پربازدیدترین ها
سبک زندگی

5 سوال مهمی که قبل از شروع یک کسب و کار جدید باید از خود بپرسید! 

آیا می دانید برای شروع یک کسب و کار جدید چقدر پول نیاز دارید؟ در گذشته شروع یک کسب و کار جدید بسیار هزینه بر بود، اما امروزه یا توجه به پیشرفت تکنولوژی و… این هزینه ها تا اندازه ای کاهش یافته اند. 

در ادامه با پرسیدن این 5 سوال از خودتان، می توانید متوجه شوید که برای راه اندازی کسب و کار جدیدتان به چقدر بودجه احتیاج دارید، با ما همراه باشید.

1. می خواهید چه نوع کسب و کاری را شروع کنید؟ آیا می خواهید خدماتی را ارائه دهید یا محصولی را بفروشید؟

اگر می خواهید محصولی را بفروشید: به پول بیشتری برای مواد اولیه، تجهیزات تولیدی، فضا و نیروی کار احتیاج دارید، مگر اینکه همه ی کارها را خودتان انجام دهید. همچنین به یاد داشته باشید که شما به زمان کافی برای فروش محصولتان و بازاریابی آن احتیاج دارید، فرقی ندارد که فروشگاهتان اینترنتی باشد یا خیر.اگر می خواهید سرویسی را ارائه دهید: تبریک می گویم، شروع یک کسب و کار جدید برای شما ارزان تر و آسان تر است.

فواید:

  • حداقل در ابتدا مجبور نیستید کسی را استخدام کنید.
  • می توانید پول دفترکار را ذخیره کنید، مثلا می توانید در خانه کار کنید.
  • اگر در حال حاضر در کار خود متخصص هستید و تجربه و مخاطبین خود را دارید، مجبور نیستید زمان زیادی را صرف بازاریابی و خدمات خود کنید.

مضرات:

  • این نوع کسب و کار ممکن است در مقیاس وسیع تر دشوارتر و گرانتر باشد، زیرا رشد در شرکتهای خدماتی بستگی به استخدام افراد بیشتری دارد.

2. برای راه اندازی استارت آپ خود به چند نفر احتیاج دارید؟

اگر کسب و کارتان مبتنی بر خدمات است: عالی است، شما می توانید به تنهایی کسب و کار جدیدتان را راه اندازی کنید.اگر کسب و کارتان مبتنی بر فروش محصول است: در ابتدا می توانید از دوستان و خانواده تان خواهش کنید که به شما کمک کنند. اما در نهایت شما نیاز دارید برای امور مختلف پول بپردازید، فرقی ندارد که یک کارمند تمام وقت داشته باشید یا پاره وقت یا حتی برای مشاوره ی آزاد

فراموش نکنید: اگر می خواهید کسب و کاری را راه اندازی کنید که نیاز به کارمند تمام وقت دارد، هزینه های فوری تان، فراتر از حقوق و هزینه های مراقبت های سلامتی می تواند شامل بیمه های دیگر، اجاره کردن فضای کاری و برنامه های بازنشستگی باشد.

3. کجا می خواهید کسب و کار جدیدتان را راه اندازی کنید؟

اگر مکان کوچک و ارزانی را انتخاب کرده اید: اگر کسب و کار شما اینترنتی است در ابتدا به راحتی می توانید در همان جا به فعالیت خود ادامه دهید، اما دیر یا زود به مکان مناسبی برای قرارها و جلسه ها احتیاج خواهید داشت. زیرا کارشناسان هشدار می دهند که همکاری چهره به چهره برای برخی از سازمان ها می تواند حیاتی باشد.

پس حداقل سعی کنید که در مرکز شهر مکانی کوچک و ارزان پیدا کنید. زیرا مرکز شهر برای سرمایه گذاران جذابیت دارد، که بخشی از آن به دلیل نرخ بالای کارآفرینی و رشد جمعیت آن است.اگر مکان تان در یک شهر گران و پرجمعیت است: وقت خلاقیت رسیده است.

  • قرار گرفتن در قسمت شلوغ و گران قیمت شهر به معنی قرار گرفتن در رقابتی شدید در دیزاین فضای اداری است و شما به استراتژی های خوبی برای صرفه جویی و خلاقیت بیشتر احتیاج دارید.

4. چه زمانی باید شروع به بازاریابی خدمات یا فروش محصول تان کنید؟

سرعت اهمیت زیادی دارد اگر:

  • نگران رقبایی هستید که ممکن است زود تراز شما وارد بازار شوند
  • ایده ی کسب و کارتان مشکلی ضروری را حل می کند
  • در حال ساخت یک محصول گران قیمت هستید

5. تا چه حد می توانید بدون حقوق و دستمزد زندگی کنید؟

شروع یک کسب و کار جدید مستلزم صرف هزینه و صبوری بسیار است. اگر فورا نیاز به پول دارید راه اندازی یک کسب و کار جدید فکر خوبی نیست. 

در ادامه بخوانید:

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات