Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

9 مورد از فواید بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی که احتمالا از هیچکدام آنها خبر ندارید!
روانشناسی, سلامت

9 مورد از فواید بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی که احتمالا از هیچکدام آنها خبر ندارید! 

بله، بوسیدن فواید خارق العاده ی زیادی دارد! بعد از خواندن این 9 مورد از فواید بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی احتمالا دیگر دوست دارید همیشه همسرتان را ببوسید، هم صمیمت تان بیشتر خواهد شد و هم فواید بسیاری دریافت خواهید کرد.

فواید بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی

1. سیستم ایمنی را تقویت می کند!

بوسیدن به عنوان یک لذت، بهترین پایان برای یک ملاقات و ارتباط با عشق زندگی مان شناخته شده است. اما حالا به عنوان تقویت کننده ی سیستم ایمنی هم معرفی می شود. در حقیقت، یک مطالعه گزارش شده در مجله پزشکی Hypotheses مشخص کرده است: بوسیدن ممکن است ایمنی زنها را در برابر سیتومگالوویروس افزایش دهد، که در صورت حاملگی می تواند باعث کور شدن نوزاد و سایر نقایص زایمان شود.2. باعث سوخت کالری می شود!

بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی

بسته به گزارش های مختلف، بوسیدن در هر دقیقه بین 2 تا 6 کالری می سوزاند. درست است که به اندازه ی راه رفتن روی تردمیل کالری نمی سوزاند، اما خب همین قدر هم از عمل ساده ای مثل بوسیدن انتظار نمیرفت!

3. بوسیدن های عاشقانه برای سلامت دهان تان مفید اند!

بوسیدن از سلامت دهان و دندان از طریق چندین راه محافظت می کند. که یکی از این روش ها تبادل میکروبیوم های خوب است. به طور مثال، اگر دهان شما داری میکروبیوم های سالم و مختلف نباشد، با بوسیدن همسرتان که میکروبیوم های خوب و سالم دارد، می توانید سلامت دهان خود را بهبود ببخشید.4. عضلات صورت را قوی نگه می دارد!

بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی

البته که در برنامه ی فیتنس و لیست عضلاتی که می خواهید روی آنها کار کنید عضلات صورت وجود ندارند! محققان می گویند شما از 30 عضله در حال بوسیدن استفاده می کنید و این به شما کمک می کند تا گونه های خود را سفت و محکم نگه دارید.

5. بوسیدن به طور طبیعی شما را آرام می کند!

گزارش های علمی می گویند که بوسیدن سطوح اکسی توسین، مواد شیمیایی آرام بخش طبیعی بدن را افزایش می دهد. همچنین اندورفین ها، مواد شیمیایی “احساس خوب” را افزایش می دهد. بوسیدن همچنین باعث افزایش دوپامین می شود که به احساس دلبستگی عاشقانه کمک می کند.6. بوسیدن می تواند استرس را کاهش دهد!

بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی

یکی از مهم ترین فواید بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی همین است. بعد از یک روز طولانی و پر استرس هیچ چیزی بهتر از یک بوسه ی خوب نیست. علاوه بر آزاد شدن موجی از هورمون آرام بخش اکسی توسین، بوسیدن به کاهش هورمون استرس یعنی کورتیزول هم مرتبط است.

7. می تواند سردرد و یا دردهای قاعدگی را تسکین دهد!

شاید به نظرتان این در واقع اثر پلاسیبو باشد که یک بوسه ی ساده می تواند سر درد را تسکین دهد، ولی این کاملا حقیقت دارد. به دلیل کاهش جریان خون که نتیجه ی بوسیدن است، دردها و تیرکشیدن های ناشی از  قاعدگی یا سردرد را کاهش دهد.8. فشارخون را کاهش می دهد!

بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی

ممکن است متوجه شده باشید که بوسیدن باعث پمپاژ قلب تان می شود و این چیز خوبی است. بوسیدن رگ ها را منبسط می کند و در نتیجه قلب بهتر پمپاژ می کند و خون به مقدار سالمی به ارگان های بدن می رسد و به کاهش فشار خون کمک می کند. به علاوه سطح پایین کورتیزول که هورمون استرس است، هماهنگ با فشار خون پایین است. این مورد از فواید بوسیدن برای سلامت جسمی و روانی افراد مسن بسیار کارساز است. 

9. بوسیدن می تواند علائم آلرژی را بهبود بخشد!

یک مطالعه نشان می دهد بوسیدن می تواند به کاهش واکنش های آلرژیک کمک کند. محققان بیمارانی که دو نوع آلرژی داشتند – آلرژی پوست و حساسیت بینی – را قبل و بعد از بوسیدن شریک زندگی شان برای 30 دقیقه مورد بررسی قرار دادند. پس از بوسیدن، مشخص شد واکنش های آلرژیک و علائم آن کاهش می یابند.

در ادامه بخوانید:

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!