6 تمرین ورزشی برای جلوگیری از افسردگی زمستانی! برخی از ما در پاییز و زمستان دچار افسردگی می شویم و دیگر از انرژی مثبتی که در روزهای بهار و تابستان داشتیم ، اثری باقی نمی ماند.اما ما در این مطلب قصد داریم 6 تمرین ورزشی برای جلوگیری از افسردگی زمستانی را برای شما بیان کنیم :

6 تمرین ورزشی برای جلوگیری از افسردگی زمستانی

در زمستان ما اغلب با دوره کار پرمشغله مواجه هستیم .به همین دلیل باید از لحاظ روحی بسیار قوی باشیم.تغییرات در آب و هوا نیز می تواند سبب شود این قضیه مشکل تر شود.از سوی دیگر استرس کارهای روزانه گاهی تا حدی زیاد می شود که سبب افسردگی می شود.


همچنین بخوانید :

با دلایل و نشانه های افسردگی فصلی (زمستانی و تابستانی) آشنا شوید!

تمرینات فوق العاده آسان ورزشی که باعث از بین رفتن ۵ مشکل سلامتی می شود

آیا می دانید چند ساعت ورزش برای مبارزه با افسردگی مفید خواهد بود؟


تاثیرات تمرینات ورزشی علاوه بر افزایش ظزفیت فیزیکی و تقویت سیستم ایمنی بدن ،تاثیر مثبتی بر سیستم عصبی و سلامت قلب و عروق دارد.علاوه بر آن تاثیرات تمرینات ورزشی در زندگی اجتماعی نیز غیر قابل انکار است.

6 تمرین ورزشی برای جلوگیری از افسردگی زمستانی

حداقل 3 ساعت در هفته را به انجام تمرینات ورزشی اختصاص دهید !

با انجام تمرینات ورزشی مناسب با توانایی های فرد تا حدود زیادی می توان سلامت بدن را بهبود بخشید.به همین منظور به شما توصیه می کنیم که در هفته حداقل 3 ساعت به انجام تمرینات ورزشی بپردازید.مزایای ورزش های با زمان کمتر از 3 ساعت محدود است.

سروتونین و آدرنالین :دوپینگ های طبیعی برای شادی

برخی افراد برای درمان بیماری های روانی اغلب هزینه و زمان زیادی را صرف می کنند ،اما این موضوع را نمی دانند که انجام تمرینات ورزشی می تواند تا حدود زیادی مشکلات آن ها را کاهش دهد.زیرا هنگام انجام تمرینات ورزشی سروتونین و آدرنالین در بدن ترشح می شود و این هورمون  ها نقش زیادی در درمان افسردگی دارند.و در این زمینه تحقیقات زیادی صورت گرفته است و همه نشان دهنده آن هستند که مزایای ورزش می توانند بلند مدت باشند.

ورزش های منظم می تواند سطح خوشحالی را افزایش دهد.

اثرات مثبت بر روانشناسی با توجه به میزان تمرین ،طول وشدت تمرین متفاوت است.به عنوان مثال تمرینات سبکی که در طول هفته انجام می شوند دارای اثرات مثبت تری بر روی افسردگی دارند تا تمرینات شدید اما هفته ای یک بار !به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که ورزش را به یکی از عادت های زندگی تان تبدیل کنید.با  این حال، برنامه های ورزشی باید با توجه به سن، بیماری های مزمن و ظرفیت فیزیکی فرد تعیین شود.به همین دلیل، زمان تمرین و نوع آن باید تحت کنترل متخصص انجام شود.

6 تمرین ورزشی برای جلوگیری از افسردگی زمستانی

6 تمرین برای جلوگیری از افسردگی زمستانی به شرح زیر می باشد :

6 تمرین ورزشی برای جلوگیری از افسردگی زمستانی

1-پیاده روی

2-دویدن

3-پیلاتس

4-فیتنس

5-یوگا 

6-شنا