تقویت سیستم ایمنی بدن

7 راهکار برای تقویت سیستم ایمنی بدن !

سیستم ایمنی خود را به راحتی تقویت کنید !

با شروع شدن فصل پاییز میزان سرماخوردگی و آلرژی افزایش پیدا کرده است. و شما به راهکارهایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود نیازمندید! آیا می دانستید که برخی از راهکارهایی که در این مطلب در اختیار شما قرار می دهیم موثر تر از ویتامین C یا سوپ سبزیجات برای محافظت در برابر بیماری های فصلی است؟ در این مطلب با 7 راهکار برای تقویت سیستم ایمنی بدن آشنا خواهید شد.

1-شستن دست ها به طور منظم

تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از مهم ترین عادت هایی که در دوران کودکی آموزش داده می شود شستن دست ها است.اما آیا دستانمان را به اندازه کافی می شوییم ؟قبل از هر وعده غذایی دستانتان را به مدت 30 ثانیه با صابون بشویید.

2– اضافه کردن زنجبیل به نوشیدنی خود در صبح

تقویت سیستم ایمنی بدن

زنجبیل برای قرن ها برای کاهش علائم سرماخوردگی و ناراحتی های دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.در عین حال، زنجبیل نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با بیماری ها ایفا می کند و از افزایش تعداد باکتری ها در بدن جلوگیری می کند.صبح ها می توانید به نوشیدنی خود زنجبیل اضافه کنید.همچنین می توانید زنجبیل را به غذاهای خود اضافه کنید و بدین ترتیب سیستم ایمنی خود را تقویت کنید.

3-خواب کافی در شب

خواب یک چالش بزرگ برای بدن است. اکثر بزرگسالان  به 6 تا 10 ساعت خواب  نیاز دارند.میزان خواب مورد نیاز شما بستگی به سن و میزان فعالیت بدنی شما دارد.به بدن خود گوش دهید ،او میزان خواب شما را تعیین می کند.

4- اجتناب از مصرف بیش از حد کافئین

تقویت سیستم ایمنی بدن

گرچه نوشیدن قهوه در طول روز مفید است،  اما مصرف بیش از حد کافئین می تواند باعث کم آبی در بدن شود.بدنی که کم آب باشد نمی تواند در مقابل میکروب ها مقاومت کند.

5-مصرف میوه و سبزیجات

تقویت سیستم ایمنی بدن

سبزیجاتی مانند بروکلی، کلم، گل کلم بهترین دوستان ایمنی شما هستند.اگر در طول روز 2 وعده از سبزیجات استفاده کنید هرگز در فصل پاییز و زمستان بیمار نمی شوید.

6-نوشیدن آب به اندازه یک ورزشکار

تقویت سیستم ایمنی بدن

اگر یک سیستم در بدن شما وجود داشت و در روز نوشیدن آب را به شما یاد آوری می کرد ،شما هیچ وقت بیمار نمی شدید ؟یک فرد نیاز دارد که به طور متوسط 8  لیوان در روز  آب بخورد. بدن خود را با آب پاک کنید و آن را تشنه نگذارید.

7-به طور منظم ورزش کنید.

تقویت سیستم ایمنی بدن

ورزش منظم برای حفظ سلامتی و تناسب اندام شما بهترین کاری است که می توانید انجام دهید.با ورزش کردن می توانید بدن خود را قدرتمند کنید.سعی کنید در هفته حداقل 3 روز را به ورزش اختصاص دهید.

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید