8.0
بررسی قسمت هفتم انیمه Tower of God
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت هفتم انیمه Tower of God 

8.0
امتیاز

سلام به رفقای انیمه باز و همراهان عزیز مجله وارونه امیدوارم ناب و سلامت باشید و از کرونا در امان باشید ! با بررسی قسمت هفتم انیمه Tower of God همراه شما هستم. از اینجا شما می تونید بررسی انیمه Tower of God  (قسمت های قبلی و بعدی) رو مطالعه کنید.

قسمت هفتم انیمه برج الهه گان قسمت جذابی بود ولی خیلی خفن نبود گرچه مسیر همون مسیر قبلی هست و همه چیز به بهترین شکل ارائه میشه. موسیقی این قسمت هم مثل همیشه عالی بود مخصوص موقع فلش بک به گذشته آناک! 

تو این قسمت در ادامه قسمت قبل کمی بیشتر با شاهدخت های زاهاد آشنا میشیم همچنین شاهد اتفاقات عجیب بین اعضای باقی مونده هستیم ! رنکر ها و راهل هم به شدت مشکوک میزنن ! در ادامه راجع بهشون بیشتر صحبت میکنم.

قبل مطالعه بررسی یه نگاهی به مطالب زیر هم بندازید »

ژانرهای انیمه و مانگا که حتماً باید آن‌ها را بشناسید! یک دنیای ناشناخته

سریال های شبیه Rick and Morty ؛ از Bob’s Burgers تا Futurama (بخش دوم)

بهترین شخصیت های Assassins creed “قسمت اول

۱۰ دلیل برای این‌ که فرنچایز Mission Impossible بهترین فرانچایز تاریخ است!


پادشاه

خب تو این قسمت مشخص میشه که تنها کسی که از برج بالا رفته پادشاه هستش ! این یعنی بعد این همه سال هیچکسی به بالای برج نرسیده! این موضوع چند نکته مهم داره ! پادشاه وقتی اون بالا رسیده و به قدرتی که میخواسته دست پیدا کرده مثل خیلی های دیگه تصمیم میگیره مانع از رسیدن سایرین به این قدرت بشه و خودش تنها شخص قدرتمند این سرزمین بشه و برای ممانعت از به قدرت رسیدن سایر اشخاص قوانین و ساختارهای پیچیده ای رو به وجود آورده که در ظاهری مسیری هست برای رسیدن به انتهای برج ولی درواقع هدف جلوگیری از رسیدن افراد با استعداد و کسایی که میتونن از تخت پادشاهی به زیر بکشوننش بوده! 

اما سوال اینجاست اون زمانی که این پادشاه به بالای برج رفته شرایط صعود چی بوده چون صد در صد اون موقع نه رنکری بوده نه مسابقه ! پس با چه چیزهای مبارزه کرده تا به اون بالا برسه !!! 

مسابقه در اصل راهی هست برای تشخیص افرادی با استعداد و نابودی اونها برای جلوگیری از به قدرت رسیدنشون!


شاهزاده های زاهاد!

تو قسمت 7 انیمه tower of god اطلاعات کاملی راجع به قوانین شاهزاده ها داده میشه ! شاهزاده ها بعد تلاش و سختی های بسیار به عنوان شاهزاده انتخاب میشن و وقتی به این درجه میرسن عشق و رابطه براشون ممنوع میشه دلیلش هم کاملا مشخصه چون پادشاه نیمخواد قدرتی رو که به اینا داده اینا به فرزندشون منتقل کنن تا علنا پادشاه احتمال بوجود اومدن دشمنان پر قدرت رو به صفر برسونه!

این مو آبی حتما از خانواده کهون هستش

تعریف اندورسی از شاهزاده ها کفش های پشت ویترین بود اما این تعریف به نظرم تعریف ناقصی هست چون بعید میدونم نقش این شاهزاده ها فقط نمایش قدرت و توانایی های پادشاه باشه ، چراکه اگه این موضوع بود هیچوقت این قدرت بهشون اعطا نمیشد! 


آناک

شمارو نمیدونم اما من از همون اولش از آناک خوشم میومد! دختر سمی و جالبی هستش. 

تو این قسمت کمی بیشتر از گذشته آناک نمایش داده میشه ! ما شاهد این هستیم که مادر آناک دائما با پدرش دعوا داشته اما چرا؟ مگه عاشقش نبوده مگه این زندگی رو نمیخواسته پس مشکل چی بوده!؟

همچنین دیدیم آناک بچش رو سپرد دسته یه مرده که معلوم نبود کیه اما اون مرده هرکی بوده معتمد مادرش بوده و به آناک جنگیدن رو یاد داده و راجع به برج و مراحلش و نحوه انتقام از شاهدخت های زاهاد باهاش صحبت کرده! این مرده باید شخصیت مهمی باشه! 

همچنین دیدیم بعد آتیش گرفتن خونه آناک مادرش زنده بود! و جالب اینه هیچ تصویری از پدر آناک بهمون نشون داده نشده! صد در صد دلیل موندن مادر آناک این بوده که میدونسته اگه بمونه و کشته بشه احتمالا بچه اش در امون میمونه اما کیا اومدن بکشنش و چه جوری پیداش کردن هم مهم و نامشخص هستش!


اندروسی

بررسی قسمت هفتم انیمه Tower of God

سوالاتی که اندروسی راجع به مادر آناک میپرسید مشخص کننده یه چیز بود! اونم اینه که اندروسی دوست داره ازدواج کنه و زندگی دیگه ای رو تجربه کنه! اما خیلی برام عجیبه کسی که شاهزاده شده چرا باید دوباره برای بالا رفتن از برج رقابت کنه ! از طرفی به نرمی داره رفتارش تغییر میکنه و بیشتر با بچه ها گرم گرفته و راهل ! 

مکالمه اندروسی با راهل خیلی جالب بود! اینکه چه چیزی رو میخواد به دست بیاره که بهتر از یورو باشه ! مردی که بخاطرش جونش رو به خطر انداخته و دنبالش اومده تا کمکش کنه! 

اندروسی شخصیت بامزه و سرگرم کننده ای هم داره و بهش نمیخوره آدم خائن و کلک بازی باشه اما نیفهمم همکاریش با راهل و رابطه اشون به چه نحوی هست!


راهل

بررسی قسمت هفتم انیمه Tower of God

از همه عجیب تر این وسط راهل هستش! از سیب خوردنش بگیر تا دوری کردن از همه و یورو ! به شدت مشکوک میزنه و من حس میکنم بهش دستور داده شده تا از یورو دوری کنه !


هو

خب معلومه هو بچه ساده ای هستش و از اینکه چرا یورو قدرت کنترل شیبیسو رو داره ناراحته و به جای اینکه تمرین بیشتری بکنه درگیر حاشیه و حسادت شده ! این بچه ها خوراک سو استفاده هستن چون ساده ان و راحت احساساتشون بهشون غلبه میکنه!

بررسی قسمت هفتم انیمه Tower of God
آرت استایل انیمه حرف نداره و استفاده از تکنیک های مختلف طراحی هم به شدت جذاب هستش

اون فلش بکی که از گذشته هو نمایش داده شد خیلی دردناک بود و این موضوع دلیل موجهی هست برای حضورش در برج و تلاش برای بالا رفتن از برج! حالا چه کسی نامه رو بهش داد این مهمه ! آیا اون دختر مو قرمزه بود ! یا کهون ؟


دختر مو قرمزه

این دختره از اول هم مشکوک بود ، کم حرف میزنه و با کسی هم قاطی نمیشه! حالا هم به نظر داره یه کارایی میکنه که به یورو آسیب بزنه و به نظر می رسه این کار رو میخواد با استفاده از هو انجام بده! چون نفرت هو نسبت به یورو رو دیده!


رنکرها

این یوهان و کوانت به نظر میرسه یا بصورت جداگونه یا با دستور بالاتری ها دارن یه کارایی میکنن که به لئرو رو هم نمیگن! اما هر کاری دارن میکنن به نظرم به یورو مرتبط میشه! طراحی این بازی گرگم به هوا هم خیلی عجیب بود !


یورو

بررسی قسمت هفتم انیمه Tower of God

خب یورو به شدت شخصیتش رشد کرده و اون وابستگی و تلاش برای رسیدن به راهل رو توش نمی بینیم و به نظر میرسه یورو دلیل بهتری برای بالا رفتن از برج داره! توانایی کنترل شیبیسوش هم همونطور که انتظارش میرفت خیلی رشد کرده و به زودی قرار با یه شخصیت خفن جدید روبرو بشیم! 

 

خب امیدوارم از بررسی قسمت هفتم انیمه Tower of God خوشتون اومده باشه منتظر نظرات و حدسیات شما هستم دمتون گرم و مرسی بابت وقتتون!

مطالب مرتبط

 
 

12 دیدگاه

 1. toyo

  درود برشما
  جالبه منم وقتی میبینمش یاد هیوسکا میفتم..حق با شماس مسلما داستان خیلی به هو نمیپردازه و باید به همونایی بپردازه که چند دقیقه اول اپیزود1 به انگیزه شون برای بالا رفتن از برج اشاره کرد..
  اگر مادر آناک بخاطر قانون شکنی مجرمه
  فک میکنین پای بزرگترین مجرم برج هم وسطه؟
  اورک مازینو؟!

 2. Mohammad hosein

  در پیرو حرف اقا امیر
  شاید پاک شدن حافظه یورو یه جور معامله بوده! حافظه در ازای یه چیزی!
  حتی مشکوکم شاهزاده یوری یه نسبتی با یورو داشته باشه! البته شاید حرفم مسخره بود… ولی اینم نظریه:)))

 3. امیر

  سلام و درود
  ممنون از برسی شما خیلی خوبه این برسیا جالبه مخصوصا برای گفتن تئوری ها
  الان یه سوال
  اگه قراره که شاهزاده های زاهاد ازدواج نکنن که قدرت منتقل نشه
  پس چرا مادر اناک ازدواج کرد و بعد از اون بچه دار شد صبر کردن و مادر اناک رو کشتن و خود اناک رو ول کردن اگه قرار بر کشتن بود چرا اناک که همه میشناسنش میزارن زنده بمونه و از همه مهم تر اینکه نفرتش از شاهزاده ها و خود شاه معلومه چرا میزارن زنده بمونه
  و همچنین یه نظریه جدید
  از اونجا که یکی مثل اناک که بچه یک شاهزاده هست میتونه راحت از اب ایزدی استفاده کنه
  پس شاید یورو بچه یکی از شاهزاده ها باشه
  و پدر یا مادرش سعی داشته یورو رو قایم کنه حالا این وسط حافظه یورو (نمیدونم چطوری) از دست رفته

 4. فریبرز

  سلام علی آقا
  خداقوت
  بررسی خیلی خوبی بود
  این قسمت اطلاعات خوبی داد ولی چیز خاصی نداشت
  من منتظر قسمت بعدم ببینم چی میشه!
  در مورد تئوری هاتون هم به نظرم هر چیزی میتونه باشه باید ببینیم تا بفهمیم چیه.
  ولی ماجرای پدر و مادر آناک باید جالب باشه.
  همون طور که گفتی طبیعتا شاهدخت های زاهارد فقط برای نمایش نیستن و به دلیلی وجود دارن.
  این که نباید ازدواج کنن و بچه دار بشن هم جالب و منطقی بود که باعث میشه قدرت به ارث برسه!
  حالا که فکر می کنم احتمالا آلمایت هم به همین دلیل که قدرتش منتقل نشه ازدواج نکرده بود!(البته این یکی از دلایلش میتونه باشه!)
  راستی یه چیزی یادم اومد درباره ی اتک
  اون موقع بهت گفتم که وارد سفر در زمان و اینجور چیزا نمیشه و اینا
  البته تقریبا درست گفتم وارد سفر در زمان نمیشه
  ولی یه قسمت به زمان مربوط میشه
  البته بیش تر به گذر زمان مربوطه تا خود زمان
  ولی اون چیزی که بیان میکنه ترکیبی از گذر زمان و ویژگی های زمانه و ترکیبی از گذشته و آینده هست
  که به نظرم ترکیب منطقی ای هست
  با توجه به قدرت های تایتانی ای که وجود دارن
  و چیز های مربوط به خاطرات که درش مطرح میشه
  در واقع میشه بهش گفت تاثیرات گذشته و حال و آینده بر همدیگه!!
  دیگه بنابر جلوگیری از اسپویل بیشتر توضیح نمیدم:))
  بعدم اینکه یه جا بهم گفتی این انیمه میتونه جای اتک رو بگیره اینا
  به نظرم نیازی نیست جای اتک رو بگیره
  اتک خودشه اینم خودشه
  از این گذشته اکثرا قبول دارن که اوایل وبتون یا وب مانهوای این انیمه خیلی خوب شروع و کار نشده
  لذا حس میکنم جذابیت لازم رو برای جذب مخاطب عام( نه انیمه بین بلکه کسی که تازه انیمه میبینه یا کم دیده) رو نداره یا کم داره
  بر خلاف Attack که فصل اولش و چه بسا فصل های دیگه هم بسیاری از مخاطبین خاص و عام رو جذب خودش میکنه
  از این نظر فقط گفتم
  ولی همین جا میگم که به احتمال زیاد از یه نقطه ای این انیمه قراره به چیز نادر و خاص و بی بدیلی تبدیل بشه که تو ذهنتون اون رو جز بهترین چیزهایی که دیدین در نظر بگیرین
  پس فکر میکنم ارزش صبر کردن رو داشته باشه
  البته این انیمه برای اهالی انیمه با توجه به چیز هایی که در بالا گفتید از قبیل داشتن کارگردانی و آرت استایل خوب و به ویژه موسیقی که خودم خیلی باهاش حال میکنم،یه اثر خیلی خوب محسوب میشه که به احتمال زیاد ارزش دنبال کردن رو داره.

 5. toyo

  سلام و خسته نباشید
  مرسی که با انرژی کار میکنید
  دیدین حدسم در مورد آناک و مادرش و وجود یه ناجی احتمالی درست بود!
  طبق خاطرات آناک(که هنوز معلوم نیس کدوما واقعین و کدوما بهش تلقین شدن)
  پدرش زودتر از مادرش مرده روی چهره مادرشم اثری از دود یا هرچیزی که ثابت کنه تو آتیش گیر افتاده بوده نبود پس میتونیم آتش سوزیو به خودش نسبت بدیم هدفش میتونه از بین بردن هر چیزی که وجود آناک رو ثابت و جونشو تهدید کنه باشه.شایدم آتش سوزی کار خودش نباشه! متأسفانه هنوز ابهاماتی وجود داره..
  راستش من شک دارم پدر آناک یه کیک پز ساده باشه!
  بجز نجات جون آناک که خودتون فرمودین، یه احتمال دیگه ام برای موندن مادرش هست:میخواست با دشمنانش و قاتلین احتمالی شوهرش روبه رو بشه.احساس میکنم هنوزم خاطراتش کامل نیست.
  اینکه تو اسناد رسمی مرگ مادر آناک ثبت شده این احتمال رو که کار شاهزاده هاست_یا صرفا هرکسی که بعدا بتونه گزارش کشته شدنشو بده که تو اسناد ثبت بشه_قویتر میکنه.
  اون موجوداتی که شاخای هم نوعای هو رو جمع میکردن همونقدر که رقت انگیز بنظرم اومدن جالبم بودن اینکه شاخا رو برای چی میخواستن و ایا بعد جدا کردن اون شاخا اونا مردن؟!
  هو چرا فرار کرد و اینکه بالای برج دنبال تضمین امنیت خودش میگرده یا راهی برای خلاص شدن از اون موجودات؟! و برگردوندن خانوادش؟!!
  احتمالات شما در مورد نامه برام جالب بودن هرچند ترجیح میدم تو لیست متهمین احتمالی به جای مو قرمزه و کهون بگم؛ مو قرمزه و راهل!
  بین رنکر ها کوانت وحشی و سربه هواس(هرچند مطمئن نیستم احمق باشه!)یوهان فوق العاده هوشمند و غیرقابل اعتماده لئرو اما میتونه دوست باشه من بهش اعتماد دارم که اونم خواستار تغییره.
  ممنون که وقت میگذارید و بررسی میکنید
  منتظر بررسیای بعدیتونم.

  1. علی دست پیمان

   سلام برادر ممنون از شما که این بررسی ها رو دنبال میکنید!
   بله و کلی هم کیف کردم
   با همه چیزهایی که میگی موافقم ! راجع به هو بگم که احتمال زیاد برای نجات هم نوع هاش اومده از برج بالا بره! شاخ ها هم به احتمال زیاد عین عاج های فیل برای مصارف زیبایی جدا میشدن ! حالا مردن یا بی شاخ شدن رو نمیدونم اما این قصه زیاد طولانی نخواهد بود چون هو شخصیت فرعی هستش نه اصلی !
   راجع به آناک و مادرش کلی چیز نامفهوم وجود داره که باید منتظر بمونیم ! اما به نظر من هم پدرش شخص مهمی بوده!
   کوانت به نظر من احمقه و یوهان به شدت باهوش ! لئو رو منو یاد هیوسکا تو اکس هانتر اکس میندازه

 6. Arian1

  خیلی ممنون آقای دست پیمان
  اینستاگرام‌ وارونه انیمه رو هم دنبال کردم تا ازتون حمایت کنم
  بهرحال به نظر من راهل بخاطر این سیب میخوره تا امتیاز هاشو نگه داره و اینکه به‌نظر میاد راهل با اندروسی رابطه خوبی نداره چون بعد از گفت‌و‌گوشون تو دست به اب راهل گفت خودشو کی میدونه و از همون اول هم زیاد باهم حرف نمیزدن و همتیمی‌شون هم کجا رفته کم پیداست و به نظر شما راهل از کجا با اونها اشنا شده اصلا دوست هم نیستن پس معلومه که راهل رو مجبور کردن یا شایدم قدرت یورو رو قبلا کشف کرده و از حسادت رفته با اونها تیم بشه ولی همون حدس اول به نظر خودم درست هستش چونکه اگر حسادت میکرد چرا باید از برج بالا بره هیچ ربطی به هم ندارن
  یک چیز دیگه که نظر منو جلب کرده اینه که چرا حافظه یورو از بین رفته و چرا تو اون چاله بود که پر از سنگ بود به‌نظر میومد تازه ولش کرده بودند چون اگر خیلی وقت گذشته میبود از گرسنگی و تشنگی می‌مرد ولی در کل با به نطر میاد یورو پسر یک فرد خیلی قدرتمند بوده که همچین قدرتی داشته و پادشاه حتما خواسته پدر و مادرشو بکشه تا قدرتشون از پادشاه بیشتر نباشه و بخاطر این یورو تو اون چاله بود که پادشاه پیداش نکنه حتما پدر یا مادرش این کارو کردن که در امان بمونه

  1. Arian1

   هر چند بیشتر نظرم مال قسمت های قبل بود ولی گفتم الان بگم بهتره

  2. علی دست پیمان

   راجع به راهل من هم مثل شما نمیدونم چه جوری با اندروسی هم تیمی شده و کلا چه غلطی داره میکنه ! اما راجع به یورو این امکان وجود داره پسر یکی از شاهزاده ها و پدرش هم یه شخص قدرتمند بوده باشه و یورو حاصل یک رابطه ممنوعه باشه!!!!

   1. Arian1

    بله شما راست میگید اقای دست پیمان به نظر منم همینطور است

 7. Diana

  عالی بود … دستتون درد نکنه … همیشه نوشته هاتونو میخونم و باهاشون حال میکنم

  1. علی دست پیمان

   ممنون لطف دارید ، خوشحالم که مورد پسند هستن

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *