نشانه های کم آبی بدن در زمستان کدامند ؟

نشانه های کم آبی بدن در زمستان ؟ در مقایسه با تابستان ،نوشیدن آب در فصل زمستان بسیار دشوار است.زیرا در تابستان ما بیش تر عرق می کنیم و به همین دلیل احساس می کنیم باید آب بیشتری مصرف کنیم.اما در زمستان مصرف نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه را افزایش می دهیم.اما چرا در زمستان بدن دچار بی آبی می گردد ؟ما در این مطلب 3 نشانه که نشان می دهد بدنتان دچار کم آبی شده است را برای شما جمع آوری کرده ایم ، با ما همراه باشید :

نشانه های کم آبی بدن در زمستان

در زمستان واکنش بدن به کم آبی حدود 40 درصد کاهش می یابد.یعنی بدنتان به شما یاد آوری نمی کند که به مایعات نیاز دارید و بیش تر مشغول گرم کردن و تولید حرارت است.اما نشانه های کم آبی بدن در زمستان کدامند ؟

1-سرد شدن دست ها و پاها

در زمستان بدن تمرکزی بیشتری بر روی جریان خون دارد تا مقدار مایعات.و این امر باعث سرد شدن دست ها و پاها در زمستان می گردد.در نتیجه اگر بدنتان به آب نیاز داشته باشد نیز شما دچار احساس تشنگی نمی شوید.

نشانه های کم آبی بدن در زمستان


در ادامه بخوانید :

6 تمرین ورزشی برای جلوگیری از افسردگی زمستانی

خانه هایتان را با این نکات برای زمستان آماده کنید

راههای افزایش نوشیدن آب در محیط های کاری !

تاثیرات شگفت انگیز یک لیوان آب در بدن انسان


2-تکرر ادرار

بسیاری از مردم تصور می کنند دلایل تکرر ادرار سرد بودن هوا است.اما در واقع این تصور غلط است.این امر نشان دهنده این است که بدنتان دچار کم آبی شده است.زیرا آب بدن شما توسط کلیه ها دفع می شود و بدن دچار کم آبی می گردد در واقع بدنتان به شما آلارم می دهد که به آب نیاز دارد.

نشانه های کم آبی بدن در زمستان

3-در هوای سرد نفس تان را مانند دود می بینید.

دیدن نفس تان در روزهای سرد نشان دهنده این است که بدنتان آب بدن را به صورت بخار از دست می دهد.هر چقدر هوا سرد باشد و شما فعالیت های فیزیکی بیشتری داشته باشد ، بدنتان آب بیشتری را از طریق بخار از دست خواهد داد.

نشانه های کم آبی بدن در زمستان

روش های جلوگیری از کم آبی بدن در زمستان

نوشیدن آب بیشتر

در زمستان باید نسبت به تابستان آب بیش تری بنوشید.اگر ورزش نمی کنید باید حداقل روزانه 10 لیوان آب بنوشید.

نشانه های کم آبی بدن در زمستان

خوردن میوه و سبزیجاتی دارای آب بیش تر

سعی کنید از میوه ها و سبزیجات مانند هندوانه، سیب، انگور، توت فرنگی، خیار، کدو و کرفس استفاده کنید.این میوه ها دارای مقدار زیادی آب و  ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

نشانه های کم آبی بدن در زمستان

سوپ بخورید

خوردن غذاهایی مانند سوپ و آب گوشت در زمستان پاسخگو نیازهای بدنتان به آب هستند.اما سعی کنید سوپ را خودتان آماده کنید زیرا سوپ های آماده دارای مقادیر زیادی سدیم هستند.

نشانه های کم آبی بدن در زمستان

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *