !

2-ماساژ این نقطه از شکم باعث کاهش حبس آب در معده و درد های شکم می شود.این نقطه در بالای انگشت دوم شما قرار دارد . انگشتان خود را در این نقطه به آرامی به داخل فشار دهید و به صورت ساعتگرد و پاد ساعتگرد ماساژ دهید.


همچنین بخوانید » چگونه بدون داشتن رژیم غذایی شکمی صاف و بدون چربی داشته باشیم ؟!


3-ماساژ این نقطه از شکم باعث کاهش افزایش فعالیت روده و از بین بردن احساس سنگینی می شود.4 انگشت خود را به صورت افقی به زیر ناف گذاشته و نقطه صحیح بر زیر انگشت کوچک شما قرار دارد.به صورت ساعتگرد و پاد ساعتگرد و به مدت 2-3 دقیقه ماساژ دهید.


همچنین بخوانید » ۴ حرکت ساده ورزشی برای رهایی از چربی های ران و باسن در منزل !


4-هر روز صبح یک لیوان آب ولرم با چند قطره لیمو میل کنید.15-30 دقیقه قبل از صبحانه نوشیدن آب و آبلیمو باعث تنظیم ترشح اسید معده ،کاهش سوزش معده ،کاهش تورم معده و روده می شود .علاوه بر آن لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین C است.


همچنین بخوانید » ۵ دلیل از بین نرفتن چربی های دور شکم !


5-در صبحانه قهوه و شیر مصرف نکنید.شیر  بر روی اسید معده تاثیر گذاشته و باعث سوزش معده می گردد.شیر را به عنوان یک نوشیدنی در نظر نگیرید.شیر یک ماده غذایی سنگین است.به جای شیر از ماست یا دوغ استفاده کنید.این محصولات حاوی پروبیوتیک های لازم برای بدن هستند. و زمانی که با قهوه مخلوط می شوند باعث آسیب به معده می شوند.

6-در حین غذا نوشیدنی ،ننوشید.

هنگام خوردن غذا مصرف نوشیدنی ها باعث کاهش اسید معده و آنزیم های گوارشی می شود. و هضم غذا و تخمیر آن به کاهشی صورت می گیرد.در نتیجه سبب افزایش گاز و تورم شکم و معده می شود.


همچنین بخوانید » سیکس پک می خواهید ؟ پس با ۶ تا از بهترین تمرینات برای عضلات شکم آشنا شوید


7-از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.

الکل باعث افزایش ترشح اسید معده می شود.و باعث کاهش فعالیت معده و جرم بستن دیواره معده می شود.در اثر مصرف زیاد فلورهای معده و روده را از بین می برد.

8-نوشیدن چای زنجبیل باعث آرامش معده و افزایش فعالیت روده و کاهش گاز و تورم شکم می شود.هم چنین باعث رقیق شدن خون و افزایش گردش آن می شود.


همچنین بخوانید » ۵ مورد از بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی زیر شکم


9-غذاهای چرب مصرف نکنید.

زیرا به دلیل سنگین بودن آنها هضم آنها برای معده سخت خواهد بود و به مدت زیادی در معده باقی می مانند.و سبب افزایش باد در معده می گردد.

10-هوا نخورید.

با عجله غذا خوردن ،صحبت هنگام غذا،درست نجویدن غذا ،نوشیدن مایعات گازدار ،مصرف سیگار یا جویدن آدامس سبب وارد شدن هوا به معده می شود و باعث افزایش باد و تورم شکم می شود.

در ادامه بخوانید

 برای تقویت کلیه ها از این ۱۳ ماده غذایی غافل نشوید !!! روزه داران توجه کنند !

چرا فکر می کنم زشت یا بدهیکل هستم ؟ با اختلال بدشکل انگاری بدن آشنا شوید!

 

مطالب مرتبط

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!