پربازدیدترین ها
انیمه و انیمیشن

انیمه My little monster ؛ معرفی یک کمدی عاشقانه‌ی ناب 

معرفی انیمه My little monster

ژانر عاشقانه، ژانری پرطرفدار است؛ در این میان، پیدا کردن آثار عاشقانه غیر تکراری، و با کیفیت بالا، تا حدودی دشوار است؛ به خصوص اگر اکثر انیمه های معروف را تماشا کرده باشید و دیگر چیزی در لیست تماشایتان باقی نمانده باشد. در این مطلب از معرفی های انیمه ای، می خواهیم به معرفی انیمه هیولای کوچک من یا انیمه My little monster بپردازیم. با ما همراه باشید.


پیش از معرفی انیمه هیولای کوچک من بخوانید:

بهترین انیمه های کمدی- عاشقانه که حتما باید ببینید! عاشقانه همراه با خنده! بخش اول

بهترین انیمه های عاشقانه که حتما باید تماشا کنید! بخش اول

چرا نباید گیم اف ترونز را تماشا کنیم؟


 انیمه My little monster

مشخصات انیمه My little monster هیولای کوچک من

انیمه هیولای کوچک من، با عنوان هیولایی که کنار من می نشیند Tonari no) Kaibutsu- kun) نیز شناخته می شود. این انیمه، اقتباسی از مانگایی به قلم و تصویرگری روبیکو محسوب می شود که انتشار آن در سال 2013 به پایان رسید. تا به حال از انیمه هیولای کوچک من، یک فصل 13 قسمتی و یک قسمت ویژه ساخته شده است. و هنوز خبر رسمی از ساخت فصل دوم یا دنباله ای برای این انیمه در دسترس نیست.

انیمه هیولای کوچک من، اثری محصول استودیو Brain’s base و کارگردانی آن، بر عهده هیرو کابوراکی بوده است؛ کارگردانی که عنوان Great pretender نیز در کارنامه اش به چشم می خورد.

نکاتی که حتما باید راجع به انیمه هیولای کوچک من بدانید

امتیازات

نمره IMDB: 7.3

نمره MAL: 7.5

انیمه هیولای کوچک من، اثری خوب و راضی کننده محسوب می شود. و موفق شده هم در IMDB و هم در مای انیمه لیست نمره خوبی کسب کند.

خلاصه داستان (این بخش داستان قسمت اول را اسپویل می کند):

انیمه Tonari no Kaibutsu- kun، راجع به دختری خشک و جدی به نام شیزوکو است که تمام وقت و فکر و ذکرش را صرف درس هایش می کند. یک روز، او توسط معلمش مامور می شود تا وسایلی را به دست بغل دستی مفقود الاثرش، هارو برساند. هارو، پسری شر و زودجوش است که در همان روزهای اول مدرسه، به خاطر یک شیرین کاری(!)، برای مدتی از مدرسه می رود. و بعد از آن، هرگز برنمی گردد.

بعد از اینکه شیزوکو، با بدبختی موفق می شود وسایل درخواستی معلمش را به هارو برساند، اینبار معلمش او را به یک ماموریت غیرممکن می فرستد و از او می خواهد هارو را وادار به بازگشت به مدرسه کند.


همچنین بخوانید: ترسناک ترین فیلم تاریخ به انتخاب دانشمندان!


شیزوکو در همین میان، متوجه می شود که کسانی که هارو با آنها وقت گذرانی می کند، در واقع از هارو سوء استفاده می کنند. او، از هارو دفاع می کند و بعد از آن، یک رابطه دوستی میان این دو نفر شروع می شود.

در انیمه My little monster خبری از چیزهای ناجور نیست.

انیمه هیولای کوچک من، اثری سالم محسوب می شود و هر کسی که بالای 12، 13 سال داشته باشد (البته بستگی دارد) می تواند با خیال راحت این انیمه را تماشا کند. زیرا هیولای کوچک من، به ظواهر کاری ندارد. بلکه سعی می کند در باطن، پیام هایش را در قالب یک داستان خوب و سرگرم کننده ارائه دهد.

انیمه “هیولای کوچک من” تکراری نیست.

در انیمه های عاشقانه مدرسه ای، متاسفانه برخی کلیشه ها به شدت رواج دارند؛ که یکی از نمونه های معروفش، وارد شدن یک مدل به داستان است. این اتفاق معمولا بعد از قسمت چهارم می افتد. انگار طوری شده که هر جا نویسنده ایده کم می آورد، یک مدل به ظاهر کاوایی و مهربان و در باطن خبیث(!) را به داستان اضافه می کند که خیلی ناگهانی، به مدرسه زوج اصلی انتقالی می گیرد. یا به هر شکل دیگری، “ناگهان” وارد داستان می شود. و بعد، چند بلا به سرش آمده و متحول می شود.

خب، یکی از نقاط مثبت به شدت قابل تحسینی که در انیمه هیولای کوچک من وجود دارد، این است که از فراز و نشیب ها و کلیشه های این چنینی استفاده نمی کند و سعی می کند داستان منحصر به فرد خود را داشته باشد. در واقع، اگر درگیری ها و کشمکش های سایر انیمه های عاشقانه- مدرسه ای را “درگیری با عوامل بیرونی” در نظر بگیریم، کشمکش هایی که در داستان هیولای کوچک من وجود دارند، کاملا “درگیری با عوامل درونی” محسوب می شوند. داستان اینطور نیست که ما یک زوج خوشبخت را ببینیم و بعد ناگهان یک نفر بیاید و همه چیز را خراب کند.

در واقع داستان این گونه است: ما یک زوج را می بینیم که نقص های بسیاری دارند و مجبورند با یکدیگر کنار بیایند، بعضی اوقات در مقابل هم کوتاه آمده و همیشه باید سعی کنند مسئولیت پذیر باشند. این خیلی مهم است؛ به تصویر کشیدن “درگیری های درونی”، یعنی در مرحله اول درگیری هایی که شخصیت ها با خودشان دارند، و بعد در مرحله بعدی به تصویر کشیدن نتیجه و تاثیر درگیری هایی که با خودشان دارند روی رابطه شان. و کشمکش هایی که بین خودشان دو نفر به وجود می آید.

اصولا به تصویر کشیدن درگیری هایی که شخصیت ها با خودشان یا طرف مقابلشان دارند، باعث به وجود آمدن ماجراهای متعدد و غیرکلیشه ای می شود. اما ضربه ای که از بیرون به رابطه دو شخصیت می خورد، نمی تواند همیشه جذاب، غیر تکراری و تازه باشد.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه های مدرسه ای؛ داستان هایی پر از غم و شادی (بخش اول)


انیمه My little monster آموزنده است.

همه چیز در این انیمه، به خوبی و خوشی پیش نمی رود. در ابتدا، ما شخصیت هایی را می بینیم که بسیار نزدیک به واقعیت هستند؛ به طوری که انگار نمونه هایشان را بارها در اطرافمان دیده ایم (شخصا همیشه شیزوکوها را در اطرافم می بینم). سپس، با پیچ و خم های داستان، آنها را به بلوغ می رساند. مثلا شیزوکو، در اول، تنها فکر و ذکرش درس هایش است. اما او کم کم یاد می گیرد که درس همه چیز نیست؛ اما باید به آن هم بپردازد. او کم کم یاد می گیرد که چگونه تعادل را در بین بخش های مختلف زندگی اش برقرار سازد.

یا مثلا ناتسومه. ناتسومه به ما یادآوری می کند که گاهی اوقات، زمانی که بقیه را نادیده می گیریم، یا قضاوتشان می کنیم، چقدر به آنها آسیب می زنیم و باعث می شویم که آنها به افراد نادرستی برای جبران تنهایی شان اعتماد کنند.

یکی دیگر از مهم ترین پیام هایی که این انیمه دارد، این است که اگر چیزی را می خواهیم، باید بعضی اوقات کوتاه بیاییم. بعضی اوقات، هیچ چیز ارزش نبخشیدن کسی که دوستش داریم را ندارد.

اگر به دنبال اثری خوب و عاشقانه می گردید که از تماشا کردن آن، بتوانید هم لذت ببرید و هم بیاموزید، انیمه هیولای کوچک من یکی از بهترین گزینه ها برای شماست.

 انیمه My little monster

فصل اول انیمه “هیولای کوچک من” یک مقدمه چینی است.

فصل اول انیمه هیولای کوچک من، با وجود جذابیت و ماجراهای متعددی که داشت، همچنان به بسیاری از سوالات پاسخ نداد و خیلی موضوعات که در فصل اول مطرح شدند، صرفا شبیه یک مقدمه چینی برای باقی اتفاقات بودند. از جمله گذشته هارو و برادر مرموزش یوزان.


همچنین بخوانید: 5 دلیل برای تماشای انیمه Blast of tempest “وزش طوفان”


فصل اول، با 13 قسمت، در سال 2012 منتشر شد. و حالا، هنوز هم که هنوز است، خبری از ساخت فصل دوم موجود نیست. و بله، احتمالا هرگز قرار نیست ادامه داستان هارو و شیزوکو را ببینیم. این سرنوشت تلخ(!)، برای انیمه های دیگری مثل اسرافیل پایانی، نوراگامی، مبصر ما پیشخدمته و… نیز پیش آمده بود و علاقمندان به این انیمه ها، مجبور شدند ادامه داستان را از طریق مانگا دنبال کنند.

البته هنوز خبرهای خوبی برای طرفداران انیمه هیولای کوچک من وجود دارد. ما در سال 2018 شاهد یک فیلم لایو اکشن بودیم، که این موضوع، نشان می دهد که عنوان هیولای کوچک من، به فراموشی سپرده نشده است. و از آنجا که انتشار مانگا تا حدود یک سال بعد از انیمه ادامه پیدا کرد، احتمال دارد که ادامه انیمه نیز ساخته شود.

در هر صورت، اگر خیلی دوست دارید ادامه ماجرا را بدانید، می توانید به خواندن مانگا بپردازید.

OVA و فیلم سینمایی را ببینیم یا نه؟

 انیمه My little monster

OVA هیولای کوچک من، با زمانی حدود 27 دقیقه، هیچ ربطی به ماجرای اصلی ندارد و دیدن آن واجب نیست. در این قسمت، ما شخصیت ها را در فضایی سنتی و تاریخی می بینیم. ماجرای آن، راجع به جنگ بین خاندان میزوتانی (شیزوکو و یاماکن اینا) و خاندان یوشیدا (هارو اینا) است. و در این بین، به طرزی اغراق آمیز راجع به رابطه هارو و شیزوکو صحبت می شود. اگر خیلی کنجکاوید بدانید در این OVA چه اتفاقی می افتد، پاراگراف بعدی را بخوانید:

این قسمت، روایت یکپارچه ای ندارد و شما شاهد چند تکه پارچه لباس با رنگ هایی مختلف هستید که به اسم “لباس” به هم پیوند خورده اند. اول، ما می بینیم که شیرینی جات در شهر ممنوع شده. بعد می بینیم که ناتسومه، دوست شیزوکو، بدون هیچ دلیل خاصی نقشه دزدی از مردم کشیده و پول هایشان را می دزدد. روز بعدی، خاندان یوشیدا و میزوتانی با هم درگیر می شوند و مشخص می شود که همه اینها، زیر سر برادر هارو است که می خواسته شیرینی به صورت قاچاقی به دست مردم برساند! بعد مشخص می شود که هارو آدم فضایی است و از سیاره جوجه ها آمده. او به عنوان شاهزاده جوجه ها به سیاره اش بر می گردد و شیزوکو را تنها می گذارد. بعد بر می گردد. به همین سادگی و خوشمزگی.


همچنین بخوانید: قسمت های فیلر انیمه ها چیست؟ آیا الزامی به تماشای قسمت های فیلر Filler هست؟


این OVA ، در صورتی که فقط بخواهید وقت کشی کنید، گزینه مناسبی است. مطمئن باشید که بارها در طول آن، از شدت بی مزگی اش، به خنده خواهید افتاد! جدی می گویم. در صورتی که دلتان برای انیمه هیولای کوچک من تنگ شده، معطل نکنید و به سراغ این قسمت ویژه بروید.

و حالا سینمایی. فیلم هیولای کوچک من، با زمانی حدود 1 ساعت و 46 دقیقه، در سال 2018 منتشر شد. جالب است بدانید که آهنگساز آن، یوکی هایاشی خوش نام، آهنگساز انیمه هایی مثل My hero academia بوده است. مثل قسمت OVA، دیدن فیلم سینمایی، ضروری نیست و باید با توجه به زمان و الویت های خودتان، ببینید که آیا دوست دارید برای آن وقت بگذارید یا نه.

و سخن پایانی؛ انیمه My little monster، اثری است که اگر از طرفداران ژانر عاشقانه، به ویژه نوع کمدی یا مدرسه ای آن باشید، می توانید از آن لذت ببرید.

نظر شما راجع به انیمه هیولای کوچک من چیست؟ به نظرتان ارزش وقت گذاشتن دارد؟ با ما در میان بگذارید! در صورت تمایل می‌توانید، کانال نماشا، یوتوب و اینستاگرام انیمه مجله وارونه رو دنبال کنید. 

در ادامه بخوانید:

موسیقی متن فصل اول انیمه My hero academia را گوش کنید! داستان یک قهرمان

معرفی آثار ماکوتو شینکای؛ کسی که به ما آموخت زندگی چقدر زیباست!

شباهت انیمه اتک ان تایتان با جنگ های جهانی در چیست؟ نطریات کلی

مطالب مرتبط

 
4.7 3 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات