رده‌بندی سنی انیمه و مانگا که حتماً باید آن‌ها را بشناسید!
انیمه و انیمیشن

رده‌بندی سنی انیمه و مانگا که حتماً باید آن‌ها را بشناسید! 

معرفی گروه‌بندی سنی انیمه‌ها و مانگاها مختلف به سبک مجلس که وارونه!

درود بر دوستان عزیز انیمه‌باز و غیر انیمه‌باز. همچنین متشکریم که همچنان ما رو در بخش انیمه مجله وارونه دنبال می‌کنید. امروز اومدیم و با رده‌بندی سنی انیمه و مانگا یه تکون کوچولو به خودمون دادیم. تا یه بخش جدید با نام دانستی‌های انیمه‌ای مانگایی رو کلنگش رو بزنیم. گرچه بخش‌های عقب افتاده قبلی، بحث‌ش فعلاً جداست. واردش هم نمی‌شیم. در بخش دانستی‌های انیمه‌ای ما می‌خوایم که انواع اصطلاحات، تعریف‌ها و کلا چیزهایی که لازمه باهاشون در دنیای انیمه آشنا باشید رو توضیح بدیم. البته یه سری چیزها رو جایز نیست که توضیح بدیم. شما هم اینو از ما نخواهید.

رده‌بندی سنی انواع رسانه در کشورها و رسانه‌های مختلف متفاوت هست. رده‌بندی سنی انیمه و مانگا هم از این قاعده مستثنی نیستند. هدف از این امر این است که مخاطبان به محتوای مورد نظرشون سریع‌تر دسترسی داشته باشند. البته با توجه به اینکه خیلی‌ها منبع دقیقی برای آشنایی با گروه سنی مانگاها و انیمه‌ها ندارند. تعاریف مختلفی وجود از این موضوع وجود دارد. ما هم تا الآن در بخش انیمه مجله واروانه، از ورژن فارسی گروه سنی انیمه و مانگا، در وب‌سایت مای انیمه لیست Myanimelist استفاده می‌کردیم. الآن هم برای شما، اونها رو توضیح می‌دهیم. اما قبلش یه سری مورد رو مرور می‌کنیم.

این رو اضافه کنم، که در معرفی گروه‌بندی سنی انیمه‌های مختلف، پنج رده‌بندی سنی انیمه‌ها، معرفی می‌گردد. اما در سایت مای انیمه لیست Myanimelist، شش گرچه سنی وجود دارد. یه جورایی انگار سه نوع گروه سنی R وجود دارد. که نوع آخر، نه زیرنویس می‌شه و نه شما در سایت‌های دانلود انیمه فارسی پیداشون می‌کنید. که با توجه به محتوای این رده، دلیل خوبی بر این اتفاق هست. صدالبته برای زندگی سالم‌تر، بهتره اصلأ بهشون مراجعه نکنید.


این پیش‌غذاها رو هم قبل از “رده‌بندی سنی انیمه و مانگاهای مختلف که حتماً باید آن‌ها را بشناسید!” بزنید بر بدن، تا انیمه بشه به تن‌تون.


یه نکته دیگه رو هم اضافه می‌کنم که گروه‌های سنی مانگایی انیمه‌ای فوق، اسم فارسی دقیقی ندارند. ما نیز با یه سری از قرض‌ها از دیگران، به همراه خلاقیت خودمون فارسی سازی کردیم‌شون. تا یه جورایی فهم‌شون براتون راحت‌تر باشه. قبلاً هم در مجله وارونه ازشون استفاده کردیم. حالا که این نکته رو فهمیدید. یه چیز دیگه رو هم اضافه می‌کنم که به هیچ عنوان بحث‌های بی‌ربط رو در بخش نظرات نیارید. مثلاً توی همین مطلب نیاین بگین که Attack on Titan بهترین انیمه هستش.

در این صورت در همونجا، تا یه عمر فقط باهاتون بحث می‌کنم که Attack on Titan بدترین انیمه دنیا هستش. کاری هم ندارم که درسته یا نه. فقط می‌خوام حرس‌تون رو در بیارم. تازه اونم با یه سری دلیل که مجبور شید، جواب بدین! کم هم آوردم، نظرتون رو پاک می‌کنم. خوب، در ادامه بی‌خیالی طی می‌کنیم و به سراغ انواع رده‌بندی سنی انیمه‌های مختلف می‌ریم.


نکاتی که بهتره در رده‌بندی سنی انیمه و مانگاهای مختلف که حتماً باید آن‌ها را بشناسید! در وجودتون درج کنید.

۱_ در بخش دانستنی‌های انیمه‌ای با اینکه ما انواع اصطلاحات، تعریف‌ها و کلا چیزهایی که لازمه باهاش در دنیای انیمه آشنا باشید رو توضیح می‌دیم. اما برخی موارد هستند که ما با توجه به مقررات موجود، قادر به توضیح آنها نیستیم.

۲_ اگه موردی در دنیای انیمه بود که می‌خواستید باهاش آشنا شید. یا موردی بود که از قلم افتاده بود. حتماً در بخش نظرات، به اطلاع ما برسانید. تا یه مطلب در موردش بزنیم. یا همون جا بهتون پاسخ بدیم.


نکاتی که علاوه بر “رده‌بندی سنی انیمه و مانگا که حتماً باید آن‌ها را بشناسید!” به خاطر داشته باشید.

۱_ در این لیست، سایر لیست‌ها و کلا هرچیزی که فکر میکنید ترتیب موجود در اون باعث برتری یه چیز به چیز دیگه میشه. اصلأ هیچ ترتیب که برتری می‌ده. وجود نداره و شما با تعدادی گوشت کوبیده شیک و مجلسی طرف هستید. که محتویات هر کدوم ارزش یه بار دیدن رو دارن.

۲_ در صورت علاقه، شما می‌تونید از اینجا به کانال نماشای ما مراجعه و دنبالش کنید. تا علاوه بر دسترسی به ویدیوهای قرار گرفته در سایت، به سایر ویدیوهای جالب ما و ویدیوهایی که خودتون درخواست می‌کنید، دسترسی داشته باشید. همچنین توصیه دارم برای اطلاع رسانی بهتر، نوتیفیکیشن سایت رو فعال کنید.

۳_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ و نام بردن سایر سایت‌های فارسی و مخصوصاً عمل ناپسند اسپویل و بحث‌های بی‌خود خودداری کنید. تا مجبور نشیم با شما و خودمون برخورد کنیم.

۴_ این را به خاطر داشته باشید که تلاش شده که این لیست و سایر لیست‌های سایت، بر اساس قوانین و مقررات کشور تهیه شود. بنابراین ممکنه اسم برخی از موارد واجد شرکت در لیست‌های مربوطه، در لیست ما موجود نباشه!

۵_ در هنگام مطالعه، چشمتون رو از صفحه برندارید. مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا تو این گرونی به دکتر و عینک نیاز نداشته باشید.

با در نظر داشتن نکات بالا، شما رو به مطالعه “گروه‌بندی سنی انیمه‌ها و مانگاها دعوت می‌کنم.


G – All Ages
همه سنین

اولین گروه‌سنی مورد بحث ما در دنیای انیمه، رده‌سنی همه سنین G – All Ages می‌باشد. در این گروه سنی شما کم‌ترین میزان خشونت رو مشاهده خواهید کرد. یا اصلأ مشاهده نخواهید کرد. همچنین تمامی رده‌های سنی بدون استثناء می‌توانند، انیمه‌های این گروه رو تماشا کنند. تقریباً چیز خاص و مورد داری هم در این رده مشاهده نمی‌شود. بیشتر هم فاز سازندگی افراد رو در درون خودش داره. برخی هم فقط سرگرم کردن خردسالان!

گرچه رده‌بندی سنی همه سنین G – All Ages رو بدون استثناء می توان با وجود داشتن هر گروه سنی تماشا کرد. ولی این بدین معنا نیست که انیمه‌های این لیست، همه‌شون خیلی بچگونه هستند. به عنوان مثال برخی از آثار هایائو میازاکی Hayao Miyazaki که جزو بهترین‌های دنیای انیمه هستند. در این رده‌بندی سنی انیمه‌ای قرار می‌گیرند. همه هم این مسئله رو قبول دارند.

برخی از آثار موجود در رده‌سنی همه سنین G – All Ages

Porco Rosso

Okko’s Inn

My Neighbor Totoro

Into the Forest of Fireflies’ Light

Howl’s Moving Castle


PG – Children
کودکان

دومین گروه سنی دنیای انیمه، مخصوص رده کودکان PG – Children می‌باشد. شروع این رده عمدتاً از سن ۷ سالگی به بالا هستش. اما به طور کلی ما اون رو زیر ۱۳ سال در نظر می‌گیریم. این گروه سنی عمدتاً شامل انیمه‌هایی با محتوای آموزشی، کمدی و قهرمانی است. البته سایر مسائل نیز در این گروه سنی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین منظور از کودکان این است که مخصوص گروه سنی کودکان است. اما سایر گروه‌های سنی بدون مانع می‌توانند از این انیمه‌ها استفاده کنند. به جز افراد پایین‌تر از گروه سنی مورد نظر که شامل خردسالان می‌شود. توصیه دارم که ظرفیت‌های این رده‌سنی انیمه‌ای مانگایی رو هم در نظر بگیرید. چون با اینکه درصد کمی از انیمه‌های خوب رو به همراه همه سنین G – All تشکیل می‌دهند. ولی بازهم همیشه آدم رو غافل‌گیر می‌کنند.

برخی از آثار موجود در رده‌سنی کودکان PG – Children

Spirited Away

The Girl Who Leapt Through Time

Little Witch Academia

Castle in the Sky

Wolf Children


PG-13 – Teens 13 or older
نوجوانان

می‌رسیم به رده‌سنی نوجوانان PG-13 – Teens 13 or older که عمده پرطرفدارترین انیمه‌ها درش قرار می‌گیرد. بیشتر انیمه‌های در حال پخش امروزی هم در این گروه خضور دارند. انیمه‌هایی که دارای محتوای اکشن فراوان، صحنه‌های عاشقانه فراوان و شخصیت‌هایی که ذات قهرمانانه دارند نیز از این گروه شروع می‌شوند.

دلیل این امر این است که افراد این گروه‌سنی انیمه‌ای مانگایی، عمدتاً وارد سن نوجوانی و بلوغ شدند. لذا انیمه‌های ژاپنی با نشان دادن شخصیت‌های متعدد و جذاب و سایر مسایل، سعی در ساختن شخصیت افراد در یک راستای خوب، دارند. صدالبته بیشتر انیمه‌های عاشقانه و کمدی هم با توجه به گروه‌سنی فوق، از این رده شروع می‌شوند.

برخی از آثار موجود در رده‌سنی نوجوانان PG-13 – Teens 13 or older

Black Clover

Naruto

One Piece

Your Lie in April

Sword Art Online


R – 17+ (violence & profanity)
جوانان

رده‌بندی سنی انیمه و مانگا

گروه سنی بعدی، جوانان است که عمدتاً با نام انگلیسی R – 17+ (violence & profanity) شناخته می‌شه. رده‌سنی حوانان به طور کلی افراد بالای ۱۷ سال رو در لیست بینندگان دارد. البته اگه ۱۷ سال به بالا هم نبودید، مشکلی نیست و می‌تونید تماشاشون کنید. فقط جنبه داشته باشید. علاوه بر این، رده‌سنی جوانان اولین گروه‌سنی لیست فوق هستش که به طور عمده ژانر روانشناختی درش استفاده می‌شه. همزمان در این گروه خشونت به نسبت گروه قبلی، بالاتر رفته.

در رده‌بندی سنی جوانان به وفور به مسائل مربوط به مشکلات بزرگسالان پرداخته می‌شود. به همین دلایل، نویسندگان و سازندگان در این گروه سنی، دست بازتری برای استفاده از صحنه‌های خشن، الفاظ رکیک، مسائلی که مغز آدم رو می‌پوکونه. به همراه پرداخت به انواع مسائل جنگی، جنسی، سیاسی و روانشناختی و کلی چیز دیگه دارند. این گروه سنی بعد از رده‌بندی سنی نوجوانان PG-13 – Teens 13 or older بیشترین میزان طرفدار و محبوبیت را دارا می‌باشد.

برخی از آثار موجود در رده‌سنی R – 17+ (violence & profanity)

Attack on Titan

Fate/Zero

Code Geass

Death Note

Re:ZERO -Starting Life in Another World-


R+ – Mild Nudity
بزرگسالان

رده‌بندی سنی انیمه و مانگا

آخرین گروه سنی مورد معرفی ما در بخش انیمه مجله اینترنتی وارونه، گروه سنی بزرگسالان هستش. که با نام انگلیسی R+ – Mild Nudity در سایت مای انیمه لیست Myanimelist شناخته می‌شود. این گروه سنی مدل سطح بالاتره رده‌سنی جوانان R – 17+ (violence & profanity) می‌باشد. یعنی صحنه‌هایی که خون فواره می‌زنه، روانشناختی سنگین و مسائل جنسی به مقدار بالا موجود می‌باشد. همچنین در ژاپن، رده‌سنی این گروه از ۲۳ سالگی آغاز و تا بی‌نهایت ادامه میابد.

برای دوستانی که فکر می‌کنند انیمه‌ها، برای بچه‌هاست، توصیه دارم به معروف‌ترین انیمه‌های گروه سنی بزرگسالان و جوانان مراجعه کنن. تا توی همون قسمت اول، این توهم بزرگ تبدیل به هاله‌ای از ابهام تبدیل گردد. البته انیمه‌های موجود در رده‌بندی سنی جوانان و مخصوصاً بزرگسالان صرفاً خشن نیست. گاهی ممکنه که خشونت بسیاری دیده نشه. ولی بدلیل پرداختن به مسائل سنگین روانشناختی یا سایر مسائل، سر از این رده‌های سنی انیمه‌ای و مانگایی درآوردند.

برخی از آثار موجود در رده‌سنی بزرگسالان R+ – Mild Nudity

Berserk

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Sankarea: Undying Love

Paprika

Apocalyptic Academy: Highschool of the Dead


امیدوارم از اطلاعات موجود در گروه‌بندی سنی مانگاها و انیمه‌های مختلف، نهایت استفاده رو ببرید. همزمان در “رده‌بندی سنی انیمه و مانگا که حتماً باید آن‌ها را بشناسید!” با نظراتتون هم انگیزه به ما بدین، هم اطلاعاتتون رو به رخ بکشید. هم نظرات خودتون رو بیان کنید. هم در معرفی موسیقی‌های خوف انیمه‌ای آینده دست یاری برسونید.

تمامی دوستانی هم که علاقه به همکاری در بخش انیمه، سایر بخش‌های مجله وارونه و یا بحث شیرین تبلیغات دارند. میتونند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com با ما تماس‌های لازم را برقرار نمایند.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

 
 

73 دیدگاه

 1. Ali

  Nanatsu no taizai یا همومن هفت گناه کبیره(مرگبار) هم خوبه

 2. نیما

  سلام اگر امکانش هس نام انیمه هایی که در رده ی سنی R+(بزرگسالان)هستند چن تاشونو که امکانش هست رو بگید

 3. آکاشی سیجورو

  سلام میخواستم بدونم بعضی از انیمه ها هستن که عاشقانه هستن ولی کم و بعضی دیگر هم هستن که خیلی عاشقانه ان اینا هر کدوم مال چه رده سنی هستن ؟

  1. علی دست پیمان

   هر انیمه ای رو رده سنیش رو مشخص کردن و معمولا به 3 دسته + 17 و -17 و +-13 تقسیم میشن

 4. M.h

  سلام ببخشید رده بندی سنی انیمه ها رو از کجا می تونیم ببینیم ؟

 5. آرمان

  انیمه دفترچه مرگ تا اونجایی که میدونم درجه tv 14 داره که میشه اونرو معادل pg 13 گرفت چجوری درجش بزرگساله

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   خیر درجه انیمه دفترچه مرگ جوانان معادل R – 17+ (violence & profanity) هستش. درجه‌ای که شما فرمودید در وب‌سایت‌هایی غیر از مای انیمه لیست هستش. که ما چون می‌خواییم یک مرجع انیمه‌ای رو ملاک قرار دهیم، نه یک وب‌سایت که دوتا انیمه گذاشته یا اصلا تخصصی انیمه کار نمی‌کنه. این گروه سنی رو ملاک قرار دادیم.

 6. zuhaib

  سلام بر همه جوانان سرزمین اهل انیمه و انیمیشن و فیلم امیدوارم که سلامت باشین
  یه چیزیو بهتون میگم به دیدگاه من
  انیمه رو ندیده و نشنیده پاسخ های منفی ندین البته اونهای که ندیدن و احساس ندارن انیمیشن یا انیمه به بسیار مشکلات مردمان ژاپن یا دیگر مردم کار سازیش میکنن تا یکی یا چندتای از جوانان دنیا احساسش کنن و خوش آنها بیاید قُربونتون

  1. Mohammad hosein

   به دیدگاه منم من از ادمایی که صرفا بر طبق احساسات پیش میرن و تعصب کورشون میکمه که عیب یه چیزیو نبینن نادان هستند!!انیمه رو هن دیدم و نظرم هموته که گفتم… انگار هر چی که ما دوست دازیم دیگه نباید چیز منفی روش بیاد! خیر..‌. منم این انیمه رو دوست دارم ولی کلا ادمی نیستم بگم یه چیزی ۸۰ درصد خوبه خب بیخیال ۲۰ درصد بدش و بگم پس ۱۰۰ درصد عالیه و بی عیب. این بحثم خیلز وقت پیش تموم شده…
   نبش قبر نکن

 7. ☺️

  ببینید داخل این بحث دو گروه وجود داره.گروه اول که انیمه رو ندیده ولی معلوماتش خوبه.گروه دوم که معلوماتش خوب نیست ولی انیمه رو دیده.در نتیجه بحث به نتیجه نرسید و موکول شد به آینده.البته گروه دوم به گروه اول گفتن انیمه رو ببین بعداً بیا و نظر بده.حالا من به گروه دوم میگم.برید و معلوماتتونو زیاد کنید تا بفهمید منظورش چی بود و چی گفت.وقتی نمی‌دونید پس شما هم حق ندارید سریع گارد بگیرید!

 8. Mohammad hosein

  سلام به همه.لازم دونستم به صورت کاملاجدی یه چیزیواضافه کنم.اقای سعادتی بسیار لطف کردن وداستانو واسه بنده گفتن.بازم تغییری توی مطلبی که گفتم ایجاد نشد وهنوز خون اشامهاوغولها وجودشون منطقی ترهستش.تازه تناقضات جدیدم ایجاد شد.قبول دارم داستان فانتزیه(انصافن قشنگه ومنویادبازی نقش افرینی مورد علاقه م انداخت) اما من اونو مطرح کردم چون اقای سعادتی گفته بودن تا اخر عمر سرش بحث میکنن!به منظور کمک به ایشون بود این اقدام..ولی درنظرنگرفته بودم که و نزدیک بود جنگ جهانی وارونه شه!!ولی الان حرصم از اینکه اقای سعادتی طرف انیمه رو گرفت و هیشکی نفهمیدمن چی گفتم دراومد!!!واسه همینم به همتون یه نگاه عین نگاه توی تصویراین مطلب میکنم مخصوصا به اقای سعادتی و با تمام احترامی که براش قائلم میپرسم:«وات ار یو دویینگ؟؟!!!!!»اگه بامن مشکلی دارین(ک به نظر نمیاد)حداقل زیرمیزی بهم بگین.جون من حرکت انتهاری نزن داداش!

  1. Amiir.sh

   ایشون هم تبر زد هم اگاهت کرد?

  2. Aliraza.

   من خودم یه اشتباهی کردم این بود که دو سه تا نظر ضد انیمه شمشیرزنی آنلاین دادم (داخل سایت) در صورتی که من فقط براساس چند تا عکس از انیمه و خلاصه داستانش انیمه رو نقد کردم و الآن که فکر میکنم آن کار کاملا اشتباه بوده (البته هنوز انیمه رو ندیدم) و تا وقتی که انیمه رو ندیدم نمیتوانم نقدش کنم در واقع هر اثری مثل کتاب ،فیلم و سریال رو بخوای نقد کنی(یا در موردش نظرتو بگی) آن رو باید کامل ببینی(برای کتاب بخوانی) تا نظرت در مورد اثر ارزش پیدا کنه(این موضوع در مورد بازی هم صدق میکند) ،نظرات شما هم پایین برای من تا حدودی جالب بود اما هر وقت برای یه اثری تو ژانرش فانتزی مینویسند من انتظار این هم دارم که دریا و آسمون جا به جا بشن (دیگه از این غیر ممکن‌تر!!) بنظرم الآن که مدارس گویا تا عید قراره تعطیل باشه شما روزی فقط دو قسمت از انیمه اتک رو ببین(که به کنکورت هم لطمه نخوره) مطمئن باش ارزشش رو داره حداقلش اینکه دفعه بعد که اومدی در مورد اتک نظر دادی قبلش می‌نویسی انیمه رو کامل دیدم و اینو میگم…آقای سعادتی هم تا حدودی حق داره فکر کنم شما بهتر از بقیه کاربران باید درکش کنید…موفق باشید.

   1. Mohammad hosein

    ممنون از شما علیرضا.حرفتونو حتما مدنظرم قرار میدم.اتک رو هم تو برنامه م هست حتما ببینم.منم به شما فیلم انگل رو توصیه ویژه میکنم ببینید(سکانس اخر فیلم خیلی مهمه.اگه بعد از دیدن منظورمو نفهمیدید بگید توضیح بدم).برای کنکور هم خیلی درس بخونید..البته من خودمم عقب افتادم!!حرفایی هم زدم بر طبق داستان اتک بود و احتمال میدم بعد از کامل دیدن اتک همچنان نظرم همین باشه.اما.با پذیرفتن اینکه داستان فانتزی هست به هیچ وجه نمیگم انیمه بدیه.اتفاقا منو یاد یه بازی نقش افرینی خیلی توپ انداخت که نقطه قوتشو داستانش میدونم.اقای سعادتی هم به جرئت میگم تنها ادمی توی زندگی من هستن که من ندیدمشون اما با خوندن چند تا متن ازش واقعا این انسانو قلبی دوست دارم.درکشون میکنم…تصمیم دارم جای ایشون چند تا از کامنت ها رو هم که میدونم جواب بدم که کمکی باشه(خوب مینویسم..مشکلی پیش نمیاد?).درمورد این موضوع علمی که گفتمم دراینده به صورت کاملتر توضیح میدم…همچنین منتظر شما در کامنتهای اتک فصل جدید هستم…خودمم که حضور پیدا میکنم??.ممنون و مچکر.

 9. ...

  درود.حتما کامنت اقای سعادتیو ندیدید. کم مونده اینجا بحث سیاسی هم بکنید! اصن خجالت نکشید.راحت باشید.اقای سعادتیم از همون روزی که Alireza. خان بهشون گفتن یه مقاله نویس که به اکثر کامنتا جواب میده و محمدحسین میخواو تیغش بزنه دیگه کامنتا رو حال نداره جواب بده…!یا بهشون برخورده و ناراحت شدن یا علیرضا چششون زد!!!من جای علیرضا بودم معذرت خواهی میکردم.محمدحسینم حالا که فک میکنم تقصیر داشت.(حداقل اون عذر خواست)..بگذریم.اتکم بی اتک…تمام? من جای اقای سعادتی بودم هر کامنتی که خوشم نمیومدو از جا حذف میکردم بره و به فراموشی میسپردمش. البته ایشون خودشون خیلی عاقلن.. بهتر میدونن چکار کنن.

 10. Arslan

  سلام.دوستانی که اسپم اسپم میکنن میخواستم بگم توی تاکسی هم شما نمیتونید همش درمورد مسیر و مقصد و اینجور چیزا بگید!(بگذریم که بحث داغ سیاسی اکثرا تو تاکسی هست!)یعنی شما از هوا شروع کنی از کجا که سر در نمیاره.پس حرص نخورید که بی فایده هستش و بس!!!در مورد اتکم اتک به نظر من تنها انیمه واقعی هستش!بقیه شوخی ای بیش نیستند!پس وقتی فقط یه دونه س رقابتی هم نداره پی هم بهترین انیمه ست و هم بدترین!تمام شد و رفت!حرف هر دو طرف ثابت شد.(همون اولم معلوم بود همه تون یه چیزی میگید)درجواب محمدحسین عزیز هم بگویم که اینی که تو گفتی خیلی جالب بود.افرین به دیدت.ولی اینی شما میگی تو فصل اول بود بیشتر.بعد نویسنده اونموقع 19 سالش بوده الان 32 سالش شده!!!!!و داستان داره مسیر خوبیو پیش میگیره..شما هم برو کامل ببین و من به شخص منتظر نظرت در اخرین قسمت اتک ان تایتان هستم(اخرین قسمت فصل چهار که اقای دست پیمانم زحمتشو قراره بکشن…چه شود??).پس یادت نره!مرسی از همگی.راستی از لحن اقای شاتر هم خوشم نیومد…جا داشت مثل یک انسان فرهیخته (مثل بقیه کاربرها) صحبتتونو ارائه میدادید.هرچند نظرتون درعین تند بودن خنده دار هم بود.

 11. علی

  با عرض سلام و تشکر از گردآوری اطلاعات
  همه انیمه های باحال که رفت جوانان??? واقعا جوانان دومین گروه سنی پرطرفداره؟ با وجود کد گیاس و تایتان ها و دفترچه مرگ که بنظر من باید رتبه اول رو کسب میکرد. عجیبه….
  در کل ممنونم و لطفا بگین چگونه اینگونه شد؟

  1. ...

   درود.یا شما اشتباه متوجه شدی یا من منظورتو از حرفت نفهمیدم.دومین “گروه” سنی پرطرفداره.یعنی مردم بیشتر ترجیح میدن توی این رده ی سنی انیمه ساخته بشه.نه اینکه انیمه هاش بهتر باشن.منظورم اینه مردم دوست دارن همون دفترچه مرگ مثلا توی یه رده سنی دیگه میبود..

 12. علی

  با عرض سلام و تشکر از گردآوری اطلاعات
  همه انیمه های باحال که رفت جوانان??? واقعا جوانان دومین گروه سنی پرطرفداره؟ با وجود کد گیاس و تایتان ها و دفترچه مرگ که بنظر من باید رتبه اول رو کسب میکرد. عجیبه….
  در کل ممنونم و لطفا بگین چگونه اینگونه شد

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   حالا که دقت کردم. درست می‌گید. بهترین‌ها توی جوانان بعد نوجوانان و کودکان و بزرگسالان هست. تقصیر منم نیست، تقصیر زیرساخت‌هاست

 13. محمد مهدی پرویش

  تقریبا همه کامنت ها اسپمند :/

  درباره اتک هم با اختلاف بهترین انیمه ( و مانگا ) ایه که تا حالا دیدم ( و خومدم)
  البته این نظرو سلیقه منه دلیل بر این نیست که بقیه انیمه ها خوب نباشن بلکه کلی انیمه خفن و خوف وجود داره که منم کلی باهاشون حال کردم و حال می کنم !!!

  پ.ن : درباره پست هم که من همشونو زیرسیبیلی می بینم :))))))

  1. ...

   درود.بیخیال کامنت اسپم!انسان این مدلی هستش که هرچی بیشتر بهش نگن انجام نده بیشتر میره انجام میده.اقای سعادتیم بنده خدا توی پست جدید گفتن هر نظری دارین بگین☺ در مورد اتک هم هنوز قضاوت یه کم زود نیست؟!توکیو غولو هم همه میگفتن بهترین انیمه و فلان.ولی الان چند تا ازطرفدارهاش موندن؟!ایشالا که اینچنین نمیشه….

   1. محمد مهدی پرویش

    tokyo ghoul ار فصل سه که در انیمه برابر مانگای tokyo ghoul re هست افتضاح شروع شد و از همون موقع معلوم بود آخر عاقبتش چیه.
    اما attack on titan(shingeki no kyojin) به این اتفاق دچار نمی شه و من این رو بر اساس مانگا می گم 🙂

    1. ...

     ایشالا دوست عزیز.جای نگرانی نیست

 14. محمد سعادتی

  درود بر همه دوستان
  از اتک بکشید بیرون جان من
  این انیمه داستان پرجزییاتی داره. یا بهتر بگم با توجه به روند داستان، کلی از اطلاعات آروم گفته می‌شه. کامل هم گفته می‎‌شه. منم بخوام بهتون حواب بدم اسپویل می‌شه. خیلی از دوستان هم به همین دلیل جواب کاملی نمی‌دن. پس اگه می‌خواهید در مورد داستان اتک با اسپویل بحث کنید. برید تو بررسی آخرین قسمت اتک یا در همین‌جا بکشید بیرون از این بحث

 15. فریبرز

  و یه سوال دیگه این که شما گفتین انسان ها تازه یادشون اومد که دفاع کنن منظورتون چی بود؟

  1. Mohammad hosein

   سلام بر شما دوست عزیز.منظورم این بودش که جمعیت انسانها بالا هستش.ولی تا دم قتل عام پیش رفتن یا من اشتباه میکنم؟!

 16. امین

  مرسی بابت مطلبت میشه راجب ژانر ها و رده بندی خوده انیمه هم بنویسید البته من جای دیگه خوندم ولی از بس زیاده فراموشم میشه دوست دارم از دیدگاه شما بخونم مثل سایکولوجیکال،هارِم،اِچی،مِکا،شوجو،گروتسک/گروسام

 17. فریبرز

  محمد حسین عزیز
  ممنونم از لطفی که داری
  اول یه سوال از شما دارم
  مگه شما نیم فصل دوم فصل سوم انیمه اتک ان تایتان رو تماشا نکردید؟
  در اونجا اشاره میشه که در واقع الدیایی ها توانایی بدل شدن به تایتان رو بنا بر قدرتی که به ارث بردن دارن
  بحث اصلی من این بود که با صرف نظر از داستان،تایتان هاچیزی جدا از انسان ها نیستن در فضای این انیمه
  بعد اینکه اینکه شما از این انیمه خوشتان بیاید یا نه کاملا قابل احترام است
  حتی هر انیمه ی دیگری
  و هیچ بحثی توش نیست
  راستی حالا که این موضوع رو راجع به اتک مطرح کردی،نظرت درباره ی انیمه فول متال و جهانش چیه؟
  دوست دارم بدونم
  در آینده حتما منتظرم که تحلیل کامل و فوق العاده ات رو از اتک ببینم
  موفق باشی

  1. Mohammad hosein

   سلام مجدد.راستش چون از اتک زیاد خوشم نیومد نه.نگاه نکردم.ولی اینی که فرمودیدو میدونستم تا حدی.همینم خودش دچار مشکل هستش..من باهاش به تناقض برخوردم..همین تبدیل به تایتان و ارث بردن..پیمان با شیطانو..نمیدونم والا.
   بحث احترامم داخل پرانتز اشاره کردم بهش.امیدوارم حمل بر بی احترامی نشده باشه..فول متال رو هنوز درحدی ندیدم و ازش نمیدونم که بتونم راجع بهش چیزی بگم حقیقت..در اون حد رسید بهتون اطلاع میدم.راستش شما خیلی لطف داری..من حرف زدنم زیاد جالب نیست.روش کار خواهم کرد.بحث با شما خیلی جالب بود.میتونم بگم تا حدی جالب بود که نظرم نسبت به اتک در استانه تغییره و یه چیز جدیدم به اخلاقیاتم اضافه کردید.باید صبر کنیم اتک کامل بیادش ببینم چی میشه? مخلصیم!

 18. ...

  خب سروکله علیرضاجانم پیدا شد..اقای سعادتی یه زحمت بکشید درمورد اتک یه چیزی بگید خواهشا!خودتون گفتید اخه…خواهش میکنم از شما عاجزانه

 19. Alireza.

  آقای سعادتی مقاله کاملی بود خسته نباشید، خب درجه بندی سنی یک مسئله مهم نه تنها درمورد دیدن انیمه بلکه برای دیدن فیلم ، سریال ، بازی کردن گیم و…هست . داخل ایران هم کمترین اهمیت رو به همین موضوع مهم میدن مثلا والدین یه بچه برای بچشون که ۸ یا ۹ سالش هست بازی +۱۸(مثلjta) میخرن…که به احتمال بالا داخل جامعه یه فرد که تمایل زیادی به خشونت و مسائل جنسی داره بوجود میاد.درمورد انیمه دیدن هم این موضوع صدق میکنه(انیمه بزرگسال رو که آدم واسه بچه نمیزاره …).من خودم به شخصه انیمه‌هایی که برای همه سنین (البته به جز آثار میازاکی)هستند خوشم نمیاد چون به مسائل به طور ساده پرداخته شده و بیشتر جنبه آموزشی داره و همان بیشتر مناسب کودکان و افراد خردسال هستند از ان طرف بنظرم انیمه‌ های +۱۷ رو مانور زیادی روش میشه داد(اکثر انیمه‌هایی هم که خوشم میاد داخل همین رده بندی‌ هستند بعدش هم انیمه‌ها+۱۳) و انقدر دست نویسنده و کارگردان باز هست که به همه مسائل به اندازه کافی برسه منظور داستان رو خوب متوجه میشی نه به اندازه انیمه‌های بزرگسال غلیظ‌ و نه به اندازه انیمه‌های زیر ۱۳سال ساده هستند. یک چیز جالب که داخل این صفحه وجود داره اینکه این موضوع رو اثبات میکنه که به همه بگی اینکارو نکنید اکثرا میرن همان کارو میکنند(از این بهتر نمیتوانستم بگم) ،مثلابه بقیه میگی انیمه برزک مال افراده بزرگساله خشونت و مسائل….توش زیاده تاثیر بد میزاره و … اگه قبلا نمیخواست ببینتش با این حرف‌ها قطعا میره نگاهش میکنه?

  1. ...

   ینی تو شاتر نیستی….باشه!

 20. فریبرز

  جناب محمد حسین
  من نظرات شما رو با دقت خوندم اما منظور شما و ارتباطش رو با داستان اتک دقیقا متوجه نشدم
  اصولا اگر شما چه انیمه این اثر را دیده باشید چه مانگای آن را خوانده باشید
  من به شما میگویم
  که شما و تمام افراد دیگر صلاحیت نقد و بحث در مورد اینگونه مسائل بنیادین درباره اتک و داستان آن را ندارید
  من هم ندارم
  هیچ کس ندارد
  فعلا ندارد
  من نمیدانم شما از بین مانگا و انیمه کدام را دنبال میکنید اما من که مانگا رو دنبال میکنم من به صراحت میگم که نمیشه تا داستان با همه ی جزئیاتش تمام نشه در موردش مطلب خاصی رو مطرح کرد
  چون مثلا یکی از دوستان گفته بود گیم اف ترونز
  گات یه داستان ساده داره و بیش تر شخصیتاش پیچیده هستن در صورتی که داستانش هیچ پیچیدگی خاصی نداره
  منظورم اینه که داستان کاملا معلوم و هویداست
  دقیقا بر عکس اتک ان تایتان
  تا آخرررررییین قسمت این مجموعه ما هنوز نمیدونیم داستان واقعا چیه!
  به راستی نمیدونیم
  واقعا نمیدونیم
  و این زیباست
  در جواب شما گفتم که این موضوع زیباست
  و به همین دلیل میگم نمیشه تقریبا از هیچ منظری این انیمه رو نقد کرد تا وقتی که تمام بشه
  من احساس میکنم که شما حتی انیمه این اثر رو هم با دقت ندیده اید
  چون گفتید که چه موجودی می آید غذای خودش را منقرض کند
  انسان ها اصلا غذای تایتان ها نیستند!
  یعنی انسان ها به عنوان غذا اصلا خورده نمی شوند
  و بسیاری از موارد دیگر که مطمئنم شما در آن به اشتباه افتاده اید
  من هم به علت این که این محتوا مربوط به مانگا نیست و اسپویل نباشه بیش تر از این توضیح نمیدم ولی بدانید که این قضیه بر شما مشتبه شده
  بعد اینکه این موردی که شما مطرح کردید یک تحلیل ناقص است
  شما یک موضوع جزئی را به کل اثر تعمیم داده اید و ان را نقد میکنید
  و این اشتباه است
  قرار نیست به خاطر اینکه یه نقطه ی یه اثری از نظر ما اشکال داره به اون اثر از ده صفر بدیم و بگیم بدترینه
  این اشتباه است
  نمیشه یه نفره بیایم انیمه ای رو با این میزان فروش مانگا،محوبیت انیمه و غیره و غیره زیر سوال ببریم
  این اشتباه است
  این بحث مربوط به طبیعت رو احتمالا شما یه جایی خوندی اومدی اینجا مطرح میکنی
  موضوعی که هیچ ربطی نداره
  شما دارید بحث خالقیت طبیعت و حقیقت رو مطرح میکنید و این که این بر خلاف نظم طبیعت است و این عمل طبیعی نیست
  شما و من و هیچ کس دیگه درباره ی نوع خلق تایتان ها هیچ چیزی نمیدونیم
  اونوقت شما چطور چیزی رو که نمیدونی و بهش علم و احاطه نداری تحلیلش میکنی؟
  و این یعنی تحلیل ناقص
  شما گفتید که طبیعت هیچ وقت تایتان ها رو به وجود نمی اورد
  شما از کجا میدانید که توی داستان و توی تخیل ایسایاما طبیعت این موجودات رو به وجود آورده؟
  تازه اگر هم به وجود بیاره مگه تایتان ها طبیعت رو نابود میکنن؟
  تایتان ها انسان ها رو میخورن
  اگه این حرف شما درسته،پس ما انسان ها چرا به وجود اومدیدم؟
  چه کسی بیش تر از انسان به طبیعت و نظام طبیعی ضربه میزنه؟
  پس چرا ما اینجا هستیم؟
  بعد اینکه اصلا نیازی نیست که طبیعت تایتان ها رو به وجود بیاره
  و خود انسان هام با علم امروزی میتونن یه انسان یه قابلیت های فوق العاده مثل عظیم الجثه بودن و … به وجود بیارن که شما میتونی در این زمینه مطالعه کنی
  پس حرف شما رد و نقض میشه
  بدرود

  1. Mohammad hosein

   واقعا فوق العاده بود.به حدی از خوندن نظرتون تحت تأثیر قرار گرفتم که باورتون نمیشه.درود بر شما.خیلی عالی بود.واقعا لذت بردم.این چیزی که من میگم یه تئوری تکامل هستش.که به خاطر توضیحات فوق العاده بد بنده اینجوری شد.من حس کردم طبیعت این برتری رو به تایتان ها داده..تعداد بیشتری که دارن..این بحثی که من میگم خیلی طولانیه.اصلا در حوصله یه نظر نمیگنجه و خیلی پرته از این سایت.نویسنده باید به اینا توجه میکرد که به نظر من نکرده..من دقت کردم توی خیلی جاها این رعایت شده.اما به قول شما صبر میکنیم و روزی که کامل شد داستانش نظرمو میگم..کامل تر و قابل فهم تر..من تخیل داستانو اصلا کار ندارم.بحثم روی اساس داستانه.فقط اینو بگم که مرد عنکبوتی غیرمنطقی بودش.اما اساسش مشکل نداشت.یه عنکبوت رادیواکتیو دلیل این موضوع بود و این پذیرفتنیه!به هیچ وجهم نمره نمیدم به این انیمه…باید کامل شه…باشه.نظر شخصی و تحلیل هم هر کسی حقش رو داره حتی غلطش رو..ولی من همچنان با اتک مشکل دارم.پیمان بستن و تایتان شدنو..

  2. Mohammad hosein

   با خوندن نظرتون مدل نوشتن اقای سعادتی برام تداعی شد..نمیدونم چرا.واقعا خوشم اومد..خیلی زیاد.

  3. Amiir.sh

   منظورش نابودی محیط زیست نبود.نابودی حیات بود.من منظورشونو فهمیدم.مسائل زیستی نسبتا پیچیده هستن که بیان کردن.که اقای سعادتی مشکل نداشتن مطمئنم محمدحسین قشنگ براتون توضیح میده.

  4. محمد سعادتی

   از بس نظرات جالب بود، هیچی نمی‌گم. فقط به امید فصل چهار

 21. Mohammad hosein

  خب حداقل تا قبل اینکه اقای سعادتی بیاد و این کامنتهای احتنالا اعصاب خرد کنو پاک کنه بگم.ایشالا که منظورمو رسونده باشم.من میگم از لحاظ واقعا منطقی درصورتی یه موجود میاد رأس هرم که برتر از بقیه باشه.خون اشاما یه ویژگی هایی دارن.زمبیا یه جور.غولاو…. ولی این تایتانا صرفا ادم خوار های بی فکر هستن و اینا ویژگی منفیه!پس طبیعت امتیاز برتری بهش نمیده…من از جهت تخیلی بودن یا اینکع از کجا اومدن بحثی ندارم.خیلی داستان این مدلی داریم…کدوم فیلم “خوب”توش موجودات پست تر بهتر بودن که من نمیدونم؟!

  1. Mbn.Pny

   شما میگین چیجوری موجوداتی که هوش درست حسابی اب ندارن میتونن انسان های هوشمند رو بخورن درست؟
   من مانگا رو نخوندم ولی به هر حال پشت به وجود اومدن غول ها یه سری هستن که اونا هم هوشمندن. مث اینکه من یه شیرو قوی ترش کنم و بفرستم برا ی سری دلایل. درسته شیره هوش اینو نداره ولی من که هوششو دارم. حالا اینکه دووم بیاره یا نه به هوش اونا هم بستگی داره

   1. Mohammad hosein

    افرین به شما.خیلی مثال قشنگی زدی.الان شد یه چیزی!!الان سؤال پیش میاد که چرا!انسانها پشتشن یا نه؟اگه اره یعنی انسانها دارن خودکشی میکنن؟!باز تناقض با منطق.اگه انسان نیستن چین؟!و کلی موضوع این وسط میاد..و میرسیم به همین موضوع که دوستمون گفتن.باید صبر کنیم…از بحث با ادمای باهوش اینجا واقعا لذت بردم زیااااااد..خیلی قشنگ بود.مرسی

  2. محمد سعادتی

   درود بر محمد حسین
   با توجه به سخنان گرانبهات، توصیه دارم بررسی نیم فصل دوم فصل سوم اتک رو که آقای دست‌پیمان نوشتند، کامل بخونی تا علاوه بر اسپویل، کل داستان پشت تایتان ها رو در بیاری

 22. Mohammad hosein

  همون بحث اژدها که گفتید دقیق در تضاد با این موضوع هست.اژدها ها رام شدن.ینی انسان رئیسشون بود دیگه.درسته؟!مگه سوارشون نمیشدن؟!الان ارباب حلقه ها داستانش سر قدرت هست و به قشنگی هر چه تمام تر نوشته شد و ساخته شد.همین توکیو غول که فازش مثل جوکر بود درمورد اینکه همه ادماخاکسترین وادمی نداریم که ذاتن بد باشه بود…انگل فیلم فوق العاده ای بودش.چقدر خوب اختلاف طبقاتی رو نشون دادوکارگردانی هر صحنه درتلاش بوداین اختلافونشون بده.ولی اتک صرفا یه سری ادم خوارهستن که دیوانه وار ریختن سرغذا…تهش که چی.ایناواقعاکلیشه ای هستش?

  1. محمد سعادتی

   درود، یه بار دیگه هم گفتم، ولی بازهم می‌گم.
   قضیه این تایتان‌های آدم خوار که از کجا اومدن، چرا اومدن، چرا اینجان، به طور کامل در طی سه فصل توضیح داده می‌شود. منم بگم می‌شه اسپویل، ولی اگه از اسپویل ترسی ندارین، بگید تا کلا داستان رو لو بدم. چون چاره‌ دیگه ای نیست.

   1. Mohammad hosein

    از اسپویل ترسی ندارم…میتونید بهم ایمیل کنید بی زحمت.چون دوستان مشکل دارند.ولی من بازم از توش یه مشکلی درمیارم?

 23. Mohammad hosein

  ببینید الان صحبت سر این شد که شما فرمودید بهتر و بدتر…بعد ایشون صحبت منو متوجه نشد شاید به این دلیل که من بد منظورمو رسوندم.اما واقعا خسته شدم از بس سر این اتک بحث میشه.اخه شما یه بار نمیخواید منطقی بهش نگاه کنید؟!دوست داشتن منطق نداره قبول.اما چون دوست دارین دلیل بر بهتر بودنش که نیست.هست؟!شما یه نگاه به داستان بندازید.تایتان ها ادم میخورن.کل داستان همین جمله ست.خب که چی؟!انیمه شیطان کش هم مادرشو خورده بودن.اینم مث همون.خب میخواد انتقام بگیره.انتقامم گرفت.تهش که چی؟!این اصن داستان خاصی نیست.منظورم اینه اتک واقعا اینچیزی نیست که طرفداراش میگن!!الان انیمه اسم تو هم هیچ جاش منطقی نبود.جابه جا شدن دو تا ادم که حتی توی یک زمان هم زندگی نمیکردن.داستانشم جابه جا شدن بود همین.و قشنگ بود.اما میشه گفت بهترین انیمیشن بود؟!نه.نبود?بحث من اینه میشه ثابت کرد اتک میتونه بدترین باشه. فقط همین.وگرنه به نظر من ارباب حلقه ها توش چیزای عجیب زیاد بود.خیلی هم زیاد بود.خب اونا کارخونه ادم سازی داشتن.من الان سؤالم از شاتر(احتمالا علیرضا) این هستش بهتر نبود به جای دانشگاه و خارج از کشور و این حرفا دلیل منطقی و بسیار زیباتونو میگفتید؟!من با این موجودات واقعا مشکل دارم.چطور تکامل موجواداتی پست تر رو ایجاد میکنه که به انسانهای هوشمند غلبه میکنن؟ما غول و غیر انسان زیاد داریم تو فیلم و انیمه ها.کدوم انیمه یا فیلم خوب هست که موجوادتش پست تر باشن ولی بیشتر و ترسناک تر و غالب باشن. اینو یکی به من بفهمونه در غیر این صورت خواهشا توی این سایت اسم اتک ان تایتان نیارید که من توان ندارم واقعا.مرسی

  1. mbn.pny

   عزیز. من فکر کنم شما هنوز اتک رو کامل ندیدین
   من ارباب حلقه ها ندیدم ولی فکر می کنم منظورتونو فهمیده باشم.
   اگه فصل سه پارت دومشو دیده باشین احتمالا فهمیده باشین چرا غول ها کارخونه ی ادم سازی ندارن:/

   1. Mohammad hosein

    سلام به شما.منظورم کامل چیز دیگه ای هستش.اصلا کاری به کارخونه و اینا ندارم.من میگم داستان مشکل اساسی داره.جداار تخیلی بودنش.ارباب حلقه ای معروف ترین و یکی از بهترین فیلمای کل تاریخ هستش.زمان داشتید حتما ببینیدش.همچنین ممنون از شما که نظرمنوخوندیدن و خوب جواب دادین

   2. Amiir.sh

    شما باید از پایین نظرات رو بخونید.بحث ایشون روی چگونگی پیداش غولا نیس.چرایی پیدایش هست!یعنی طبیعت نمیاد خودشو نابود کنه به جای بقا.داستان کلیشه ایه.

  2. محمد سعادتی

   درود بر شما
   حرف‌های شما منو یاد یکی از دوستام انداخت. که به ایشون تریلر و یه سری صحنه از یه سری انیمه فانتزی نشون دادم. اولین چیزی که واکنش نشون داد، یه خنده بود. بعدش هم گفت اینا هیچ منطقی پشتش نیست. من در جواب گفتم که انیمه‌ها، همین طوری هستند. تا انیمه رو نبینی، منطق رو درک نمی‌کنی. کلی از انیمه‌ها هم با یه داستان ساده شروع می‌شه. بعد به یه جاهایی می‌رسه که نگو. همه چیز رو هم یا توضیح می‌دن، یا می‌گن برو مانگا و اینا بخون. یا می‌گن برو تو افق محو شو. مثلاً همین اتک که با نبرد با تایتان‌ها شروع می‌شه. تو فصل چهار گویا می‌زنه تو فاز جنگ‌های جهانی! خودتون دیگه تصور کنید که داستان رو چطور از اون ور به این ور وصل کردند. بحث تایتان‌ها، این وسط هم همیشه هست. اگه بخوام توضیح بیشتر هم بدم اسپویل می‌شه.
   همچنین متشکر از توجه شما که کاری کردید، من که از مخالفای بهترین انیمه بودن اتک هستم، بیام و ازش طرفداری کنم

   1. Mohammad hosein

    اول اولش که من داشتم از شما طرفداری میکردم!جریان چیه??

 24. Amiir.sh

  شما چطورتونه؟!چرا به هم اتک میزنین؟!محمدحسین بی راهم نمیگه ها.خوبه قرار شد کامنت اعصاب خرد کن نذاریم دیگه..الان اقای سعادتی میاد میبینه بخش نظراتو نابود کردین شما چند نفر!!!علیرضا اگه شمایی بهتره شجاعت داشته باشی با اسم خودت بیای..به غرورتون لطمه ای وراد نمیشه.. این بحثم تموم کنین..فک کنم اخرش باید یه پیج زد که درمورد اتک بحث کنیم.نباید افراطی درموردش نظر داد دیگه.

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   اینا رو گفتید، یاد زمانی افتادم که مطالبی که می‌ذاشتم. کامنت نداشت. می‌گفتم ای خدا یه کامنت برسون. بعد یهو انقلاب شد. عین چی کامنت می‌اومد. منم موندم چه کنم. در نتیجه این شد

 25. شاتر

  دوست من
  من همونطوری یه اسمی واسه خودم نوشتم
  این مسئله واقعا انقدر مهمه؟
  بعد اینکه معذرت میخوام اگه باعث ناراحتیت شدم
  بعد اینکه چیزی نریختم که بخوام جمعش کنم

  1. ...

   خیلی رو داریا.هنوز میگی “اگه” باعث ناراحتی شدم؟!باعث ناراحتی من شدی.محمدحسین شدی و از همه مهمتر ممکنه اقای سعادتیم اعصابش خرد شه… اقای سعادتی معمولا حال نداره!نظریو پاک کنه دیگه خود دانی?
   تازه به طبیعتم توهین شد.
   اونم ناراحت شد?

   1. Mohammad hosein

    این دوستمون منظوری ندارن.منم اگه ناراحتتون کردم معذرت میخوام.خودمم کلا ناراحت نمیشم.اینطور ادمیم..امیدوارم شما م نشده باشین.

  2. محمد سعادتی

   درود بر شما
   اسم زیاد مهم نیست. مثلاً خود من توی بازی‌های استراتژی، اسمم رو می‌ذارم Camelot! فقط نظرات رو تودرتو نکنید که گاهی نمی‌دونم از کجا شروع به جواب دادن بکنم. تهش هم می‌گم، دوستان دارن مکالمات ارزنده انجام می‌دن، بعدش می‌گم حیفه که با این سطح علمی دخالت کنم

   1. Mohammad hosein

    منظورتونو متوجه نشدم

 26. nima

  سلام.
  با عرض معذرت که نظرم به مطلب ربطی نداره.
  اگه امکانش هست لیست بهترین انیمه های سینمایی 2019 را بنویسید.
  خیلی ممنون از سایت خوبتون.

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   این چنین نظرات رو من به عنوان نظرات کلی بخش انیمه در نظر می گیرم که خوب هم هست. منظور من از بی ربط هم پریدن از یه موضوع به موضوع دیگه بدون مقدمه هست
   بهترین انیمه های سینمایی 2019 رو هم شاید نشه که برم. ولی سعی خودمو می‌کنم
   همچنین متشکر از توجه شما

 27. Amiir.sh

  سلام. خوب بود. راجع به قسمت اول متن میخواستم بگم شاید بشه ثابت کرد اتک بهترین انیمه نیست. اونم شاید. اما غیر ممکنه بشه ثابت کرد بدترین انیمه هستش!

  1. Mohammad hosein

   سلام. اگه اشکالی نداشته باشه میخواستم جواب شما رو بدم.با اجازه نویسنده البته.یکی از مزایای ندیدن انیمه و خوندن داستانها این هستش که تحت تأثیر انیمه قرار نمیگیرید و فقط با خوندن طرز فکر نویسنده به دونسته هاتون اضافه میشه.پس با تعصب به انیمه نگاه نمیکنید(ینی کاری که من انجام میدم).خب ببینید همونطوری که پیش اومده چندچیز باهم اول باشن میتونه پیش بیاد که چندچیز باهم اخر باشن.و این مسئله ای پیش نمیاره.این مورد اول.مورد دوم اینکه برخلاف تصور شما و طرفداران این انیمه(و البته با احترانی که براشون قائلم) نظر من این هستش که این انیمه از نظر داستانی به نظر میاد مشکل داره(اگه جایی اشتباه کردم تصحیح بفرمایید:) حالا منظورم چیه؟!تایتان ها موجوداتی هستن غول پیکر،نادون و ادم خوار.از لحاظ قوانین طبیعت چنین چیزی غیر ممکن هست.منظورم اینه غیرممکنه طبیعت موجوداتی رو به وجود بیاره که هوش کمتر داشته باشن و منابع بیشتریو مصرف کنن و پرخرج باشن و هوشمندهارو بخورن که نسبت به خودشون برتری دارن و یا رئیسشون بشن. این سیر تکامل طبیعت هستش.که موجوداتی ایجاد کنه که هر چی ممکنه کمتر منابع طبیعتو مصرف کنن ومغزشون بیشتر کار کنه و خلاصه مفید باشن.مثل ما ادمها که جثه بزرگی نداریم،همه چیز خواریم و باهوشیم.و مسخره تر اینکه این موجوادتم هرگز نمیان غذاشونو منقرض کنن!همونجوری که شاهدش هستیم در طبیعت انقراض غذا ینی انقراض کل اون گونه.هم شکار هم شکارچی.پس هر چی هم نادون باشن اینکارو نمیکنن.و نمیزنن همه چیو منقرض کنن..غریزی توی حیوانات هست.همین توکیو غول که اونم مشکلاتی داشت حداقلش غول هاش از لحاظ هوشی کم نداشتن و فیزیکی برتر بودن.و تعداشون کمتر بود و منطقی هم شکار میکردن!پس این انیمه “میتونه” در لیست مزخرف ترین ها قرار بگیره.توضیحات طولانی شد اما تازه خلاصه ش کردم!…
   مورد اخر هم به اقای سعادتی گیر الکی ندین که گیر غیر الکی دریافت میکنید و یه سؤال.کی بود که میگفت نظرات بی ربط حذف شن؟!محض اطلاع همین نظرتون بی ربط حساب میشه(اول متن بهش اشاره شده)

   1. شاتر

    آقای محمد حسین جان دوست عزیزم
    چرا حرف بیخود میزنی؟
    رفتی داری طبیعت رو با یه داستان فانتزی مقایسه میکنی؟
    حالت خوبه؟؟!!
    چرا حرف الکی میزنی؟
    اصا مانگا رو خوندی که حرف میزنی؟
    اون قضیه پیدایش تایتان ها یه قضیه ی پیچیده و در عین حال بسیار زیبا و مرتبط و منطقی داره

    1. ...

     بیا.تاالان علیرضاکم بود.شاترم بهش اضافه شد.توصیه های ایمنی اقای سعادتیو جدی نمیگیرین در نتیجه دعواتون میشه.منم لازم دونستم خودمو بندازم وسط و خاطر نشان کنم تو مشکوکی.یلگا شخصی که علیرضائه تویی یا اشناشونی یا کسی هستی که دنبال حاشیه ای.علیرضا جان اگه شمایین اصلا لازم نبود برای جواب دادن به محمد حسین ما اسم کاربری تو عوض کنی!ما قبولت داریم.در ضمن.شما دیگه چجور کاربری هستی که من تا حالا اسمتم ندیدم؟!بعدشم.اگه ینی شمانمیدونی محمد حسین خیلی پاستوریزه هستش؟!طرف بچه خرخونه مملکته بعد تو میای به حرفای منطقی ش میگی چرت؟! زشتهداداش.جمع کن?

     1. رتاشتارشتاش

      براردر من چی میگی من اصلا از لفظ چرت استفاده نکردم
      حالا خرخونه هرکی هست دلیل نمیشه هر چی دوست داره بگه که
      اونم یه حرف کاملا بی منطق
      مثل این میمونه بگی چرا توی گیم آف ترونز اژدها هست!
      ما خودمون اینا گذروندیم
      من موضوع این محتوا برام جالب بود اومدم توش وقت اَافیم ندارم به این جور آدما جواب بدم اینجام فقط خواستم شفاف ساری کنم
      ما خودمون تو بهترین دانشگاه های این مملکت درس خوندیم میتونستیم از این کشور بریم نرفتیم مثل خیلیا وایسادیم به کشورمون خدمت کردیم و وژیفه مون بودا اونوقت شما داری از یه پچه بخ قول خودت خرخون حمایت میکنی

     2. رطاق

      بلاخ????????????????????????????ا

     3. هااهااهوووویی

      پسرم با بابات درست صحبت کن
      هاهاها????????????????????

     4. hosein Mohammad

      ببینید اصلا اژدها توی گیم اف ترونز یه موضوع دیگه ست.من میگم که غولای توکیو غول مشکل ندارن.شما اصن نگرفتی من چی گفتم..!شفاف سازیتونم تو حلقم.!شما بهترین دانشگاه خوندی یا هر چی.همه ی این کاربرام یه نفر هستن.مث این داستانو یه بچه 10 ساله م میتونه دربیاره.این داستانا خز شده.برو 1917 رو ببین میفهمی چی میگم!!اینکه تو دوست داری دلیل نمیشه بهترین انیمه باشه…داستانش مث اینه بگیم خورشید گرفتگی میشه موجوداتی زمین خوار اندازه کره مشتری روی زمین پدیدار میشن..یک چهارم زمینو هم میخورن.یک میلیونم تعدادشون میشه!بعد ادما یادشون میاد برن با اینا بجنگن!!? دلیلشم منطقیه…شما اصن اینا رو با هم قاطی نکنین…داستان از جا دچار مشکل هست.بی مزه ی تمام هستش.و هر کی این انیمه رو بهترین بدونه منطقش دچار مشکل هستش…وقت اضافه هم اگه نداشتید الان اینقد کامنت نمیذاشتید?

     5. ...

      من بعید میدونم شما اصن سنت درحد دانشگاه باشه…لاف نزنید لطفا.کامنت هاتون ضایع پشت سر هم هستش…کشور ماهم سیستم اموزشیش زیاد درست نیست.هوش به دانشگاه زیاد مربوط نمیشه…شما سهمیه داشته باش ببین کجا میری!

    2. Mohammad hosein

     خدا شما سه نقطه رو از من نگیره!اینکه مانگا رو خوندی احتمال اینکه با علیرضا یکی باشین بیشتر میشه.هم جدیدی هم خشن? اقای شاتر میشه بگین کجای این داستان زیباست؟!فرق این تایتانا با دایناسورا چیه اصن؟!!داستان فانتزیش مسخره ست.. شما جوری طرفداری میکنی انگار نویسنده شین!!غیرمنطقیه.. یه ادم دایناسور شه!چه مزخرفاتی?
     بعد همه ادما هم مثل نقل و نبات خورده شن یه کم ادم بمونه یهو یادشون بیاد باید دفاع کنن..!چرا زودتر یادشون نیوفتاد؟!

  2. محمد سعادتی

   درود بر شما
   Amiir.sh از نظرتون متشکر هستم. راست هم گفتید. چون مثلا به نظر من انیمه‌های ضدابرقهرمانی از همه انیمه ها بالاتر هستند. پس اتک بهترین نیست. در عین حال تا زمانی که انیمه بوکو نو پیکو وجود داره. اتک بدترین انیمه نخواهد بود. همچنین نظر جناب محمد حسین هم جالب بود. البته انیمه اتک به این قضیه‌ها پرداخته. پاک شدن نظرات بی ربط هم بستگی داره به اینکه من نظر رو ببینم و حال جواب دادن نداشته باشم

 28. Mohammad hosein

  سلام و درود. کلا متن های شما درست همون موقع که ادم خسته میشه از خوندن،تموم میشه… واقعا توانایی میخواد که من توش صفر مطلق هستم.. انصافا جا داره بهتون تبریک بگم. راستش من خودم هیچوقت به این رده سنیا اهمیت نمیدادم(چون ازشون سردرنمیوردم و حال سرچ هم نداشتم!)ولی مث اینکه باید اهمیت داد! فقط اینکه یه کم مشکل املا و تکرار کلمات داشت که اگه رفع بشه میشه بهش 10 از 10 داد و اگه نشه هم 9.99 هستش?? خسته نباشین… طبق معمول بسی لذت بردم و خوشم اومد..
  در اخر هم نظرات بی ربط متوجه نشدم مجاز هستش یا نه… در هر صورت من نظرات بی ربط زیاد درج کردم و از همینجا از شما عذر خواهی میطلبم. باشد که به بزرگی هودتون ما رو ببخشید. سپاس پیشاپیش☺️

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما و متشکر از نظر شما
   این جور مطلب نویسی رو خودم به صورت تجربی رفتم. شما هم شروع کنی، می‌رسی بهش. املای کلمات و تکرار رو نمی‌تونم فعلا کاریش کنم. ولی سعی رو می‌کنم. نظرات مرتبط رو هم شما بی‌خیال شید. منظور رو نظرات اعصاب خورد کن در نظر بگیرید
   سایر نظرات موردی ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *